Veganstvo

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

tema odprta - 20. jan 2005 10:34 | ogledi: 9.662 | odgovori: 18

Prosim za pomoČ. moja hči se je odločila preiti na vegansko dieto. Ali je kdo med vami, ki prakticira to dieto, ali mogoče obstaja kje kak forum na to temo? Vsaka informacija o tem bo zelo dobrodošla.

LP

Sweetie

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

20. jan 2005 13:34

Je lahko: sadje, zelenjavo, zrna, semena, strocnice,orescke. Ne uziva: vse vrste mesa in mesnih izdelkov,jajc, mleka in mlecnih izdelkov. Preberi knjigo Okusne vegetarjanske jedi po slovensko Jolande Prelec Lainscek lp Vesna Vesna Milek Recko

Pia17  

član od: 28.11.2008

sporočila: 2

30. mar 2011 18:19

Sweetie, to ni dieta, je način prehranjevanja. ;) Pia17

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. mar 2011 18:26

Misliš, da Sweetie v 6 letih tega še ni spoznala, Pia 17?

rimljanka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

30. mar 2011 18:28

Saj beseda dieta pomeni prehrana, če se ne motim?!

lp

mzm

neznan uporabnik

30. mar 2011 18:45

Sweeti darling, tu je blo že ful govora o veganstvu. Jaz upa,da se ti bo katera al kater javil, ki to prakticira. Jaz samo vem,da je to zelo striktno. Kolko je dobro ali ni pa si ne bi upal komentirat, ker nimam toliko znanja.

 

Če se ne znajdeš sama pa te zanima, lahko napišeš in ti kak link pošljem. Kaj več pa res ne vem. Jao, sem sedaj videl,da je tema 6 let stara. Mogoče bo pa komu drugemu v pomoč.

 

Multivitamin

multivitamin

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

30. mar 2011 21:09

Multivitamin, vprašanje je bilo zastavljeno leta 2005. Do danes so pri sweetie verjetno že osvojili jedilnik, če še vztrajajao pri veganstvu! magnolija

neznan uporabnik

30. mar 2011 21:17

Magnolija,predvidevam,da si moj post prebrala do konca,da si ne bi po nepotrebnem glave razčesnila z rukanjem ob steno.

 

 

Multivitamin

multivitamin

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

30. mar 2011 21:26

lej magnolija, forum je zato, da se nekaj vpraša, odgovori.. in to javno. če ne bi si lahko pisali zasebna sporočila pa bi bilo dovolj. tako pa lahko nekdo, ki išče informacije mogoče tudi v takšni temi kaj najde..

multi 

www.mojalbum.com/naredilaana

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

30. mar 2011 22:37

no ja, reki, prereki, pa to in ono.. če še vedno koga zanima kaj o veganstvu, z veseljem pomagam - moja prehrana je že skoraj desetletje brez živil živalskega izvora, torej veganska, in ta način prehranjevanja je enostavno bombastično izboljšal kvaliteto mojega fizičnega in duševnega počutja sem pa veganka postala ravno zaradi želje po tem, da se bolje počutim, izboljšam svoje zdravje, ker je hrana živalskega izvora v mojem telesu pač vedno, obrok za obrokom, naredila pravo zmešnjavo ) pač tako se je moje telo odzivalo, pa sem temu naredila konec - bolezni ne poznam, trkam trkam, počutje pa je tudi wow aja, pa da ne pozabim omeniti, da se tudi na družinskem proračunu za prehrano zeloooo pozna )) je cenejše, vsaj za nas je tako ) moraš se že malo spoznat ;-) v glavnem, če koga kaj zanima, kot sem rekla, z veseljem delim svoje izkušnje, če vam prav pridejo! nekaj sem pa tudi že v drugih temah o tem pisala, tako da.. ja, recepte s Kulinarike pa priredim po vegansko, kar je živalskega izvora, zamenjam za rastlinski izvor - simpl, pa kako dobriiiiiii so vaši recepti v rastlinskih različicah, jami!!!!!!!!! Lee Ann

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

31. mar 2011 0:25

Lee Ann, sicer sem sama vegetarianka, ki uživa mleko in mlečne izdelke ter jajca, me pa zanimajo predvsem torte, kjer ne bi bilo dodanega, zaradi našega alergika, nič mlečnega izvora, pa bi bilo tudi za okus vsejedcev dobro. Vsako leto prakticiramo torto ala munchmallow (sicer vsebuje jajca ...), pa smo se jo že malo prenajedli ... ... vesela bi bila vsake ideje...

katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti