Kulinarični kiksi

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

tema odprta - 13. feb 2005 13:29 | ogledi: 9.258 | odgovori: 121

malo za hec - kaj se nam vse dogaja v kuhini.....

Sinoči sem pripravila vse sestavine za peko kruha v kruhomatu ( nedeljski zajtrk ) in zjutraj je bil močnik.

Agatha bi bila ponosna name - ugotovila sem, da sem pozabila MEŠALEC

Lumpica

Jacha  

član od: 28.1.2004

sporočila: 105

13. feb 2005 13:56

Jaz sem že delala skutno štruco, seveda brez skute, ki je ostala v hladilniku :)) LP, Maja

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

13. feb 2005 17:02

Ojla! Moja tašča je pekla pito s skuto in jabolki. Namesto pite je imela sadno večerjo - naribana jabolka, ki jih je pozabila na pultu. Lep pozdravček & dober tek! Harmonija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. feb 2005 17:22

Zadnjič, ko sem delala pašteto, sem pozaboila dat not jajce in skoraj pozabila na začimbe (ampak jih nisem:), je bilo vse v redu - kot bi rekel moj oče: "Iz kuharsih napak se rojevajo novi recepti:)" Kadar kaj zafrknem, vedno to povem:) Veri

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

13. feb 2005 17:23

Hali, halo, jaz pa imam aparat za peko kruha IDE LINE brez navodil. Receptov za peko kruha je objavljenih veliko. Pa kaj mi pomenijo, če ne vem kako dalje. Aparat je nov, v njem je kovinski ajmerček z "propelerjem" (verjetno mešalec), plastična posoda za 300 ml, plastična majhna merca. Kako naj naredim kruh. Ne sprašujte me kako to, da nimam navodil. Pomagajte! Lep nedeljski pozdrav!

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

13. feb 2005 18:34

Povabila sem taščo na prvo kosilo in pozabila solit juho. Lumpica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. feb 2005 18:38

Namesti gnetilo, daj v ta ajmercek zlicko sili in 33o mll vode. Na to vodo vsuj pol kile moke, daj nanjo zlicko soli in 2,5 dag kvasa. Ajmercek daj v avtomat in zalaufaj. Nekaj bo ze spekla ta rec. Mislim da nimas kaj falit No in kaj se je zgodilo meni pred kakimi desetimi leti. Na plin sem dala posodo da bi jo segrela za peko palacink ali pa nekaj takega. Plin je bil na ful, jaz pa sem se spomnila da moram v mesto po ene stvari. Bile so ravno novembrske pocitnice in otroka sta se spala. Pozabila sem na posodo in plin, se oblekla in sla na mestni avtobus. Bila sem celo dopoldne v mestu in posoda tudi celo dopoldne na plinu. Ko sem prisla je bilo v stanovanju zelo toplo, ceprav se nismo kurili. Sin je sedel v samih spodnjicah pred televizijo. Jasno, ce sem pa tako kurila kot lucifer. Na sreco je bila posoda AMC-jeva, sicer bi imeli gasilci kaj delat. Posoda je tudi danes se vedno taka kot takrat ko sem jo kupila. Vesna Milek Recko

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

13. feb 2005 18:51

Reca mislim, da si pozabila omenit še sladkor. modrijan

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

13. feb 2005 19:03

Edino kar se sedajle spomnim je to, da sem enkrat ponesreči pečena jajca sladkal namesto solil, ker imamo sol in sladkor v podobnih posodicah.

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

13. feb 2005 20:00

Mi smo pa nekaj sosedov v bloku, ki takrat še niso imeli televizorja, ponoči povabili na spremljanje prvega poleta in sprehoda po luni (kje so že tisti časi!!!). Kot najstnica sem se takrat hotela považiti in sem skuhala kavo za deset odraslih ljudi. Žal je bila kava neužitna, saj je bila močno sla...na!!!Od takrat imam sol in sladkor v dveh popolnoma različnih posodah. Da ne omenjam, da smo mnogo kasneje kar nekaj kosil imeli zelo zdravih, ker sem hrano pozabila soliti.... Nada

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

13. feb 2005 20:24

Kadar me lovi čas, dam kruh, ki ga zamesim v plastični posodi, na prvo hajanje kar v pečico na 50°C. Ker sem ravno sredi dela dobila obisk in jasno klepetala z njimi, sem stikalo podzavestno obrnila na 200°C. Po desetih minutah sem imela kaj videti- plastična posoda je bila mehka kot maslo, rešetka se je že zažrla vanjo- katastrofa, ki je končala v kontejnerju. No, kljub temu smo se nasmejali, od takrat pa dvakrat pogledam, kako obrnem stikalo... LP, V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti