Pustni krofi

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

tema odprta - 20. jan 2005 10:20 | ogledi: 37.475 | odgovori: 236

Prosim vas za kak dober recept za pustne krofe. Za druge sladice ni problem ampak s sladkimi kvašenimi sladicami pa nimam sreče. Krofe sem pekla enkrat po nekem receptu iz knjige. Na sliki so izgledali krasno, moji pa so bil podobni podplatu. Topli so bili še kar užitni, hladni pa katastrofalni. Prosim za pomoč.

Lep dan

jade

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

20. jan 2005 13:52

Jade, tukaj je recept od avtorice "tajne", ki so ga vse zelo hvalile! Menda krofi zelo lepo uspejo, z lepim venckom (glej komentarje pod receptom, jih je kar dosti)...sama jih bom delala letos. Upam da ti bo recept kaj pomagal - in ce ga bos preizkusila, prosim sporoci, kako je uspelo ;) <http://med.over.net/phorum/read.php?f=21&i=24720&> LP Zala

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

20. jan 2005 14:00

Zdravo! Sama sem jih delala po receptu od "Tajne" in potem dejansko nisem sprobavala drugega. Super uspejo. Je pa zanimivo, da sem zadnjič v mamini kuharski knjigi našla listek s prav takšnim receptom, s tem, da je bil listak star že celo večnost. Očitno je to star, preizkušen recept. Lp Tina

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

20. jan 2005 18:57

Kristy, a res lepo uspejo? Super, potem pa se moram lotit! Edino, kar me moti v tem receptu, je 7 rumenjakov + 1 dcl olja.....nihce pri nas ne prenasa toliko mascobe, kaj mi priporocas, kaj naj zmanjsam? Rumenjake ali olje? Mislis da bi se obneslo, ce bi olje enostavno izpustila in dala raje mleko? Prosim, pomagaj mi, da se bomo se pri nas sladkali z lepimi krofi :) LP Zala

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. jan 2005 20:48

Po moje je boljše, če zmanjšaš količino olja kot rumenjakov lai pa vsakega malo, ne pa čisto izpustit... Kristy, kaj pa ti praviš? Veri

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

20. jan 2005 21:18

Zala, pri krofih ne izpuščaj nobene sestavine, ker ti garantirano ne bodo uspeli, verjemi! Tudi jaz imam preverjeni recept, vedno uspejo. 1 kg moke (pol ostre,pol mehke) 10 dkg kvasa 4 dcl mleka 4 žlice sladkorja 14 dkg olja 7 rumenjakov žlička soli 5 žlic ruma 2 vanili sladkorja lupinica ene limone Testo zamesi in takoj oblikuj kroglice in pusti vzhajati, nato ocvri. Ko so hladni, polni z marmelado. LP! Galja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. jan 2005 21:35

Da best, pa to je skoraj isti recept! Super, ravno danes sem si ga prepisovala iz tistega linka, ker se ne bi več spomnila nanj, na medovernet pa nikoli ne grem... Super, da je tudi tu! Kaj ko bi ga dala še v bazo? Veri

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

20. jan 2005 23:05

Veri, nič nisem gledala v bazi receptov za krofe, pa ne vem, če je kateri podoben, lahko ga dam v bazo, namreč jaz vsa leta delam po tem receptu, pa mi vedno uspejo, samo sem ugotovila, da mora biti kvas res sveži, ker če je že nekaj časa v hladilniku, potem ne rata glih najbolj, pa še priokus ima po kvasu. Probaj jih naredit, pa boš videla, da so O.K. Mi je ta recept pred leti zaupala sodelavka, ki pa je že dolgo v penziji. LP! Galja

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

21. jan 2005 8:16

Zdravo! Zala, mislim, da lahko izpustiš del kakšne sestavine. Jaz sem npr. dala že tudi samo 5 rumenjakov, ker jih nisem imela več, pa so bili ravno tako dobri. Recept je super in še hitro si "fertik". Pri nas se je sezona krofov že začela in moji sladkosnedi jih komaj čakajo. No, tudi sami so se že lotili peke in čeprav niso ravno vešči (saj veste, kako se je to včasih vzhajalo, pa pazilo, da se ne prehladijo in sploh je bil nek cirkus okrog tega, da jih sama nisem pekla do pred dveh let , pa sem že stara kuharica (povdarek na stara_ he,he)), so jim ravno tako uspeli. S kranceljnom in veliko veliko marmelade. Lep dan! Tina

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

21. jan 2005 9:00

Poskusila sem kar nekaj receptov za krofe,z več rumenjaki,manj,tudi s celimi jajci...Moje izkušnje so pokazale,da so sestavine stvar okusa , za paščke je zelo pomembno vzhajanje.Izrezane krofke ,ali trganje z rokami(testo),dam v pečico vzhajat na 50 stopinj.Ko so dovolj vzhajani,ne preveč,ne premalo,jih jemljem iz pečice,položim krofke obratno v olje,kot so počivali in cvrem. l.p. Vesna Leben Sporočilo je spremenil(a) ligojna dne 21. jan 2005 09:06:24 Sporočilo je spremenil(a) ligojna dne 21. jan 2005 09:07:07

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

21. jan 2005 9:44

1kg moke (pol ostre pol mehke ) 6 dak kvasa 1 mala žlička soli 10 dak sladkorja v prahu 2 vanili sladkorja 4 rumenjake in 2 celi jajci 4 žlice ruma pomarančna in limonina lupina 10 dak masla 4-5 dl mleka rumenjake in jajci z sladkorjem obvezno penasto stepem -krofi vedno uspejo in so njami . LP Bom pa probala od GALJE PREDPREMIERNO V NEDELJO Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti