Kulinarični kiksi

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

14. feb 2005 16:58

Zdaj sem se jaz spomnila, kako sem kuhala fižol. Mama je šla v njivo, midva z bratom pa sva bila sama doma. Nenadoma sem zavohala, da se fižol smodi ( nihče ni nič naročil). Hitro sem peljala brata čez cesto, da je šel v njivo povedat, da se fižol smodi, jaz pa spet tekla domov in močno mešala fižol. Dokler je prišla mama domov je bilo tako pošteno premešano, da je bilo vse za na gnoj, pa čisto malo se je prismodilo. Če bi samo z ognja odmaknila.... To, ko sem bila še otrok(-,8 let), a sem jo ušpičla pred par leti. Tudi fižol. Sem ga kuhala, probala, je skoraj kuhan, le še malo vode ne bi škodilo. Sem dodala vodo, dvignila plin, da hitro zavre in se tekla prebleč za v službo. V tem me je zmotil telefon in sem odšla v službo. Fižol pa na ta močnem plinu (na srečo pokrit z Wonder Cooker). Čez kako uro pa mož voha in komentari : katera je zažgala fižol, ko je po nekaj časa ugotovil, da se to smodi iz naše (na srečo letne) kuhinje. No, Wonder cooker me je rešil, da je na gnoju končal samo fižol in smo celo emajlirani lonec rešili. Suzana

Zvvr7a  

član od: 5.1.2005

sporočila: 36

14. feb 2005 17:47

Pred leti, ko sva s sestro bile še majhni deklici, sva hoteli presenitit mamo (ki je bila v službi) s kosilom. Vedeli sva, da je nekak najlažje naredit praženec oz šmorn po naše. V roke sva vzeli debelo luharsko bukvo in začeli. Nič lažje, če veš kaj pomeni kakšn pojem v kulinariki. Pisalo je da je treba dat not dva ščepca soli in sladkorja. Kaj je to ščepec Kot starejša in bolj pametna (8-9 let) sem sklepala, da je pač ščepec drug izraz za pest . In v maso sva deli dve pesti soli in sladkorja. Morš si mislit kak je blo to za jest. Nihče ni mogel tega jesti, le mama se je trudila nekaj v sebe spravit, da nama ni zbila volje. zvončica

dzeljan  

član od: 4.1.2004

sporočila: 79

14. feb 2005 20:02

Loni v - verjetno - taiste čebate iz baze sem jaz dala 1,5 l olivnega olja. Še vedno mi ni jasno, kako mi je uspelo tako prebrati recept.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

14. feb 2005 21:51

Ja , pa ko sem drugič ( prvič pod nadzorom mame ) delala jušne rezance iz petih jajc. Nisem imela več moči valjat, testo, ki se je vsaj nekoliko osušilo se je začelo lomit...............Skratka mama me je na robu solz ( tudi zato ker me je pač dobila v taki godlji ) rešila brez olla komentarjev. Lumpica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

14. feb 2005 23:28

Modrijan, ne nakladam vse se je zgodilo tocno tako in danes si upam to ponovit ker vem, da ne bo nic narobe. Malo vec plina bo slo in to je vse. Vesna Milek Recko

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

15. feb 2005 9:56

Starša in stara mama so bili v vinogradu, moja naloga pa je bila, da pripravim večerjo. Saj ostalo je še šlo, ampak pri paradižnikovi solati se mi je pa zalomilo! Paradižnik sem polila z malo olja, malo kisa - pa ni bilo OK. Še malo olja, no, zdaj pa še malo kisa! Olje, kis, olje, kis... - in solata je plavala v polivki! Pa sem vse skupaj odlila in začela znova... No, ne vprašajte, solato je dokončala mama. LP, Stanka

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

15. feb 2005 10:08

Okej...še jaz... Neke noči, v starih žurantskih časih, sem se ponoči le privlekla domov po nori zabavi, plesu...Bilo je poletje, vroče za znoret, bila sem dehidrirana, žejna...komaj sem čakala, da popijem nekaj osvežilnega. Pridem domov, odprem hladilnik, zagledam...OOOO KOKA KOOOLAAA....vzemem, odprem, seveda brez kozarca nagnem direkt v usta...in presenečenje! Mama je v steklenici, na kateri je bila celo nalepka (seveda na drugi strani) hranila kri za krvavice... TanjaG.

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

15. feb 2005 10:15

Tale zadnja je pa svinjska Tatjana

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

15. feb 2005 11:37

Ja, svinjska kri. Isto se je zgodilo mojemu možu. Ne glih poleti, ampak pozimi, ko imamo koline. Od takrat mu ne smemo več omenit krvavic, ali krvave polente oz. karkoli v zvezi s svinjsko krvjo. Suzana

Zvvr7a  

član od: 5.1.2005

sporočila: 36

15. feb 2005 11:46

Moja sestra je pa na podoben način pila belo olje, z mislijo da je čaj. zvončica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti