Muffin ali cupcakes?

Zvvr7a  

član od: 5.1.2005

sporočila: 36

tema odprta - 2. feb 2005 17:10 | ogledi: 22.444 | odgovori: 41

Zanima me če so muffini in cupcakes enaka sladica?

Sama si predstavljam da so cupcakes (kot jih imenujejo na tujih internetnih straneh) dekorirani muffinsi. Ne vem morda se motim.

Če pa ima kdo kašen recept za "cupcakes" se priporočam.

zvončica

Zvvr7a  

član od: 5.1.2005

sporočila: 36

3. feb 2005 12:53

Loni najleša ti hvala! Se mi je zdelo, da bo to tako. zvončica

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

23. nov 2009 14:53

Da ne odpiram nove teme...do sedaj sem mufine vedno pekla v papirnatih modelčkih na navadnem pekaču, sedaj sem se pa želela znebiti teh papirčkov in si za to omisliti pekač...vse ok do tu, potem pa vidim, da jih večina tudi v posebnih pekačih za mufine vstavlja še naprej papirnate modelčke, v čem je potem poanta pekača? Da gredo morda lažje ven? Je potem bolje kupiti silikonskega? Sem že parkrat gledala kje bi imeli silikonski pekač za mufine, pa ga nikjer nisem zasledila, ga je težko dobiti? LP terakota

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. nov 2009 14:56

Papirčki se rabijo za enostavno postrežbo muffinov. Saj veš, umazane roke otrok ipd. Sicer imajo isti namen kot peki papir.

 

Vanja

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

23. nov 2009 14:59

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Papirčki se rabijo za enostavno postrežbo muffinov. Saj veš, umazane roke otrok ipd. Sicer imajo isti namen kot peki papir.

 

[pika] Vanja
Vanja hvala; potem ne bi ne vem kako profitirala z nakupom-no, morda bi šlo brez edino z silikonskim, ali pa da pač res uporabljam oboje... lp terakota

neznan uporabnik

23. nov 2009 15:04

terakota, toplo ti priporočam silikonske modelčke za mafine; izgledajo kot papirčki, samo da so iz silikona. Odkar jih imam, jih ne dam več od hiše. Za peko ne potrebuješ več papirčkov, maso enostavno naložiš direkt v posodico in spečeš. Prekrasno. Kupila sem jih Leclercu, imajo 2 razlilčne velikosti (vsaj tako je bilo, ko sem jih jaz kupila). Pa še slikca: http://www.incooking.com/blog/wp-content/uploads/2009/ jancka Sporočilo je spremenil(a) jancka dne 23.nov 2009 15:06

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

23. nov 2009 15:42

jancka je napisal/a:
terakota, toplo ti priporočam silikonske modelčke za mafine; izgledajo kot papirčki, samo da so iz silikona. Odkar jih imam, jih ne dam več od hiše. Za peko ne potrebuješ več papirčkov, maso enostavno naložiš direkt v posodico in spečeš. Prekrasno. Kupila sem jih Leclercu, imajo 2 razlilčne velikosti (vsaj tako je bilo, ko sem jih jaz kupila). Pa še slikca: http://www.incooking.com/blog/wp-content/uploads/2009/ jancka Sporočilo je spremenil(a) jancka dne 23.nov 2009 15:06
Evo, nekaj takega potrebujem. :)) Nisem vedela, da imaš tudi silikonske modelčke posamično. Sliši se super, da ni potrebno mastiti in predvsem, da gredo mufini lepo iz pekača/modelčkov ter nisi odvisen od tistih papirčkov (meni jih vedno zmanjka zvečer, ko bi jih na hitro naredila!), super, hvala za info, zelo dobrodošla novica! terakota

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. nov 2009 15:47

Jaz pekač za muffine uporabljam za polento, naredim take lepe kupčke .... Ker mufinov itak ne pečem, pa da ga uporabim če ga že imam...Mamamia

mamamia

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

23. nov 2009 15:58

mamamia je napisal/a:

Jaz pekač za muffine uporabljam za polento, naredim take lepe kupčke .... Ker mufinov itak ne pečem, pa da ga uporabim če ga že imam...Mamamia

mamamia
Ja, to dela veliko mojih znank, ki ima pekač-so razširile peko še na slane in pa kvašene zadevice, jaz, ki sem bila do sedaj pri modelčkih, sem še zadaj:) terakota

Soffy  

član od: 25.2.2010

sporočila: 2

4. jul 2010 12:40

S čim pa okrasite cupcakese? Na internetu se najde ogromno idej kako okrasiti, ampak jaz kot začetnica in glede na ponudbo dekorativnih elementov na slovenskem tržišču, bolj malo spravim skupaj? :) Soffy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti