Kaneloni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. feb 2005 13:52

janmasa, sem še 1x prebrala in sem videla, da si spraševala, če zalepim, da se mi ne odrolajo torej ne na koncih, ampak po dolžini - tudi to ne in se ne odrolajo, je pa par trikov: če kanelone nadevaš takoj po tem, ko jih vzameš iz vode in popivnaš, se bojo že sami zalepili, ker sama veš, da se testenine rade zlepijo, če jih ne spiraš ali kuhaš z žlico olja,... No, zdaj ta lastnost dela zate. Rob se že sam zlepi. če nimaš časa vsega takoj končat in kuhani kaneloni malo počakajo, pa jih zrolaj eno po eno in takoj polagaj na pekač, tako da je "šiv" spodaj in ga bo teža držala zaprtega, pa še malo hitreje delaj, da jih hitro naložiš, se bojo eden drugega podpirali in tako se gotovo nobeden ne odrola. Če delaš domače testo, ki ga prej skuhaš, ni nujno da daš čez bešamel ali smetano, ni treba,d a kaneloni v čemerkoli plavajo, omaka je samo zato, da so bolj sočni, ni pa treba dodajat omake, lahko samo potresete s sirom, če ima kdo rajši - ali pa zalijete s paradižnikovo omako. Matejac, kaj pa če bi naredila zelenjavne kanelone s paradižnikovo omako - to bi šlo tudi med dieto, a ne? Dober tek vsem! Ta vikend bom mogoče naredila ajdovoe kanelone s sirovo omakco Je kdo že kaj takega probal? Veri

ganesha  

član od: 10.2.2005

sporočila: 10

10. feb 2005 12:09

Pri nas delamo kanelone iz palačink, za nedev pa uporabimo dušeno kislo zelje in šampinjone. Recept je iz Poljske! Najbolje je skuhati kislo zelje do mehkega, ga močno odcediti in ga dodati na čebuli prepraženim šampinjonom, soliti in poprati po okusu. Kanelone zviti kot normalno, panirati (moka, jajce, drobtinice). Če niste ljubitelj vonja po cvrtju, malo naoljite pekač, položite vanj kanelone in jih zmerno pokapajte z oljem, nato pa v pečico na 180 - 200 stopinj, do lepe barve. Prav hrustljavi bodo, pa ne preveč mastni. Zraven paše solata in seveda pivo! ganesha Sporočilo je spremenil(a) ganesha dne 21. feb 2005 13:44:32

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 232

27. jul 2015 14:48

Če želite, da se vam kaneloni ne odrolajo na koncu rolice zalepite z Zdenka sirom. Krasno drži.

 

Iča

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. jul 2015 15:01

IČA je napisal/a:

Če želite, da se vam kaneloni ne odrolajo na koncu rolice zalepite z Zdenka sirom. Krasno drži.

 



Iča

 

Kaj msiliš, koliko kanelonov se je že odrolalo v desetih letih, od zadnjega vprašanja torej do tvojega odgovora?

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. jul 2015 21:47

In kaj, nasvet je še vedno uporaben, a ne?

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti