Muffin ali cupcakes?

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. jul 2010 18:26

meni so najboljši s pariško kremo: belo in črno, ki ji nabrizgam na ohlajene mafine. pariška krema je stepena smetana z vmešano stopljeno čokolado. njam!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. jul 2010 8:20

Soffy je napisal/a:
S čim pa okrasite cupcakese? Na internetu se najde ogromno idej kako okrasiti, ampak jaz kot začetnica in glede na ponudbo dekorativnih elementov na slovenskem tržišču, bolj malo spravim skupaj? :) Soffy
Vaja dela mojstra: začneš s čokoladnimi kremami, nadalujeješ s kakšnimi, kjer mešaš belo čokolado, marcipan, mandlje in amaretto, poted delaš vanilijeve...the sky is the limit. Vendelina jr.

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

6. jul 2010 8:34

Ampak kako to potem ješ - velikokrat gledam take velike, krasno oblite in s kremo okrašene - ampak po moje potem izgledaš, kot pujs-ek. lp, vanjatajnsek

Nina92  

član od: 16.12.2009

sporočila: 53

20. feb 2011 16:19

Jaz imam pa eno vprašanje glede muffinov, sicer je off topic, ampak ne bi odpirala nove teme... Pri muffinih je pomembno, da naredimo posebej suhe in mokre sestavine, potem pa jih damo skupaj. Me pa zanima, kako sestavine premešate, ko jih date skupaj? Ker naj bi se jih premešalo čisto na lahko, ampak ne vem, ali naj jih mešam z žlico ali mixerjem? Muffine sem delala samo enkrat, pa je bil Polom z velikim P! Pomoč prosim =) Nina92 Sporočilo je spremenil(a) Nina92 dne 20. 2011 16:19

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

20. feb 2011 16:24

Premešam jih z veliko žlico, počasi, od spodaj navzgor, samo toliko, da se suhe sestavine navlažijo. Nikakor z mikserjem! Pri nekaterih mufinih je lažje, če vlijem mokre sestavine na suhe, pri drugih lažje zmešam, če vsujem suhe na mokre (odvisno, ali so notri koščki sadja, čokolada ali oreški).

tulka

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

20. feb 2011 16:53

ko smo že pri mokrih in suhih sestavinah - v čem je trik tega, da se zmeša posebej?? tunna http://titabota.blogspot.com/

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

21. feb 2011 11:54

Mene pa nekaj zanima, če ste vedeli. Čisto sem bila presenečena, ko sem videla, da se dobi v bistvu model za cupcakes, ki ima poleg še dodatni del za peko "kapice", ki se jo potem okrasi. Dosedaj sem mislila, da je gor samo krema, zdaj pa vidim, da je tudi testo. Ne vem, kako naj se opredelim... http://www.wilton.com/store/site/product.cfm?id=934 EvaLuna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti