Gostilna za poroko v okolici ljubljane

NIA  

član od: 21.10.2004

sporočila: 208

1. feb 2005 9:27

jamarski dom gorjuša-to je pri domžalah proti krumperku-je zelo v redu zdi se mi da so tudi cene ugodne.vino in slaščice imaš lahko svoje NIA

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

1. feb 2005 9:45

JADE, me zanima, če si res tako prepričana, da ni škropljeno in žveplano.Ekološka kmetija namreč lahko delno šprica trto, vendar je predpisano koliko.In tudi žveplo lahko dodajo v vino, saj brez žvepla ne gre.To ti zagotavljam, ker enostavno mikroorganizmi naredijo svoje.Tudi če vino popijete v enem letu. Čisto možno je, da ti tega podaka nimaš, ker te ni vedno poleg, ampak prepričan sem, da malo žvepla dodajo. Če te nisem preveč užalil, (kar ni bil namen) te PROSIM, da o tem povprašaš svoje domače in sporočiš, ker me to zelo zanima. HERMAN

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. feb 2005 11:08

Ja stoprocentno sem prepričana. Vino narejeno pri nas ne vsebuje žvepla. Tast in tašča tako delata že celo življenje in tudi prej so tako delali, ko je bil tast še otrok. Špricala sta pa samo enkrat proti plesni pred 2 leti, ko jih je nekdo prepričeval, da je to bolje, pa še takrat se je čez pol ure ulilo kot iz škafa, da je šlo vse v nič, tko da so to opustili. Ne vem kaj delajo drugi ampak mi imamo zelenjavo in sadje izključno za svoje potrebe in ne špricamo, ne žlindramo, mogoče se kaj prej pokvari, pa saj zase ne pridelamo večjih količin kot jih porabimo. Res je veliko dela, pridelak je manjši ampak tako vem kaj dam otrokom na mizo. Glede vina pa res ne dodajo nit ščepca žvepla. Grozdje natrgamo, zmeljemo s peclji vred, damo v kadice, po 2 dneh ga sprešamo, in damo v sode. Potem v škaf nalijejo nekaj vode in dajo en konec šlaufa v sod (na vrhu kjer se ga zabije), drugi v to vodo, ves čas dokler vre, da grejo ven pene, ko je to končano ga zabijejo, počakajo martina in to je to. Pijejo pa ga tudi že pred martinom. Imamo pa nekaj sort grozdja in vse zmešamo skupaj. No sicer se na vino ne spoznam, ker ga ne pijem, vem samo to ko povohaš ali probaš vino ima okus in vonj po grozdju. Tudi ga nimamo veliko, za svoje potrebe pač, pokvaril se še ni nikoli (ker se je prej vse spilo, hik). jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 01. feb 2005 11:42:22

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

1. feb 2005 11:30

JADE, brez zamere, a morda veš katere sorte grozdja rastejo pri vas doma in če mi lahko zaupaš vinorodni okoliš (prekmurski-radgonski-ljutomerski-slovenske gorice-haloze-mariborski...itd).. Poglej, malo se spoznam na vino in tudi sam kupujem vino pri ekološki kmetiji, vendar oni sami priznajo, da malo morajo špricat (predvsem proti PERONOSPORI Z MODRO GALICO), ne gre drugače. Zato me zelo zanima, v katerem vinorodnem okolišu imate to trto, če že ne v katerem kraju. hvala za odgovor HERMAN

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. feb 2005 11:53

Veš to je ene 5 različnih vrst grozdja, pa to po moje nima veze kakšna je sorta. Vino po moje žveplajo, da je bolj obstojno, pa po moje, če ga prodajaš so verjetno kakšni standardi, ne vem ugibam. Vem, da je bela izabela, šmarnica, pa ene 3 vrste črnega grozdja, ne vem jim imena. Eno ima drobne črne jagode in manjše grozde, eno pa velike črne jagode in debele grozde. Nekaj je še starih trt ampak jih tudi sedaj dokupita v navadni vrtnariji. Za vse še sama ne vesta kako se jim reče, če pa bom izvedela še kakšno sorto bom napisala. Glede špricanja sem se pozanimala, pa sta rekla, da sta včasih malo poškropila proti plesni, če je trto plesen napadla, ampak največ 1x ali 2x na leto, pa še to bolj blago, kot je napisano na škropivo, tako, da dost koristi od tega ni bilo, večkrat se je pa že zgodilo, da sploh nista špricala, pa je bilo vino enako. Pridelek je res slabši, kot če spricaš, včasih kakšno trto tudi čist zvije, da grozdje ne uporabimo ampak, če maš samo zase je itak vseeno. Če pa se vino prodaja pa po moje morajo iz trte iztržit maksimalno zato pač špricajo. Nisem strokovnjak lahko, da se motim, tako pač delamo mi. No tukaj je tema o porokah mi pa udarimo temo o vinih. Odpri temo glede špricanja in žveplanja pa ti mogoče še kdo kaj pametnega napiše. LP jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 01. feb 2005 11:57:02

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

1. feb 2005 12:14

torej odprl sem temo o vinu... HERMAN

marjan32  

član od: 11.2.2011

sporočila: 1

11. feb 2011 1:02

Rad bi pohvalil gostilno Kramar v Grosupljem, kjer sem imel lansko leto poroko in sva bila z mojo boljšo polovico res zelo zadovoljna. Pohvalit moram predvsem hrano ki je bila izjemno okusna in stržba je bila brzinska in zelo ustrežljiva. Ne smem pa pozabit pohvalit obare ob 4h zjutri ki je bila res ekstra. Tako da če neveste kje bi imeli poroko vam jaz priporočam Kramarja in nebo vam žal. marjan marjan32

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. feb 2011 9:30

Šest let prepozno .... mamamia

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

11. feb 2011 10:08

...komi šest let si poročena Mamamia ???? hedonist

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

11. feb 2011 10:39

Menda ne...tistemu, ki je spraševal, ta informacija ni ravno prav prišla...saj je kar šest let minilo od takrat, ko je bilo vprašanje zastavljeno.

Sicer se pa zihr kdo tudi letos ženi in mu bo mogoče tudi to prav prišlo. Ampak "buhve", če ni ta informacija kar "iz prve roke" priletela, glede na to, da je ta, ki nam jo je posredoval, član šele od danes

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti