Čaji in zelišča iz egipta

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

tema odprta - 31. jan 2005 21:30 | ogledi: 2.762 | odgovori: 4

Verjetno je malo nenavadna tema, pa vendar....mogoče dobim odgovor.

Ali se morda kdo spozna na zelišča in čaje iz Egipta, oziroma, kje bi lahko kaj prebrala o tem. Seveda bi mi slikice tudi prav prišle. Skoraj dve leti je že kar sem bila tam in sem si prinesla nekaj... Kaj, še sama več ne vem . Karkade, to še vem, da je hibiskus. Imam pa še neko puščavsko rožo in pa dve rumeni krogli (trdi kot kamen) v katerih se sliši ropotanje semen. Kaj in zakaj je to dvoje pojma nimam. Heeeelp

Meli

P.S.: mogoče je najbolje, da si naredim kar ropotuljico

Don"t worry, be happy!

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

1. feb 2005 8:34

Tudi jaz imam podobno vprašanje.ali mogoče kdo ve kaj je to HARISA in za kaj se ta začimba uporablja. jesen

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

1. feb 2005 14:21

Meli, pri tem bi ti pa lahko 8vsaj mislim tako) pomagala Migla, ki na tem forumu sodeluje in zivi v Egiptu (ce se ne motim je enkrat to omenila). Poisci kaksen njen post in ji pisi prek zasebnih sporocil. Upam, da ti to kaj pomaga :) LP Zala

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

1. feb 2005 16:46

zala, hvala za nasvet. bom jo poiskala Meli Don"t worry, be happy!

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

1. feb 2005 19:24

Harisa je zelo pekoča zadeva. V Tuniziji jo jedo kar samo s kruhom, pomočenim v olivno olje. Meni je bilo všeč. Zdaj sem se spomnila, da jo imam tudi jaz nekje doma... Lahko bi se jo dalo v vse jedi, katere bi radi močno pikantno začinili, napr. v golaž, pasulj... Karkade čaj sem prejšnji teden tudi sama porabila do konca. Cvetove je treba prekuhane namakat kar čez noč, potem šele precediš in dobiš okusen čaj. Vedno me je motila usedlina puščavskega peska na dnu, torej malce pazit pri precejanju. lp, lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti