Žolčni kamni - dieta

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

4. apr 2011 18:53

Mirjan je napisal/a:
Passi, dal/a si povezavo na stran, ki ne pove kakšen prehrambeni režim uporablja (zgolj deli mnenje o drugih dietah) toda jaz sem izogibam ljudi/diet, ki mi hočejo prodati zadeve tipa "Lovilci maščob iz hrane/omejevalci apetita/pospeševalci izgorevanja".

Bi rad/a spremenil/a način prehranjevanja zaradi želje izgube teže ali zaradi operacije ?

Mirjan

Eh, veš, passi nas samo vsakih nekaj mesecev osreči s povezavo na to isto spletno stran, za vsak slučaj, če je kdo pozabil...

Nisem še slišala, da bi komu po op. žolčnih kamnov svetovali kake dietne praške - pač pa kvečjemu zdravo, lahko (nemastno) hrano v manjših obrokih.

 

Nasja

darjao.  

član od: 15.12.2005

sporočila: 140

13. dec 2011 14:02

Ker se približujejo prazniki in me dajejo žolčni kamni.... k sreči blažja oblika -trkam ob les.... kaj kuhati finega ampak dietnega???

darjao.

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

13. dec 2011 14:20

Verjetno boš kuhala običajne praznične jedi oz. jedi, ki jih ima tvoja družina rada. Ti pa, če imaš težave z žolčem, boš prehrano pač prilagajala svojemu počutju. Ker, če je žolč enkrat razdražen in se kak kamenček postavi tja, kjer ovira pretok žolča, lahko udari kar iznenada kak hujši napad. Pa tudi neka posebna dieta ne obstaja, najbolje je, da poskusiš posamezno jed v manjši količini in če ti ne povzroča težav lahko računaš, da ti ne bo škodilo, v nasprotnem pa tiste jedi ne poskušaj več. Nikakor pa ti ne bi priporočila mastnih in težkih jedi. Majoneze, svinjske pečenke, cvrtje, tudi sveže potice, svež kruh, pecivo, če je polno maščob in podobno boš pač, dokler ne bodo kamni odstranjeni malo postavila ob stran.

Nas je dalo to že veliko skoz in zagotavljam ti, da nisem imela nobene želje po hrani, ki bi mi škodovala, kadar so bili prisotni napadi. Tako, da nobene panike, pa bo šlo.

Glavno pravilo je manj in zelo preudarno s hrano.

zeta

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

28. sep 2012 12:39

ojla!

Evo spet ena kandidatka na diet za žolčne kamne.

pa lep pozdrav!

ham-njam

1000AN  

član od: 13.1.2006

sporočila: 68

1. okt 2012 23:26

minimum 3 dni pijte samo cisti organski jabolcni sok in nic drugega! Nobene druge hrane ali pijace.  Kamni se bodo omehcali, skoraj v zelatinasto stanje in jih boste izlocili.



1000AN

Sporočilo je spremenil(a) 1000AN dne 01.okt 2012 23:46

1000AN  

član od: 13.1.2006

sporočila: 68

2. okt 2012 2:18

sorry, sem na hitro prebral ... moj odgovor velja za ledvicne kamne in ne zolcne. Se opravicujem.

LP

1000AN

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

29. mar 2013 11:57

Pozdravljene,

pred enim tednom so mi odstranili močno vnet žolčnik in žolčne kamne.Sedaj sem na dieti tako,da jem v glavnem jab. kompot,riž z zelenjavo,piščančja prsa,puranove zrezke,kuhan krompir,lahke sire,zjutraj pa obvezno čaj in kavo z mlekom,ki naj bi bila prepovedana vendar meni ne škodi.

Zanima me kaj boste jedle sedaj za praznike tiste ki imate tudi dieto.

Lep pozdrav!

čebulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti