Keksi za diabetike

NIA  

član od: 21.10.2004

sporočila: 208

tema odprta - 9. feb 2005 9:20 | ogledi: 22.446 | odgovori: 8

Ali ima kdo kakšen dober recept za piškote-za.Že vnaprej hvala.

NIA

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

9. feb 2005 10:45

Katere sestavine lahko vsebujejo sladice za diabetike?Predstavljam si,da predvsem živila z nizkim glikemičnim indeksom,imam prav? lp Aki

NIA  

član od: 21.10.2004

sporočila: 208

9. feb 2005 11:23

jaz o tem bolj malo vem,ker im sestra diabetes in me je prosila če ji lahko kaj spečem. NIA

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

10. feb 2005 12:25

Pri nas je diabetik nas dedek, ki se res pridno drzi vseh navodil in predpisov. Nasa mami mu vcasih spece kaj primernega, keksov zal se ni poskusila, zelo dobro pa se obnese navaden jabolcni strukelj. V vleceno testo da smo moko, olje, sol in vodo, v nadev pa samo na maslu pocvrte drobtinice in (bolj kisla) jabolka. V vsak strukelj da 4 jabolka. Navadno naredi 4 struklje: 3 sladke za nas, enega brez sladkorja zanj. Ko zmanjkajo nasi, pa se njemu pomagamo. Tudi njegov je prav dober, samo malo manj sladek. ribica

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

10. feb 2005 12:49

Jaz nimam sladkorne,vendar sem alergična na sladkor in to je nekaj povsem drugega.Nisem pa alergična na ostale naravne sladkorje,tako da pridno uporabljam jabolčni zgoščeni sok,javorjev sirup,agavin sirup in za novo leto sem si spekla orehove rogljičke,s tem,da sem sladkor nadomestila s fruktozo.Ti sladkorji imajo nizek glikemični indeks in mislim,da bi ga morda tudi sladkorni bolniki lahko uživali Sem pa včeraj brskala po bazi in iskala recepte,ki bi bili po mojem mnenju dovolj primerni ali morda z malimi korekcijami -sem dobila tak gušt,da bom morda popoldne ali vsaj za vikend kaj sprobala in ti pošljem recept. Aki

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

10. feb 2005 14:12

Nia, moj mož je diabetik, vse pečem z njegovim sladkorjem Diamant, ki ga kupujem v Intersparu! Izvoli dva recepta: Cimetovi keksi 2 jajci 2 žlici vode stepaj in dodaj 5 žličk sladkorja za diabetike Diamant 1 žličko cimeta zmešaj ter dodaj 1 1/2 jog. kozarca moke 1/2 žličke sode bikarbone malo soli Naredi testo in z žličko polagaj na pekač, peči na 200 cca. 10 min. Skutino pecivo 1/2kg skute 3-5 žlic sladkorja za diabetike Diamant 1 jogurt 1 kisla metana (2dl) 2 žlici olja 7 žlic moke 1/2 žličke sode bikarbone 3 cela jajca Vse sestavine zmešamo. Preden damo pečt, po vrhu naribamo jabolko ali dve! Pravi sladkor vedno zamenjam z diabetičnim sladkorjem Diamant, pecilni prašek pa s sodo bikarbono. Upam, da sem vsaj malo pomagala!

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. feb 2005 19:58

Moj stric je sladkorni bolnik in vse sladka s fruktozo. Povedati pa moram, da tudi to uporablja zmerno. Po mojem, ce v pecivu sladkor zamenjas s fruktozo nima bit kaj narobe. Po moznosti pa jo das se malo manj. Vesna Milek Recko

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

12. feb 2005 11:46

Zadne čase v receptih uporabljam fruktozo namesto sladkorja in ker je za 30 % slajša od običajnega sladkorja je treba to upoštevat in po okusu lahko mnogokrat še to zmanjšaš,ker so nekateri recepti preveč sladki.Vendar moraš take sladice,kjer uporabiš fruktozo peči največ na 160 °C in ustrezno podajšaš čas peke. Ko sem gledala tabelo glikemičnih indeksov in videla koliko višji GI imajo bele moke od temnejših, oz. polnozrnate,bi rekla oz. sem prepričana,da je zelo pomenbna tudi izbira moke. Jaz osebno imam zelo rada polnozrnate kekse in sem vse skupaj vzela kot izziv in skombinirala lasten recept ,ter ga tudi že preizkusila.Z rezultatom sem zelo zadovoljna in če te zanima povej.lp Aki

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

12. feb 2005 12:57

V Sparu imajo zdaj akcijo, da če nakupiš stvari za več kot 15.ooo, dobiš knjgo za diabetike za 1.ooo sit. Ima zelo fine recepte, tako za glavne jedi kot za sladice. Ana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti