Penina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. feb 2005 11:52

Kupi krekerje ali Tuce. del jih namaži z maslom ali kakšnim sirnim namazom, položi nanje košček sira in grozdno jagodo, oboje nabodeno na zobotrebec, ali na kolobarčke narezano olivo. na krekerje lahko položiš tudi malo čisto na drobno sesekljane zelene solate in to nadevaš dimljenega lososoa ali koščke te ribe, vložene v olje. Še malo kaviarčka za kontrast v barvi in paša za oči in usta je pripravljena. Na okrogle krekerje se lepo poda tudi na kolobarje narezano jajce, okrašeno s kaviarjem, olivo, rdečo ali zeleno papriko in podobno. Ali pa krekerje preprosto premažeš z liptauerjemin malo okrasiš, na primer z okroglo suho salamo, ki jo zareše po polmeru in potem zviješ v tulec. Toliko za osnovno idejo, sicer pa domišljiji prosto pot, mamamia mamamia

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

11. feb 2005 12:34

Najverjetneje bom naredila večer čokolade in koktejlov. Upam, da mi bo uspelo z vašo pomočjo seveda: predlagajte mi: - najboljšo čokoladno torto - nboljše čokoladno pecivo - najboljše čokoladne kroglice..... PACKA

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

11. feb 2005 12:44

Čokoladne kroglice bi jaz naredila kar v stilu čokoladnih tartufov. Ali imaš kakšen recept? Lahko pogledam, imam enega preizkušenega, če želiš. Ja, pa tudi super recept za čokoladno torto, ki ga se že dlje časa spravljam dat v bazo. Samo, da pridem domov... A imaš fondi? Lahko narediš čokoladno varianto! Sej veš, v čokolado se pomakajo piškoti ali sadje. Se mi zdi kar imenitno za k penini. LP, Darja

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

13. feb 2005 11:43

Packa, povej, če je še aktualno, da ne bom brez veze prepisovala.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. feb 2005 16:59

Saj je aktualno za ostale. Ze tolikokrat sem rekla da so boem kocke iz baze cudovite, pa ni bilo odziva. Jih res niste probale? Jaz jih vcasih zamrznem in so se boljse, zelo socne in lepe. Vesna Vesna Milek Recko

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

16. feb 2005 11:15

Še vedno je vse aktualno. PACKA

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. feb 2005 11:57

packa, meni in našim je super čokoladna torta Kraljica iz sabe, sem jo dala v bazo: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4593 Pecivo so super čokoladni browniji (rjavčki po naše), bonbončki pa so gotovo kaki v bazi, sem si 1x sicer izmislila ene, ki so bili strašno všeč mojemu lubiju, ampak ne vem, če sem napisala recept, pa saj je toliko obiskovalcev tu, da ni problem, a ne?;) Veri

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

16. feb 2005 12:48

Se opravičujem za zamudo... Tartufi: - 150g masla - 100 g sladkorja v prahu - 1 vanilijev sladkor - 2 sveža jajčna rumenjaka - 200 g kvalitetne jedilne čokolade (70%) - nekaj žlic grenkega kakava malso penasto umešamo, dodamo sladkor v prahu in vanilijev sladkor, potem pa še rumenjaka. čokolado raztopimo v vodni kopeli in dodamo masleni mešanici. to postavimo v hladilnik, da se strdi. potem pa z roko oblikujemo tartufe in jih spet damo v hladilnik, da se strdijo, potem pa jih povaljamo v kakavu. lahko jih povaljaš tudi v mletih lešnikih ali čokoladnih mrvicah... Čokoladno torto pa dobite kasneje... Se mi mudi... LP, D.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti