Česnova juhica

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

18. mar 2005 1:40

mamamia, bi z hcero radi naredili zlate kroglice, pa potrebujeva tvojo pomoc. lp julia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. mar 2005 14:35

Grem iskat recept, dobiš takoj, ko ga najdem. Mogoče ga še imam tam med direktnimi sporočili, ker sem ga pošiljala Veri. Se mailamo, Mamamia mamamia

brittney  

član od: 18.2.2005

sporočila: 102

29. avg 2009 18:06

jaz sem prvič v življenju jedla tako juho..njami....je bil pa sir stopljen v njej?? brittney

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. avg 2009 11:04

V "pravi" česnovi juhi ni sira, samo sladka smetana in morda malo mleka, kakor kdo dela. Sira pa naj ne bi bilo v njej, kar seveda ne pomeni, da kdo tudi ne dodaja. Mamamia mamamia

nonica  

član od: 19.11.2007

sporočila: 105

30. avg 2009 20:52

Še jaz dodam svoje: Kremna česnova juha Za 6 oseb potrebujemo: 1 glavico česna, olupljeno in zdrobljeno 25 g masla 2 čebuli, olupljeni in grobo narezani 560 ml piščančje osnove 1 čajno žličko timijana, svežega in narezanega 1 srednje velik krompir, olupljen in narezan na kocke 2 žlice kisle smetane Sol Sveže mlet črni poper V veliki ponvi razpustimo maslo, dodamo čebuli in z občasnim mešanjem na rahlem ognju kuhamo 10 minut. Pazimo,da čebula ne postane rjava. Dodamo česen in kuhamo še 3 minute. Dolijemo piščančjo jušno osnovo, dodamo še timijan in krompir. Posodo pokrijemo in počakamo, da zavre, nato pa na šibkejšem ognju kuhamo toliko časa, da se krompir zmehča. Pustimo, da se juha ohladi, nato jo s paličnim mešalnikom zmešamo do gladkega. Začinimo. Nazadnje dodamo še kislo smetano in juho nad zmernim ognjem počasi pogrejemo. Na koncu lahko dodamo še drobnjak, žlico kisle smetane, kruhove kockice in narezan česen. Dober tek! nonica

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

19. mar 2010 11:28

Mamamia, meni je super tvoja česnova juha. Nekoč sem v neki gostilni jedla tudi zelo dobro česnovo juho, ki pa je bila bistra. Takega recepta nikakor ne najdem, zato sem poizkusila tvojo varianto, ki me je prepričala. Samo količina smetane me še zanima. Hvala lepa. Mic

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. mar 2010 11:56

Smetano dodajam po občutu, recimo 2,5 dl na tri do štiri stroke česna. MAlo prilgajaš količine glede na okus, ki ti najbolj ustreza. Okoli dva dl smetane na osebo je dovolj.

Mamamia

mamamia

sirobt  

član od: 27.1.2005

sporočila: 18

27. mar 2010 9:09

hay jaz pa česnovo juho pripravim malo drugače in sicer v posodi raztopim maslo(ne margarine) in dodam moko in vse skupaj mešam dookler se ne začne penit, potem s stiskalcem iztisnem par strokov česna na hitro premešam (par sekund)da lepo zadiši po česnu vendar ne predolgo da se česen ne začne "žgat" ker pootem lahko pogreni celo juho. zalijem z mlekom, premešam, dodam govejo kocko, solim, popopram dodam še malo vode in naribam malo muškatnega orešćka na koncu pa še en strokec česna na drobno nasekljam in dodam v juho, na majhnem oognju pustim da se malo zgosti- da postane rahlo kremna, kot jušni vložek pa serviram zraven na mizo opečene kruhove kockice pa si vsak vzame po želji in da v juho njam-njam pa dober tek sirobt

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

1. jan 2012 13:57

ravno pojedli juho po Mamamiinem receptu - fenomenalno, kaj naj rečem. Skuhala sva jo pa zato, ker sva bila zadnjič v eni restavraciji v Topolšici, nad wellness centrom, in sva si pač naročila česnovo juho, ter pričakovala kakšno kremno varianto. Ko sva dobila na mizo tekočo zadevo, sva bila najprej malo skeptična, okus pa naju je stoprocentno prepričal. Po prihodu domov sem se vrgla v iskanje recepta, pa nisem rabila dolgo iskat - to je ta recept. S to razliko, da je bilo v tisti juhi malo naribanega sira in pa verjetno je bilo uporabljeno malo več mleka.

neika

funy  

član od: 18.4.2009

sporočila: 16

2. jan 2012 13:52

Pripravila sem juhico po Mamamiinem receptu. Je odlična.

Sama sem jo do sedaj kar velikokrat pripravila na svoj, meni tudi dober način, saj če se le da ne uporabljam moke.. In sicer takole:

 2 mali do srednje veliki bučki, 3-4 olupljene glavice česna sem skuhala do mehkega. Nato sem vse skupaj spasirala, dodala sladke smetane po okusu, začinila s soljo, poprom, včasih dodala jušno kocko (ni obvezna), malo kajenskega popra. Vse skupaj še enkrat zavrela , in nato dodala še žlico dobrega olivnega olja, 1 žlico peteršilja in 2 stroka sveže stisnjenega česna.

 

 

 

Funy

funy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti