Priprava lososa

NatasaK  

član od: 18.10.2004

sporočila: 17

tema odprta - 3. feb 2005 10:17 | ogledi: 90.386 | odgovori: 10

Zanima me, kako naj enostavneje pripravite lososa. Npr. samo popečete na olju, katerem ? in koliko časa? Pogledala sem vse recepte, ki so na našem linku, pa mi noben ne odgovarja. V glavnem so recepti z različnimi omakami. Predvsem katere začimbe uporabite ?

Katero priloga servirate zraven ?

Hvala za odgovore, Natasa

NatasaK

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

3. feb 2005 10:42

Nataša! Sama pripravljam lososa s testeninam ampak je zelo enostavno in predvsem dobro. Za to jed lahko uporabiš svežega lososa, še boljše je pa če kupiš dimljenega, ima bolj poln okus. Recep pa je ta: Zavreš slan krop, vanj daš testenine (najboljši so rezanci- tagliatele), 3-4 minute predno so testenine kuhane vržeš v krop s testeninami 25 dkg brokolija - cvetke in skuhaš do mehkega. Hkrati v poni zadišiš strok narezanega česna, dodaš na koščke narezan losos (če delaš iz svežega, bo za 4 osebe dovolj 1 zrezek (20 dkg), če delaš pa iz dimljenega pa en paketek po 10 dkg, malo popražiš in dodaš kuhane testenine z brokolijem. Pomešaš. Na koncu poveži malo z vodo v kateri so se kuhale testenine in brokoli in postreži s parmezanom. Stvar je odlična, lahka in ne preveč kalorična. Pa dober tek! Ana Geržina

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

3. feb 2005 11:16

Včasih ga popečem v ponvi na malo olivnega olja, včasih v pečici. Navadno ga smo popečem in zraven ponudim kuhano zelenjavo ali solato. Začinim ga samo s soljo in poprom pa limoninim sokom. Najbolj simpel varianta je ta v pečici. Segreješ jo na 250C, fileje popopraš, posoliš in pokapljaš z limoninim sokom ter premažeš z olivnim oljem. Pekač prav tako premažeš z oljem, položiš filete, daš v ogreto pečico in pečeš 3 minute. To je to. LP, Darja

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

3. feb 2005 11:35

Filete lososa prelijem maslinovim uljem, posolim, posipam češnjakom, peršinom i zamotam ih u aluminijsku foliju zajedno s komoračem. Posložim na pleh i pečem otprilike 20ak minuta na 180°. Uz to ponudim kuhani krumpir preliven maslinovim uljem i posipan peršinom. Mogu se peći i bez komorača. Lidija...

vanesag  

član od: 2.11.2004

sporočila: 18

3. feb 2005 12:31

Lososa pripravim takole:najprej ga posolim,popopram in pokapam z limoninim sokom.Tako ga pustim stati vsaj dve uri.V ponvi segrejem olivno olje(zelo dobro je tudi če se da malo olivnega olja in malo masla),lososa obrišem in ga dam pečt.Na vsaki strani približno 4 min(če je narezan na kotlete).Zelo preprosto in zelo okusno.Zraven ponudim blitvo ali ohrovt in solato. vanesa

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

3. feb 2005 12:38

Losos pripravimo na takšen način kot je opisala Vanesag z enim majhnim dodatkom. Pokapljamo ga z balzamičnim kisom namesto limoninim sokom. Nam je najboljši pripravljen na oljčnem olju ter z dodatkom rožmarina. Lp, Maja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. feb 2005 14:07

Jaz pa lososa posolim in popram, premažem z olivnim oljem in položim v namaščen pekač. Prelijem s sladko smetano, v katero zamešam sesekljan koper. Pečem na 180 stopinjah okoli pol ure, zraven pa postrežem široke rezance, pomešane s kaviarjem. Hitro, preprosto za pripravo in izjemno okusno. Mamamia mamamia

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

3. feb 2005 15:46

Zdravo! Lososa pripravim tako, da ga najprej posolim, nato pa opečem na olivnem olju največ cca 8 - 10 minut. Zraven pripravim jogurtov preliv, je zares božansko. Kot prilogo pa najraje blitvo s krompirjem ali pa kar krompirjevo solato. LP limona limona

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

3. feb 2005 19:04

Ker zivim na Irskem, pripravljam lososa kot domacini: Lososove kotlete dam v vrelo vodo in pocasi kuham cca 5 minut. Nato jih odcedim, olupim kozo, dam na kroznik in prelijem s petrsiljevo omako. Nicesar ne solim razen petrsiljevo omako. Losos je socen, nemasten in ga najveckrat samo kratko kuhamo. Kot prilogo lahko uporabis riz, zelenjavo, krompir..jaz ne dodajam prilog. julia

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

3. feb 2005 19:08

Meni losos ustreza pripravljen na vse nacine, zadnje case pa mi najbolj pase soparjen - skuham ga na sopari, brez vsake zacimbe (tudi brez soli). Soparim ga okoli 15 minut (odvisno od debeline fileja), potem ga dam na kroznik skupja s kuhanim rizem, tem po okusu lososa in riz pokapljam s sojino omako. Ce je zraven se kaksen soparjen brokoli, je kosilo tip-top in eno izmed mojih najljubsih :) Sem naravnana cisto na jponski okus ;) Poskusite, ce zelite, res je zelo dobro. LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti