Valentinovo

srecka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 1

tema odprta - 27. jan 2005 15:05 | ogledi: 20.116 | odgovori: 65

Kaj ponudit za valentinovo vecerjo?

Temo je spremenil(a) srecka dne 27. jan 2005 15:06:01

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. jan 2005 16:34

Nama bo ponudil kar Maxim. Vesna Vesna Milek Recko

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

27. jan 2005 17:42

Naprimer: carpacio na posteljici iz rukole za hladno predjed vroč poljub nato njoki z jurčki za toplo predjed vroč poljub za glavno jed škampe na buzari vroč poljub za sladico jogurtovo strjenko z vročim prelivom iz borovnic. nešteto vročih poljubov..... nadaljevanje večera po tvojem scenariju :) ali pa: tatarski biftek z maslom in opečenimi kruhki za predjed rižota s pršutom in trevisio radičem ramsteak s poprom ali panceto ali s čim drugim pečen sladoled marinirani škampovi repki črna rižota s sipicami Pečena riba v soli čokoladna torta Upam da sem ti vsaj malo pomagala, če pa te znima karkoli v povezavi s pripravo hrane sem ti na voljo, ker sem vse to že sama pripravljala. biba

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. jan 2005 10:18

Vsekakor kako torto v obliki srčka:) Pa ne si preveč dela naredit, da ne boš zvečer preveč zmatrana:) Lahko si naredita tudi samo palačinke s čokoladnim sladkim grehom, pa sadno solato zraven in se potem samo crkljata ostali čas:) Bo gotovo bolj zadovoljen kot če boš cel dan samo kuhala... Sicer pa poglej tale link: http://www.marthastewart.com/page.jhtml;jsessionid=J3MYGHS Upam, da boš dobila kako idejo:) Veri

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

1. feb 2005 14:01

pa še ideja za super sladico, ki vzame zelo malo časa. Sladoled z vročimi višnjami. dober sladoled (mlečni; meni zelo paše stracciatella) vložene višnje (vedno kupim Etine) lešnikov krokant Za dve osebi. Malo tekočine od višenj razmešam z žličko vanilijevega pudinga, zalijem z malo vode in po okusu sladkam (1 žlička). Skuham kot puding. V vroče stresem višnje, da se še te segrejejo. Sladoled dam v ustrezno skodelico, potresem s krokantom in prelijem z vročim višnjevim prelivom. Količine vzamem po občutku. Na vsako porcijo sladoleda približno 10 višenj in slab deci soka. Ta sladica je pri nas zelo zaželena. Kiselkast okus višenj lepo dopolni sladoled, da ne omenjam talečega se sladoleda ... njam

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

1. feb 2005 14:52

Blagor tebi Reca, nujno moraš poskusiti cimetov sladoled z vročimi suhimi slivami-če je še na jedilniku. Pa bodi tako dobra in oddaj potem oceno, da nam malo pocediš sline. (ali pa vsaj malo opiši kaj sta jedla) Želim ti lep večer v dvoje. Suzi

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. feb 2005 14:58

OK bom. Vesna Milek Recko

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

1. feb 2005 17:54

Jaz sem se lani zadnji trenutek spomnila posrečene valentinove sladice. Izrezala sem trakove iz kartona/lepenke in jih ovila s folijo. Bili smo štirje, torej štirje trakovi, dolgi cca 25 in široki 5cm. Iz traku sem izdelela srčke (prepogneš, konca pa zlepiš ali spneš skupaj), model sem dala na krožnik, na dno nadrobila piškote s stopljenim maslom za osnovo (čist na tenko) in vlila not kremo iz jogurta, skute in kisle smetane z želatino. Za na vrh pa sem pokuhala gozdne sadeže z malo želatine in na koncu še to vlila v "kalupe". Ko se je strdilo sem "kalupe" odstranila in vsak je dobil svoj srček. Ni slabo! LP, Darja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. feb 2005 20:48

Pred tremi leti sem podobno naredila spinacno juho. V modelcek-srcek semdala kislo smetano in na kroznik nadevala juho. Modelcek sem previdno odstranila in ostal je cudovit srcek. Moz je bil navdusen. Zdaj pa ta dan jeva zunaj ce se la da v boljsi restavraciji. Parkrat na leto je tak dan, ko si tudi jaz privoscim malce pocitka od loncev pa ceprav jih imam izjemno rada. lp Vesna Vesna Milek Recko

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

1. feb 2005 21:26

o biba kako izčrpen jedilnik...dobre ideje. Ampak za letos sem odločena, da greva ven nekaj malega pojest...kam pa še ne veva. nina

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

2. feb 2005 12:46

Reca, če prav razumem je bila juha v navadnem krožniku na vrhu pa je plaval srček iz kisle smetane? Kul! Se strinjam, bibini jedilniki so res izvirni! Kako narediš marinirane škampove repke? LP, Darja Sporočilo je spremenil(a) d. dne 02. feb 2005 12:46:32

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti