Valentinovo

vijolica4ever  

član od: 10.2.2005

sporočila: 1

tema odprta - 11. feb 2005 0:13 | ogledi: 2.445 | odgovori: 5

zdravo...

sem nova na tej strani. Mam eno prošnjo in upam,da mi boste lahko pomagali. Fanta bi rada presenetila z romantično večerjo z svečami pa to za valentinovo. Ker pa sem študentka, nimam dosti denarja.. tak da če bi lahko bili recepti bolj preprosti...se pa veselim vsake pomoči...hvala...

vijolica4ever

pinki  

član od: 18.3.2003

sporočila: 88

11. feb 2005 10:28

LP vijolica4ever; moj predlog da osrečiš tvojega valentinčka. Šampinjoni z gorgonzolo, recept objavljen v rubriki, PRILOGE( to ti predlagam za predjed)ali gobova kremna juha (knorr 200 sit). kot glavno jed GOVEJI TRAKOVI recept v rubriki mesne jedi,tu ti priporočam, da vzameš 2 svinjska zreska ali 40 dag od stegna je hitreje pripravljeno in ceneje cca 400 sit, seveda pa je pogoj, da imaš začimbe doma. Nato rabiš eno kislo smetano pri predjedi in trakovih cena v šparu je 69 sit gorgonzola cena 185 sit njoki cena 350 sit lahko pa uporabiš gnocchi ki so pol cenejši, mala pločevinka šampinjoni rezani cena ?? pa eno butelko vinčka pa boš osrečila VALENTINČKA. Sedaj pa še malo domišlije in veselo na delo. Želim ti veliko uspeha. Slavko Pajntar

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. feb 2005 10:41

hojla, pčoceni bi bli - toastki v obliki srčka, enostavno izrežeš iz toast kruha ali iz en dan starega kruha (svež ne bo lepo skup stal, bo malo težje rezat, da se pa tut) in potem popečeš kar v ponvi, zraven nabrizgaš kak fajni namazek z brizgalko (460 sti od oka) ali vrečko z odrezanim končkom. Namaz naredi iz kisle smetane, zelišč in začimb (tu pa res ne šparat, začimbe ti bojo vedno prišle prav, ne porabiš jih veliko in niso tako drage - 160-180 ena flaška), lahko dodaš še malo majoneze ali ajverja, ali gorčice. Okrasiš s kakim listkom petršilja ali kko drugo začimbico, če jo maš:) Sirček (rezine) lepo zloži v rožico, lahko še salamo, če je bolj mesojedek,... - slane palačinke ali vaflji, če maš avtomat za vaflje, če maš pečico lahko tudi slani (recimo sirovi) muffini,... Vsekakor predlagam, da je za gl. stvar neka slana stvar, ker tudi sladkosnedni fantje navadno radi najprej najperej kaj konkretnega pojejo... - zraven daš kako solato, recimo iz kolobarškov korenja, pese,... ki jih narežeš na srčke,... Malo zamudno, ko pa znaš, je pa zelo hitro:) - če maš pečico lahko kak narastek (zelenjavno- mesni, lahko s krompirjem) če si v študentu, verjetno nimaš pečice, zato neredi za sladico - ali kake palačinkice (manjše, pa debelejše, za spremembo, pa seveda s čokoladnim prelivom (čokoladad+smetana, skup zavri), pa stepena smetana, potresi s kakavom, da lepo zgleda,... - ali pa kako sladico, ki je ni treba pečt, bajadere, ... (tega je veliko v bazi) - ali pa v čokolado pomočeno sadje (fileji pomaranče (to so krhlji od pomaranče, ki jihm olupiš tisto belo kožico) - čokoladni fondi - če imaš pečico, se lahko izživljaš s piškoti v obliki srčka, angelčka,.... - lahko narediš tudi torto v obliki srčka (če nimaš pečice, naredi osnovo iz zdrobljenih bebi keksov in masla), čez ap skutna krema in rdeča želatina, recimo:) Vse te ideje so zelo preproste za pripravo, ker si rekla,d asi bolj nova tu, če bi rada kaj bolj kompliciranega, pa povej:) Vse kar se da, si pripravi prej, sploh če boš delala muffine, ki morajo bit vroči, ko jih ješ in ki jih moraš dat takoj ko je testo skup v pečico! Predvsem pa naredi nekaj, kar ima rad, ne daj mu pese, če je ne mara,... Če ni sladkosned, potem naredi za povrh kako slano pecivo (recimo picose iz baze, ki pa jih ne zviješ v vozel , ampak v srček:) - to bom verjetno jaz naredila svojemu srčku, pa seveda tudi kaj sladkega, ker je sladkosned:) malo povej, kakšne imaš možnosti in kaj ima rad, če ti noben od teh predlogov ne bo odgovarjal, ok? Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. feb 2005 10:44

predvsem si ne natiplat preveč dela, ker sicer te cel večer ne bo videl... meni je prejšnji fant pekel torto cel dan in je prišel čisto zvečer, sem bila že čisto žaslostna, da ga sploh ne bo, pa se prikaže s tisto ogromno torto, napojeno do onemoglosti:) Seveda je prej 5x zažgal lešnike, zato je trajalo:) Ne, to vsem priporočam tudi iz lastnih izkušenj, ker dostikrat ljudej rajši jejo eno jed manj, pa da so malo s tabo... (sej vem, glej kdo se oglaša... - pa sej pravim, da je to iz lastnih izkušenj;) Veri

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

11. feb 2005 10:47

Vijolica podobna tema je že bila odprta. Malo poglej po forumu, mislim, da je na 3. strani. Darja

vijolica4ever  

član od: 10.2.2005

sporočila: 1

11. feb 2005 13:18

hvala vam vsem, da ste mi pomagali...zdaj si že predstavljam tak približno kak bo. aja,pa pozabla sem vam povedat, da ne je gob,cvetače,rozin, tak da al tist z gobami odpade,ampak vseeno hvala. Se pa opravičujem da sem odprla novo temo, res one nisem videla...pa hvala vsem... vijolica4ever

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti