Križ s 'kremšnitami'

neznan uporabnik
tema odprta - 18. jun 2001 9:02 | ogledi: 3.659 | odgovori: 4

Pozdravljeni,

ste že poskusili narediti blejske kremšnite po receptu iz baze na tej strani?

Jaz sem jih naredila že 3x, ampak še nikoli uspešno. Kljub temu, da sem dodala namesto 10 dag več moke (135 dag), so bile še vedno tekoče. Očitno je napaka v receptu; ne vem, kaj bi še lahko naredila narobe.

Ima kdo boljši recept za jajčno kremo?

neznan uporabnik

18. jun 2001 18:52

Zivjo, takoj ko je bil recept objavljen, sem te kremsnite pripravila. To je bilo ze kar nekaj casa nazaj, se ne spomnim da bi imela probleme... Tudi sama sem dodala vec moke, ne vem pa tocno koliko. Krema postane precej bolj tekoca ko vmesam sneg beljakov, a sama pocakam da je samo se topla in ne vroca, ko jih vmesam. Vse skupaj tudi temeljito ohladim preden zarezem vanje... Najverjetneje bo g. Marinka imela kaksno boljso idejo.

neznan uporabnik

18. jun 2001 21:05

Takšni zapleti bodo v prihodnje lažje rešljivi, ko boste lahko pisali komentarje ob posameznih receptih. PS - Marinka bo verjetno odgovorila, toda v naslednjih 14 dneh je odsotna in boste morali potrpeti. Pozdrav Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

26. jun 2001 14:20

Če je ga. Marinka že dosegljiva, bom zelo vesela, če mi bo odgovorila. Tudi če zna kdo drug narediti dobre kremšnite z jajčno kremo, bom vesela nasveta!

neznan uporabnik

26. jun 2001 15:41

Sestavine: 1 zavitek listnatega testa 6 jajc 12 žlic sladkorja v prahu 3 žlic moke 3 žlice Gustina - razpusti v nekaj žlicah mleka 1 l mleka 2 vanilij sladkorja KREMA: * Rumenjake, pol sladkorja, moko in Gustin penasto vmešaj * Mleko z vanilijevim sladkorjem zavri, postopoma vlivaj jajčno kremo in neprestano mešaj. Kremo kuhaj 8 minut. * Stepi sneg iz beljakov in mu dodaj drugo polovico sladkorja ter ga vmešaj v vročo kuhano jajčno kremo. * Maso vlij na polovico pečenega testa. Ko se ohladi, premaži s stepeno sladko smetano, pokrij z drugo polovico testa in posuj s sladkorjem v prahu. * Razreži na poljubno velike rezine. Objavljenega rp. sicer nisem našla, tako da ne vem primerjave; jaz delam po gornjem rp. -poskusi, upam, da ti bo uspelo. Kuharski pozdravček, astra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti