Kulinarični kiksi

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

27. sep 2006 6:13

Na dan sem privlekla tole temo... gotovo se je zgodilo kaj novega Lep dan in veliko se smejte

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. sep 2006 7:02

Ti, mi bereš v misli, Danes zelo zgodaj zjutraj, sem si skuhala kavo v kafetjeri brez vode. Kafetjera je saj veste, tista posoda kjer se skuha kofe, to pride tipo expres kava. Še zdaj mi cela kuhinja smrdi Rozanec, kaj misliš kdo je temu kriv? lp Anamarija

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. sep 2006 7:10

No, pa dejmo ( če si že privlekla temo ). Ravno včeraj, so me srbeli prsti, da se oglasim v temi o vlečenen testu. Pa sem si rekel, dej ( kot sem že prej planiral, buče rastejo kot neumne, jabolka pa tudi pada s drevesa ) naredi štrudl in bučno pito ( savijačo ) od moke iz špara za 58 sit/kg ( najbolša moka v šparu, ki jo premorejo, za ta denar, seveda ), pol pa napiši kako se dela. Naredim testo od 450 gr moke, razdelim ga na dva dela ( en del za bučno pito, en del za štrudl ). Pustim testo počivat, grem v delavnico nekaj pospravljat, čez eno uro pridem v kuhinjo da nadaljujem. Pripravim buče in jabolka, za bučno pito narežem čebulo, naredim obe zadeve, ( testo brezhibno ) spečem. Rezultat: v bučno savijačo sem pozabil poper ( buče so tako neutralne, da je poper nujen ) v jabolčni štrudl sem pozabil dat sladkor in cimet ( pa da se meni to naredi, ki mi je sladko " zakon " ). Za kazen, sem se oločil, nič ne bom pisal o vlečenem testu. lp ežoj

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

27. sep 2006 7:13

anamarija1 je napisal/a:
Ti, mi bereš v misli, Danes zelo zgodaj zjutraj, sem si skuhala kavo v kafetjeri brez vode. Kafetjera je saj veste, tista posoda kjer se skuha kofe, to pride tipo expres kava. Še zdaj mi cela kuhinja smrdi Rozanec, kaj misliš kdo je temu kriv? lp Anamarija
MOGOČE JAZ Lep dan in veliko se smejte

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

27. sep 2006 7:35

Jaz sem že pekla krompir, namesto kuhala - je voda povrela. Ne me vprašat kako je smrdelo po hiši. Še bolj smrdelo pa je , ko sem kuhala trdo kuhana jajca. Pa je prišla soseda in sva pred vrati čvekali. Kar naenkrat nekaj poči, midve pa še kar čvekava, pa spet poči, pa spet,... Ko je pa do vrat prismrdelo, sem pa ugotovila, da v moji kuhinji poka. Enkrat pa sem dala v AMC posodo olje za cvret in na plin. Nato pa je prišla soseda, da si sposodi vrečo cementa. Mož ji ga je naložil v avto, jaz pa sem se spustila v čvek. Bili sva na drugi strani hiše (stran od kuhinje), ko naenkrat reče soseda, kako diši, kot bi nekdo pomfri pekel. Jaz pa v dir v kuhinjo - bila sem toliko prisebna, da sem zagrabila posodo z oljem in jo odnesla ven na travo. Posodo sem kasneje zribala in je taka kot prej, kuhinja pa je bila cela v dimu in še nekaj dni je smrdelo. stara Sporočilo je spremenil(a) stara dne 27. sep 2006 08:23:02

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. sep 2006 7:39

Rozanec,,hvala, si me spomnila nekaj zelo, zelo duhovitega, vendar čez kakšno urico. lo Anamarija

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

27. sep 2006 7:43

Kot maximalno praktična gospodinja imam vekliko stvari v skrinji in ko pridem iz službe domov, jih samo pogrejem ... in super kosilo je na mizi!!!! No, in zadnjič dam na hitrco pogret zelenjavno juho, potem me je pa nekaj zmotilo, v glavnem ... maximalno praktična gospodinja je skuhala oglje, poskrbela za svež zrak, pa še pisker sem uničila. jasna

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

27. sep 2006 8:08

Jaz sem pred kakimi tremi leti, neko nedeljo, pekla muffine. Ker nikjer nisem našla recepta, sem uporabila kar recept za čokoladne rezine, ki vsebujejo tudi mineralno vodo. Ker je seveda nisem mela doma sem dodala coca-colo. Vsa vesela se usedem za mizo, da bom pojedla kosilo in z enim očesom škilim v pečico. Bila sem vesela, ker so muffini tako lepo rasli. Potem pa..... Vsa masa je zbrbotala ven iz modelčkov, tako da so v pekaču ostali samo papirčki, biskvit pa je bil po pečici. Konec zgodbice pa najbrž že veste. Vse skupaj je končalo v smeteh. NAUK: Pri receptu za čokoladne rezine (http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=7221) moraš obvezno uporabiti radensko. Sem pa se enkrat spravila delat tudi štrudel iz češenj. Jaz faca sem testo razvaljala na pomokani leseni deski, nadevala s češnjami, ko pa je bilo treba vse skupaj zviti, pa seveda ni šlo. Celo stvar sem sicer spravla v pekač, ampak to nikakor ni bilo podobno štrudlu, ampak neki mešanici testa in češenj. Se zgodi. lp alexis

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

27. sep 2006 8:08

Sem zadnjič enkrat pekla kruh v kruhomatu.To je bilo dopoldan.Popoldan pa sem bila v službi.Ko sem prišla zvečer iz službe,me čaka mož in pravi,da ni več kruha.Revež bogi je bil pa lačen. Pa pravim jaz,kako ni kruha,če sem ga pa dopoldne pekla. Ojoj,takrat se pa spomnim,da je kruh še v kruhomatu! Pa odprem kruhomat,pa kruha nikjer.Aaaa,kje pa je kruh!! Pogledam še enkrat,pa le vidim čisto na dnu posode nekaj,kar bi moralo biti kruh,pa je bil le en trd zapečen kos testa. Ne samo da sem pozabila vzeti kruh iz kruhomata,še kvas sem pozabila dodati! Ajajaj,ti Marjetka cvetka,ti ga že lomiš! Lep dan vam želi Marjetka cvetka! Sporočilo je spremenil(a) Marjetka cvetka dne 27. sep 2006 08:10:33

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

27. sep 2006 8:48

No, tudi jaz sem zelo uspešna in skrbna gospodinja. Zato imam v skrinji vedno pripravljeno mešanico, a la sataraš za tavče no gravče. Nekega lepega dne - res je bil lep dan, ker smo sušili seno, naročim sinu naj v fižol strese pripravljeno zmes in da popečt za kakšno uro v pečico. Čez uro me kliče, da se to nikakor noče zapečt. Ok, bomo počakali še pol ure. Potem smo šli jest. Glej čudo. V fižolu plavajo cmoki. Šele potem mi je "užgalo", da sem sinu pomotoma pripravila posodo, v kateri je bila obara. Sicer se mu je čudno, a ker ima mama vedno prav, jo je stresel k fižolu. No, to je bilo smeha. Prijatelji, ki so pomagali, so si vse popoldne izmišljali ime za to mojo čarovnijo. Pojedli pa smo le vse - bog ve, mogoče smo bili pa lle toliko lačni. Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti