Kulinarični kiksi

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

30. sep 2006 15:59

Zelo sem se nasmejala pri branju prigod z zobnimi pastami so taboljše .No meni pa se je zgodila pred mnogimi leti velika katastrofa.Ker sem prva prišla iz šole je bila moja naloga ,da tudi skuham kosilo,ni bilo prvič da sem kuhala v tem sem bila že prava mojstrica.In kot dober kuhar ,ki se spozna tudi na približen čas kuhanja sem odšla samo nadstropje nižje k prijateljici na cigaret(takra sem se še skrivala in na skrivaj kadila)na štedilniku pa so ostali zrezki v omaki ,ki bi se naj lepo dušili do mehkega.Ko tako z prijateljico lepo kadima in uživava kot dve dami se naenkrat odprejo vrata in vstopi njen starejši brat.Jezen ker naju je dobil nama je začel pridigat in grajat nato pa rečem joj moji zrezki.Mislil je da je to samo moj izgovor zaklenil vrata da nebi ušla in nadaljeval z pridigo.Nekaj krat sem ga še prosila naj me vendar spusti ker kuham pa ni pomagalo.Čez čas vsa v skrbeh pa pravim naj pogleda pri balkonu gor če se že od nas kadi in glej katastrofo res se je že valil dim.V paniki vsi trije stečemo gor v naše stanovanje polno dima . Kaj dima kuhinja je že skoraj gorela.Tam kjer je bil štedilnik se je masa od robov kuhinje že stopila,zgornji element pa je bil že tako sajast črn in skup potegnjen da sem od groze začela kar jokati.Hvala bogu da se je končalo le pri stopljeni plastiki starši so sicer morali kupiti novo kuhinjo,jaz sem lagala tristo na uro,da sem zaspala,ker me je tako bolela glava(k sreči sem takrat ravno imela vnetje sinosov),da sta mi starša vrjela in ob enem bila vesela da se nisem zadušila, ker me je rešila prijateljica ,ki je prišla pogledat k meni ker je vohala dim .Šele po nekaj letih sem jima povedala taisto zgodbo kaj je bilo v resnici,bila sta sicer šokirana a vendar mnenja ,da se je vse skupaj dobro končalo . Bogomira Bogomira

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

30. sep 2006 20:13

Ne vem če je to ravno kiks, ampak vseeno. Sam jest sm bl tko štorast človek pa se mi vedno kaj strese, al pa se kam butnem... No in tudi tokrat je bilo tako. V eno posodo sem dala nalupljen česen (tm okol 20 strokov). No in potlej sem se spet butnila in padla je posoda. Vendar ker sem mela roke polne, nisem morala ujeti z rokami in sem ujela posodo veliko 30×30 cm z nogo. Ja z nogo Nekaj jih je padlo ven samo ujela pa sem posodo. Bernarda85 Sporočilo je spremenil(a) Bernarda85 dne 30. sep 2006 20:14:55

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

30. sep 2006 23:30

Bernarda85, pa ti si skoraj akrobatka!

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

16. apr 2014 16:05

Sem se nasmejala telim kiksom, pa moram še svojga povedat. 

Peka mojega prvega biskvita. Vse je potekalo, kot mora, masa je bila super na pogled, okusna tudi (ja, sem preverila) in jo lepo zlijem v pekač, dam v toplo pečico in čakam. Čez čas preverim in začnem tulit, da bo zadeva shodila, ker se nenormalno dviguje. Pa mi mož, takrat še fant, svetuje, naj malo pečico odprem, da bo padlo skupaj. In je...dejansko sem ustvarila sladko omleto, ker sem v maso za biskvit pozabla dat moko :/ 

Mi je bilo pa kot smrklji 7-letni zanimivo ustvarjat zažgan mlečni gres in karamelo. Sem kuhinjo tud počistila za sabo in se mi zdi, da starši še dandanašnji ne vejo za te podvige.

Lp od R.

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

16. apr 2014 16:40

Ok, pa naj bo še moj! Pred tednom kuham hrenovke. Zazvoni telefon, kolegica na drugi strani, kar je sledilo si lahko mislite..Čvek, čvek, čvek..! Prileti mož, kaj imam v locu, da vse cveti! Pri mizi se tast norčuje, češ, kaj bi mi v službi rekli, če bi jim tak skuhala.Jaz mu pa odgovorim, da za takšne,kot je on,brez zob, kuhamo vedno tako! No, tašča je ,ob pogledu na moje cvetje in se obregnila, češ, telefon je kriv, če bi ona tako skuhala bi bile pripombe! In, ker ima Bog dolgo šibo, je čez nekaj dni ona kuhala hrenovke in dobila cvetje ven.Pa sem jaz ! Tast je spet gledal tole cvetje in mene.Ne, ne, danes pa nisem jaz kuhala,telefon je bil kriv!

kvačkarica

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

17. apr 2014 0:13

V najstniških letih sem si zaželela domač čokoladni sladoled... in sem si ga tudi naredila... slanega! od takrat naprej sladoled vedno kupim...

 

prijateljica je imela dobro prigodo - skuhala je bučno juho, s partnerjem sta jo pol pojedla, pol jo je pa prelila v manjšo posodo in dala v hladilnik.. v taveliko posodo, v kateri se je juha kuhala, je nalila vodo, da se posoda malo namoči... zvečer, ko je prišla domov, ji je partner rekel, da je večerjal juho, ampak da je bila za kosilo veliko bolj okusna.. ko je odprla hladilnik, je ugotovila zakaj - pojedel je tisto, kar se je namakalo

Z mamo sva enkrat spekli en velik biskvit, ki ga je bilo treba prerezati na pol po širini... pa gledava kako bi se tega najlažje lotili, da bo res prerezan na dva enako velika kosa in se mama odloči, da bo vse izmerila z metrom, pa potem na pol.. končno zareže, odreže in postaviva en biskvit na drugega - in glej ga zlomka, spodnji biskvit je bil večji vsaj za 5cm.. kako ji je uspelo z metrom tako kiksniti, še danes nobeni ni jasno.. ampak pri teh zadevah ne uporablja več metra, vse gre "od oka" in še nikoli ni tako zgrešila kot takrat

nekulinarični, kozmetični kiks mojega očeta - pritoževal se je, da se moj šampon za lase prav nič ne peni - uporabil je balzam

 

 

Sunny09

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

17. apr 2014 10:11

Ker sem zelo nerodna in, ker sem rada v kuhinji, se mi seveda vedno ful dogaja ;). Je pa za zadnjo prigodo poskrbel moj mož, ki si je sam pekel krompir. Ko sem se vrnila domov in ga vprašala, če je jedel, je rekel, da ja ampak, da si je krompir solil z neko čudno soljo. Namesto soli si je po krompirju posul citronko. In kljub temu vse pojedel. Ja, lakota je huda reč :)

Lopatka

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

17. apr 2014 16:26

Moja hči ni smela uživati mleka in mlečnih izdelkov, pa si je zaželela pire krompir in špinačo. Jaz vse lepo prirpavim s sojinim mlekom (bila sem še precej neizkušena kuharica....sedaj mi niti na kraj pameti ne bi padlo, da bi posegla po sojinem mleku, saj se da oboje zelo okusno pripraviti brez mleka in masla....). Ker sem seveda hitela, vmes nisem niti poskušala ali je dobro ali ni. Potem sem dala na krožnike in se mi je zdel vonj malo čuden. Bolj ko sem jedla tisto, bolj je imelo vse skupaj okus po bananah in je bilo precej sladko. Ostali so bili tiho in so jedli.... Ko sem po kosilu odprla smetnjak, sem zagledala na odvrženem tetrapaku sojinega mleka narisano banano.... uporabila sem torej sladko sojino mleko z okusom po banani... Bljaaaaaaaak

Noa

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

18. apr 2014 18:09

Še ene sem se spomnila...  Mama mi je naročila, naj zakuham v juho 2 pesti rezancev. Sem zakuhala malo več. Toliko, da so nastali žganci. 

Pač mi nekako ne gre tole odmerjanje testenin in riža, vedno pripravim za celo četo.

Lp od R.

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

18. apr 2014 19:41

Moja nazadnja katastrofa: spravim se probat nekaj novega, namastim dno pekača za torte s snemljivim obodom, pripravim maso za testo (precej tekoče..), vse super ok itd. zlijem v pekač....in ugotovim, da sem obod pozabila zapeti, tako da je večina zadeve končala na mizi/tleh. Najprej proh nisem pokapirala, kaj se je zgodlo, tko da sem kar gledala, kako dol polzi...verjetno je mogl prov smešno zgledat.

Life is war against boredom~

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti