Kaneloni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. jan 2005 16:13

Mamamia, potem te pa 1x povabim na kanelone iz domačega testa, ok? V zahvalo za vse recepte. Veri

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

26. jan 2005 20:28

Kanelonov res ne delam ( imamo raje z palačinkami ), redno pa delam rezance za juho in neke vrste maltagliate za mineštre ali fižolovke. Kanelone pa imamo najraje šunka, sir prelite z sladko smetano. Posebej pa naredim omako iz mešanih gobic v smetanovi omaki. V palačinke zavijem tudi na koščke popečen piščančji file, ki ga predhodno prepražim in začinim, ter dodam na trakove narezano papriko. Vse skupaj še malo podušim. Palačinke pa prelijem z v sladki smetani razžvrkljanim jajcem, ki mu dodam sir. Imam še nekaj receptkov, vendar moram moje hudičke spravit v posteljo. Lumpica

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

26. jan 2005 20:31

Mi smo jih naredili z gobami in krompirjem, po receptu iz zadnje strani škatlice testenin. Bili so super. če koga zanima, lahko napišem recept. Mateja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. jan 2005 10:33

Prosim! Veri

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

27. jan 2005 20:52

Gobovi kaneloni s krompirjem - Na olju prepražimo majhno čebulo, dodamo na koščke sesekljane sveže gobe (jaz sem delala z ostrigarji - 150 g) in kuhamo 3 minute. - Skuhan krompir zmiksamo, dodamo mu 50 g mleka in 50 g parmezana. potem dodamo še gobe iz kozice, sol, poper in 20 g suhih (vendar predhodno namočenih gob - jaz sem dala suhe jurčke). - Napolnimo kanelone in jih damo v nepregorni pekač - Pripravimo bešamel (750 ml mleka, 45 g moke, 45 g masla, 50 g pramezana, sol). Z bešamelom prelijemo polnjene kanelone - Pečemo 40 min na 200°C - Pečene kanelone serviramo s parmezanom Recept je prepisan iz škatle in preveden. Upam, da ni preveč napak. Za krompir ne vem več koliko sem ga uporabila, gledaš približno glede na maso. Vendar sem porabila vso škatlo kanelonov (Barilla). Res so bili dobri. Dober tek Mateja

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

28. jan 2005 7:33

Kanelone vedno kupim, če popokajo malo imroviziram, če rolic slučajno zmanjka pa uporabim kar kakšno lasgno, napolnim jih z mesom (malo) dodam zelenjavo (korenje, grah) malo kisle smetane, zalijem pa jih z paradižnikovo omako-tako nekako, ali pa jih napolnim s špinačo, točno se na pamet ne spomnim.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. jan 2005 10:13

Evo, Veri (in še kdo, če sem spregledala), pošiljam recepte za kanelone. Da malo izmenjavamo izkušnje. KANELONI, NADEVANI Z ZELENJAVO Potrebujemo (za 250 g kanelonov): veliko čebulo, dva korenčka, majhno kolerabo, dve žlici olivnega olja, 15 dag graška, dve žlici sesekljanega zelenega peteršilja, malo timijana in bazilike, pol dl belega vina (lahko tudi brez tega), sol, poper, lonček kisle smetane, 150 g svežega naribanega ovčjega sira (pecorino). Na maščobi prepražimo drobno sesekljano čebulo, dodamo na tanke trakove zrezan graške in na kockice narezano kolerabo. Dušimo okoli pet minut in dodamo vse začimbe. Ko je mešanica hladna vmešamo še kislo smetano in tretjino naribanega sira. Napolnimo kanelone, jih položimo v namaščen pekač, potresemo s kosmi masla in preostalim naribanim sirom ter jih 20 minut pečemo na 250 stopinjah (ali na 230 v pečici na vroč zrak). Če ima kdo raje bolj sočne kanelone, jih pač prelije z bešamelom, lahko tudi z paradižnikovo mezgo (ali položi v pkeča na »posteljico« iz paradižnika, ali pa naredimo preliv iz razžvrkljanega jajca, mleka, smetane in kakšne začimbe. Pač po okusu. OBIČAJNI KANELONI Potrebujemo (za 250 g kanelonov) : čebulo, dva stroka česna, sol, poper, mleto govedino – 250 g , pol žličke posušenega origana in enako količino žajblja, jedilno žlico paradižnikove mezge, dozo – 400 g – pelatov, 150 g naribanega parmezana, tri žlice kisle smetane in nekaj masla. Na maščobi prepražimo čebulo in česen, dodamo mleto meso in prepražimo. Dodamo začimbe in zelišča ter paradižnikovo mezgo. Maso ohladimo. Pelate zavremo in pustimo na srednje močnem ognju, da tekočina izpari. V meso vmešamo kislo smetano in polovico parmezana ter napolnimo kanelone. Namastimo pekač in položimo vanj napolnjene kanelone, prelijemo s paradižnikovo omako, potresemo s preostalim siorm in na vrh položimo koščke masla. Na 200 stopinjah jih pečemo 45 minut. (oba recepta sta iz knjige Testenine iz serije Velika kuharska knjiga Cankarjeve založbe – navajam, da ne bi bilo očitkov, da tuje recepte prodajam kot svoje). Naslednja dva recepta pa nista prepisana od nikoder. sta rezultat »čaranja« v lastni kuhinji in iskanja novih idej za lačano družino. Za nadev z gobami: Na maščobi prepražimo sesekljano veliko čebulo, ko postekleni, dodamo še stisnjen česen in sesekljan zeleni peteršilj. Zalijemo z žlico vina, solimo in popramo. Dodamo narezane šampinjone (okoli 40 dag), po želji tudi na kockice narezano delikatesno šunko. Maso ohladimo, potem pa vmešamo 30 dag skute. Napolnimo kanelone, jih naložimo v namaščen pekač in prelijemo s poljubno omako (bešamel, paradižnikova) ter na 200 stopinjah pečemo 30 minut. Namesto da kanelone prelijemo pa jih lahko le potresemo s kosmi masla, nanje pa položimo rezine ementalerja. V tem primeru priporočam, da na dno pekača naložimo kakšno zelenjavo, paradižnik in bučke na primer. Variacije: kombiniramo mleto meso in šampinjone, v tem primeru izpustimo skuto. Lahko pa namesto šampinjonov uporabimo špinačo ali bl mamamia

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

28. jan 2005 10:22

A se morajo tisti kaneloni od Barille obvezno skuhat prej?

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. jan 2005 10:24

O, mamamia in mateja, najlepša hvala! Nič čudnega, da sva se oba s fantom po tisti moji železovi dieti tok zredila:) Po moje bo kaj od tega na mizi že ta vikend! Se katera povabi?;) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. jan 2005 11:41

Ne, kaneloni od Barille, kot tudi lasagne, se ne kuhajo. Sicer pa običajno piše na škatli, ali je potrebno kuhanje ali ne. JAz to vedno pogledam, ker ko enkrat nisem gledala in potem nisem kuhala je bil za pojest samo adev, testo pa kot cement. Punce, uživajte v kuhi. Veri, tebi pa na direktno pošto pošljem še recepte za jajčevce in tisto iz grške kuhinje, ko si enkrat omenjala, da te zanima. Pozdrav, mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti