Žolčni kamni - dieta

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

31. jan 2005 11:45

Ej, Renata, seveda po pravilu je brez čokolade. Kot sem že napisala, jaz sem se diete držala in prekrškov nisem delala. Vsekakor ni dobro pretiravati v nobeni stvari: če vam čokolada nekaj pomeni, bi jo jaz na vašem mestu poskusila v mali količini. Če problemov ne bo, ... Operacije pa izvedejo najprej vedno laparaskopsko, če med tem posegom ugotovijo, da je bolj komplicirano, gredo na klasično operacijo - vendar je to res v izjemnih primerih.

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

1. feb 2005 21:12

Marjetka, hvala vam še enkrat. Te dni že eksperimentiram in ugotavljam, katere stvari mi ne ustrezajo. Če bo treba, jih bomo dali pa odstranit. Sem še premlada, se ne dam tko hitro.

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

2. feb 2005 7:05

Renata, tudi jaz sem imela te težave. Nisem več vedela kaj naj jem, je pa res, da sem si košček čokolade na dan dovolila in mi ni škodil, čeprav na koncu že skoraj nič več nsiem smela. sem se bala operacije. Potem pa sem se le odločila, bila sem še klasično operirana in nič mi ni žal. že po mesecu dni sem jedla skoraj vse, po 6 mesecim pa res čisto vse in to velja še danes. Veliko m ije pomagala knjiga: diete pri boleznih žolča....(zgoraj omenjena), a le pred operacijo. po operaciji pa res čisto po občutku prvi mesec in po zannju od prej seveda. Želim ti, da se čimprej odločiš za operacijo in čim manj bolečin do takrat!

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

5. okt 2005 21:11

Tudi mojemu možu so ugotovili žolčne kamne. 8 dni je po napadu preživel na gastro, zdaj pa je odpuščen domov. Hranil naj bi se po žolčni dieti tipa II. do operacije, ki so mu jo priporočili. To piše v odpustnici.Tudi sanja pa se mi ne, kaka dieta je to. Imam sicer knjigo o prehrani pri žolčnih in jeternih boleznih, a tam diete niso razvrščene po tipih. Knjiga je sicer iz leta 1988, ampak saj to verjetno ni pomembno, saj žolčni kamni so še vedno enaki, pa verjetno tudi prehrana. Torej, kakšen nasvet bi rabila. Ali je to najstrožja dieta, ki pride po čajni pavzi, ali morda katera druga. Prebrala sem sicer vse prejšnje poste. Ampak piše se predvsem o dieti po.... lp Julija Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 05. okt 2005 21:13:14

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

6. okt 2005 7:46

Julya, če so napisali, naj se hrani po dieti tipaII, potem naj ti tudi pojasnijo, kaj je to. Ponavadi dajo zraven list, kjer vse piše, če ne, pa vprašajta. Sem pa sigurna, da ta knjiga, ki jo omenjaš in po kateri sem se pred opreacijo ravnala tudi jaz, je še vedno dobra in uporabna. Res pa je, da bo sam najbolje vdel (čutil) kaj sploh lahko od vsega napisanega. Je pa res, da sem jaz tik pred opreacijo jedla le še prepečenec z rozinami...

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. okt 2005 8:16

V dzravstvenih domovih pa tudi na oddelkih v bolnišnicah imajo posamezne diete napisane na listih. Vsaj jaz sem jih dobila, res pa je, da šele na mojo izrecno prošnjo. Meni je v odpustnici po vnetju trebušne slinavke pisalo le, naj se izogibam mastni hrani in alkoholu, in ko je to videl drug zdravnik, je znorel in mi potem priskrbel diete. Sicer pa se da kaj op rehrani glede žolčnih kamnov najti tudi na najdi.si - vtipkaš žolčni kamni in se daveliko najti. Mamamia mamamia

ffigaro  

član od: 7.3.2007

sporočila: 8

29. maj 2007 0:32

Pred 4 meseci sem bil operiran odstranitev žolča jem vse nobenih broblemov ..O K ffigaro

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

29. maj 2007 8:14

Tudi mojemu očetu so odstranili žolčne kamne (pri njem je bila usodna sol in maščoba v velikih količinah). Dobil je dieto, ki se jo je nekaj časa držal, potem pa počasi prešel nazaj na normalno (?) hrano. Težav ni več imel. Zaradi te lahkomiselnosti je bil po nekaj letih še ob žolčnik. Če nimate težav, še ne pomeni, da jih tudi ne bo. Tatjana

passi  

član od: 8.6.2010

sporočila: 20

4. apr 2011 16:19

Pozdravljeni,

vidim, da je tema aktualna na vsakih nekaj let, tako da vseeno pišem. Zanima me, ali je taka dieta z Wellneo izdelki zame, kot žolčnega bolnika primerna? Sicer je operacija žolčnih kamnov že zdavnaj za menoj, ampak so mi rekli, da moram vseeno paziti, kaj jem, zato zdaj tukaj to vprašanje.

Sporočilo je spremenil(a) passi dne 15. 2013 12:58

Mirjan  

član od: 8.3.2010

sporočila: 59

4. apr 2011 17:51

Passi, dal/a si povezavo na stran, ki ne pove kakšen prehrambeni režim uporablja (zgolj deli mnenje o drugih dietah) toda jaz sem izogibam ljudi/diet, ki mi hočejo prodati zadeve tipa "Lovilci maščob iz hrane/omejevalci apetita/pospeševalci izgorevanja". Bi rad/a spremenil/a način prehranjevanja zaradi želje izgube teže ali zaradi operacije ? Mirjan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti