Kulinarični kiksi

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

27. sep 2006 12:05

Veri, če želiš takoj odpreti ekonom lonec,ki še kuha, ga daj pod mrzlo vodo...curek vode naj iz pipe teče direktno po pokrovu ...ga boš res lahko hitro odprla lp Nena Nena-morje

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

27. sep 2006 12:14

Zgodb s soljenjem kave je nič koliko. Jaz sem bila bolj inovativna. Namesto sladkorja sem dala moko. Če je bila pa bela in pri roki. Le izginiti ni hotela v vodi. In ker sem vajena Amc piskrov in kuhanja brez dodajanja več vode, sem v soboto, ko je bila kriza z lonci, kuhala krompir v običajnem loncu -seveda brez vode. O, kako je smrdelo. Moj oče je imel tudi nekaj originalnih, katere je opravičil na račun slabega vida in pozabljenih očal. Enkrat je kuhal (topil) čokolado za torto. On meša in meša (res vztrajno in dosledno, niti za hip ni popustil)...pa jaz stopim v kuhinjo in gledam kaj to črno čudo leze bo belem štedilniku. Seveda plina ni zmanjšal in vse je kipelo čez. Če pa ni videl brez očal. Je rekel, da je bilo pač vse črno. Drugiič pa ves zgubljen pride iz trgovine (bila sem na obisku, ko je mama ležala v bolnici) in pravi, daj prosim poglej kaj sem kupil, ne vem ali je jogurt ali smetana, sem bil brez očal. Da bi koga v trgovini vprašal, to pa ne. Pozdravček Marika

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

27. sep 2006 12:18

Moj ati pa je neznalček v kuhinji. In tako se on spravi kuhat jabolčni kompot. Neka umetnost pač to ni in on vse lepo pripelje do konca. Edino ko smo ga probali je bil nekak čuden priokus, po neki začimbi. Ga mama vpraša, kaj je vse dal noter in on našteva sestavine in pride do lovorovega lista. Revež je zamenjal klinčke za lovorov list. Bljak. jass

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. sep 2006 12:45

nena, hvala, sem enkrat prebrala v enih navodilih, da se to tako naredi, v najinih je pa mislim, da pisalo, da se ne sme, pa si še nisem upala. No, super, če gre:) Bom pa za vsak slučaj vseeno tudi to varianto dala fantu za sprobavat, da bo on pucal, če bo kaj čez špricnilo, hehe;) ha, ko smo se kot muloti z bratranci spravili sami kuhat jabolčni komot:)... Zunaj na odprtem ognju, pa par otrok, nekje od 6 do 9 let... Meli smo velik pisker, pa jabolka pa vodo, seveda so nam rekli, da ne bo dobro, pa se nismo dali motit... nobenih začimb, pa pisker, ki so ga sicer uporabljali samo za kuhat juho, niti ne vem, a za nas, a za prašiče... In to tak, kjer je email že ves spraskan, da se tiste juhine arome res zažrejo not... No, tak negravžnega kompota še nisem jedla:) odrasli so se samo smejali, mi smo pa jedli naš kopot, ker nismo hoteli priznat, da je neužiten, hehe:) Veri

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. sep 2006 14:46

Prvi biskvit v življenju sem pekla 45 minut. Nastala je prežgana biskvitna plošča. Takoj sem sklenila, da bom zadevo popravila, umešala jajca še enkrat in pekla 10 minut. Iz testa je še teklo, jaz sem ga pa na vsak način hotela spraviti ven iz pekača. Tudi to me ni ustavilo. Umešala jajca še enkrat in poklicala mamo ter jo vprašala, koliko časa se stvar peče. In mi je povedala. Tretjič je uspelo in celo rolado sem naredila. Zdaj mamo vprašam že prvič. Pa vedno, kadar kaj eksperimentiram, kupim večje količine, kot piše na receptu v primeru, če bo treba kaj popravljati/ponavljati. Vendelina jr.

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

27. sep 2006 15:01

Neka znanka je pripovedovala, da sta bila z očetom sama doma in sta hotela skuhat polento, pa sta se čudila kako, da se ne skuha. Šele kasneje sta izvedela, da se polenta kuha v vodi matilda

špelca marelca  

član od: 31.7.2006

sporočila: 87

27. sep 2006 17:31

Tudi meni se je že zgodilo veliko katastrof, ampak ena je nas skoraj stala življenje. Zvečer sem dala kuhati mleko, in ko je bilo kuhano sem plin ugasnila. Vsaj tako sem jaz mislila, ampak sem dala plin na minimalno in sem šla spat. Sredi noči pa se zbudim, ker je taveča hčerka kašljala kot nora. Ja kaj pa je zdaj sem si mislila in sem šla prižgati luč na hodnik, da se ne bi še tamala hčerka zbudila. In ko stopim na hodnik me skoraj kap. Smrdelo je kot vrag, ko sem pa prižgala luč, pa tudi nisem nič videla, ker je bilo vse v dimu. Hitro sem šla v kuhinjo in odprla okno in ugasnila plin. Kar neslo me je v spalnico, da sem videla če je z možem in tamali hčerki vsa vredu. Lonec sem vrgla proč ker je bil čisto zažgan, saj ni bilo ne duha ne sluha o mleku, samo črn je bil, kot bi dala saje notri. 14 dni je smrdelo po hiši in še sedaj grem vsak večer dvakrat pogledati če je na štedilniku vse izklopljeno.

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

27. sep 2006 18:00

tudi meni se je že marsikaj pripetilo, od zažgane hrane do povrete vode, pa razkuhanega riža pa še kaj bi se našlo... izkušnje in informacije za naslednjič, da nisem več delal istih traparij... LP Drejček

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. sep 2006 21:11

Bi morali videti učiteljico za gospodinjstvo, ki preskakuje po tri stopnice hkrati, ko drvi proti gospodinjski učilnici , iz katere se ne širijo mamljive vonjave, pač pa . Zakaj? Prejšnjo uro pecivo še ni bilo pečeno, pa je ostalo v pečici, pouk pa se je nadaljeval - sicer z isto učiteljico, ampak v drugi učilnici, dve nadstropji više in s čisto drugo vsebino! In teta Roza je delovala s polno paro! LP cervus

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

27. sep 2006 21:53

Sicer očetov kiks ni kulinaričen, ampak vseeno paše zraven: zjutraj si je na zobno ščetko iztisnil kremo proti hemeroidom namesto zobne paste in si z njo umil zobe... JA, še dolgo smo se smejali! Lp, Ana Češnovar

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti