Domiselna, a preprosta peciva

neznan uporabnik
tema odprta - 16. jun 2001 22:25 | ogledi: 15.437 | odgovori: 8

Pozdravljeni!

Kmalu bom praznovala rojstni dan, na katerega bom povabila precej prijateljev. Iščem dobre in domiselne recepte za razna peciva, katerih delo pa naj ne vzame preveč časa, saj bom zelo zaposlena s pripravo ostale hrane. Letos bi rada ponudila kaj novega, saj se mi zdi, da zadnji čas pečem le ena in ista peciva. Hvala za pomoč in nasvete in lepe pozdrave.

Beti

neznan uporabnik

18. jun 2001 11:56

Za spremembo lahko poskusiš s "šamrolami". Pripraviš jih lahko prvi dan in pustiš v hladilniku do drugega dne. Iz kupljenega in razvaljanega listnatega testa izrežeš trakove, ki jih naviješ na tulce (kupiš jih v trgovinah s posodo) in pred pečenjem premažeš s stepenim jajcem. Ko so zlatorumene barve so pečene (cca 20 minut na 200 stopinj). Še vroče pobereš iz tulcev in ohladiš. Ker ne maram šam kreme, jih polnim z malo sladkano stepeno smetano. Na koncu jih posujem še z mletim sladkorjem in postavim v hladilnik. So zelo okusne in gredo dobro v promet - preverjeno!

neznan uporabnik

18. jun 2001 16:05

A ste ze kdaj poizkusili "Pavlovo" To je delala moja mama, ki je bila sicer zelo zaposlena, ze en dan prej. Ta torta je sicer preprosta in je taka, da se je z zlickami. Je za vsako sezono dobra in zraven kaksno sladko stajersko vino ali kavica. Hmmmmm Pozdrav Henri

neznan uporabnik

18. jun 2001 20:34

Pozdravljeni, Henri! Pravzaprav za to torto še nisem slišala. Če boste imeli kaj časa, napišite recept. Hvala. Beti

neznan uporabnik

19. jun 2001 14:10

Spostovana Beti Recept za "Pavlovo" sem danes napisal in poslal na Kulinaricno Slovenijo. Tak je, kot ga je delala moja mama Veliko veselja pri pripravi in dober tek. Pozdrav Henri

neznan uporabnik

26. jun 2001 7:50

In kje se je zataknilo, da ta recept ni in ni objavljen? Pozdrav.

neznan uporabnik

26. jun 2001 9:02

Takole jo je moja mama naredila: Izrezala je papir za peko v krog s premerom 20 cm in dala greti pecico na +200°C. 5 beljakov, scepec soli, 20 dag sladkorja, 1 jed.zlico likerja Grand Marnier ali v nadomestek pol zlice pomarancne arome, 1 caj. zlicko svetlega kisa: iz beljakov in soli je stepala sneg in dodajala polovico sladkorja v maso s sijajem. Ostali sladkor, liker ali aromo in kis je pomesala in tudi dodala v ze pripravljeno snezno maso in dalje stepala v dokaj trdno maso. Na pripravljen papir je nato to maso lepo razdelila (pribl. 2-3 prsta visoko) in vse gladko razmazala, tudi na obodu in polozila v pekac. Ze segreto pecico je zreducirala na +150°C in porinila pekac na najnizji zleb. Po 20 minutah, ko je torta postala rahlo rumenorjavkasta je zreducirala na +120°C in samo priprla vratca (za zatic je vzela leseno kuhalnico) in pekla priblizno 1 uro in pol. Peceno je bilo, ko je torta na zunaj hrustljava ampak znotraj mehka. Ohladila je torto in jo garnirala z pripravljenim namazom: 2 dcl smetane, 1 caj.zlicko vanilijev sladkor, 40 dag vrtnih jagod ali drugih jagod, le te je narezala na kolute: Smetano je stepla v sneg, dodajala vanilijev sladkor, zmesala in tik pred serviranjem premazala preko torte in garnirala z jagodami. Porcije je delila pred nami z veliko zlico in z zlickami smo jo tudi jedli. Se to: torto je pripravila vedno en dan v naprej in jo je pustila zunaj prekrito z mrezo (zaradi muh). Pozdrav Henri P.S.: Zelo mi je zal za pozen recept.

neznan uporabnik

28. jun 2001 10:48

Upam, da nisem prepozna za praznovanje. Če pa sem, pa za kdaj drugič. Hitro, enostavno in pri nas gre v promet : KOKOSOVA KOLESA Potrebujemo: = eno vrečo ( mislim da je kilska )piškotov "ČAJNI KOLUTIČI" od Kolinske- so tudi drugih proizvajalcev, pa se trenutno ne spomnim = kokosovo moko = mleko = sladko smetano = čokolado v prahu Piškota po dva in dva namakaš v mlačnem mleku, pa ne preveč, da ne razpadeta. Nato na enega daš žličko stepene sladke smetane z utrjevalcem in malo čokolade v prahu, ter z drugim pokriješ. Pa še povaljaš v kokosovi moki in pecivo je pripravljeno. Namesto smetane lahko uporabiš katerokoli polnilo, ki se ne peče. Veliko užitkov ob praznovanju in čestitka ob rojstnem dnevu.

neznan uporabnik

28. jun 2001 10:55

Nekje v mojem zvezku sem našla preprost recept za VOJAŠKO VESELJE (morda celo z naše strani?! Ne vem.): - 3 jajca - 15 žličk sladkorja - 25 žličk moke - 10 dkg mletih orehov - 1 pecilni - 10 dkg rozin (lahko česa drugega) - nekaj žlic mleka Vse zmešamo. Je hitro gotovo in preprosto. Pečemo 10-15 minut pri 180-200 stopinjah. Kot nalašč v teh vročih dneh ponudimo zraven ledeni čaj ali ledeno kavo. Beti Hvala vsem za nasvete! Vam, Nataša, pa za lepe želje. Še ni prepozno! Ideje še zbiram! Spremenil(a) - Beti dne 28 jun 2001 10:58:23

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti