Kaneloni

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

28. jan 2005 21:58

Veri, hvala za povabilo, sem na dieti. Dober tek vama želim. Mateja

janmasa  

član od: 12.12.2003

sporočila: 78

28. jan 2005 22:51

Veri - kaj rob rolice s kaksno zadevo npr. jajcem zlepis, da se ti ne "odrolajo"? Jaz testo tudi delam vedno doma, kanelonov pa nisem se probala- vedno samo pastico, pa rezanci vseh oblik, pa tortelini. Ce uporabljam kupljene testenine za lasagne jih vedno prej oparim, tako je pastico prej pecen, pa se ni potrebno dodati dodatne tekocine, da se med pecenjem testenine "skuhajo". Tako ostane bolj kompakten. Masa

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. jan 2005 18:27

mamamia, mateja, ok, pa drugič:) Maša, jaz kanelonov nič ne zapiram in na sploh ne kompliciram glede tega. Saj so tudi kupljeni rolice, ki so na dveh straneh odprte. Zvaljam na strojček, res na hitro skuham v kropu (oparim), poberem ven in zložim na prtiček, ki popivna odvečno vodo. Potem nadevam z izbranim nadevom in zvijem v cevi, ki so napolnjene z nadevom in jih zložim v posodo, ki je ravno tako široka kot moj strojček za testenine (15 cm), tako da nadev ne more ven, ker je tam že rob posode, pa itak niso ti nadevi tako tekoči, da bi uhajali ven, brez skrbi! Zložim jih torej v posodo najprej po dnu, potem še v naslednjo vrsto, prelijem s kako omako (paradižnikova, bešamel, mesna..) in poteresem s sirom in samo zapečem, da se sir stopi in zapeče, to je precej hitro, ker so testenine že prej pečene, nadev pa je tudi navadno užiten že pred polnjenjem. Meni ni všeč, če je preveč testa, zato dam vedno veliko nadeva in ne zapiram koncev. Tudi jaz imam rajši, če jih prej skuham, pa da se v pečici samo pečejo, so bolj zapečeni, trdni, ne razkuhani, okusi niso tako zmešani med sabo kot pri kaki pogreti hrani, je konec koncev tudi hitreje - ker daš vodo gor že med tem, ko delaš testo... Probaj, ne bo ti žal, če delaš sama testo, je res brezveze, da se ne bi tega lotila, saj je še manj dela kot z rezanci, ki jih moraš še narezat... Samo zrežeš plahte na kvadrate ali pravokotnike - odvisno kako debele kanelone imate radi, napolniš, pa je. Povej, kako ti je ratalo, ok? Veri

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

29. jan 2005 18:34

A ve mogoče katera kje v Ljubljani se da kupit od Barille kanelone? Ker jih ne najdem nikjer, tudi v M. centru v Šiški jih nimajo

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

30. jan 2005 9:34

Vsem najlepša hvala za ideje. Rcepte za brezmesne kanelone bom preiskusila, mesne pa prepuščam drugim . lp, maja

janmasa  

član od: 12.12.2003

sporočila: 78

31. jan 2005 23:47

Veri,hvala za odgovor. Vsekakorn bom probala in sporocila kako je ratalo. Naredila jih bom kar z mesnim ragujem in besamelom - za probo. lep pozdrav Masa

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. feb 2005 10:22

Hojla punce! Veste, kaj smo jedli v nedeljo? Jp, uganle ste:) Sicer nisem mogla sprobat nobenih tehle od tu, ker je bratec nujno rabil svoj računalnik, ampak sem naredila ene s pinjolami in rozinami in skuto, pa paradišnikovo omako in feto čez - njami! Ko sva se spraševala, kaj bi naredila, sem mislila, da bo fant rekel, kaj spet hočem celo popoldne nekaj packat, ampak ne - bil je totalno navdušen! Je rekel, da mu točno to paše, pa se sam ne bi nikoli spomnil:) Skratka vsi srečni:) Hvala za idejo, bova vsekakor sprobala še vaše recepte:) Veri

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

1. feb 2005 11:04

Galyka, mogoče preveriš še v Leclercu in Sparu (Vič ali City park), mislim pa da sva jih midva na zadnje kupila prav na Rudniku v Leclercu. p,

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

1. feb 2005 16:33

Barilline kanelone imajo v Maximarketu, sem jih videla danes... LP Saša Sasa Aleksandra Venturini

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

1. feb 2005 21:59

Hvala, bom se odpravila v Maxi, Spar in Leclerc sta mi čisto od poti. lp, Marija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti