Pustni krofi

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

27. jan 2005 15:18

ZALA Jaz sem delala krofe po receptu Tajne prejšnji teden. Naredila sem točno tako kot piše (takoj delaš kroglice in šele nato te kroglice vzhajaš). Pustila sem jih približno 45 minut. Po 20 minutah sem jih obrnila na drugo stran. Po vzhajanju sem jih pekla v fritezi na 170° po 2,5 minuti na vsaki strani. Ko sem pekla prvo rundo se mi je zdelo, da olje ni dovolj segreto - pa je bilo! Bili so super!!! Imeli so tudi full lep venček. Moraš poskusit. Pa še fertih imaš full hitro! Veliko sreče. Lp, modrijan

majna  

član od: 30.9.2003

sporočila: 17

27. jan 2005 15:24

Brez skrbi Zala....tud jest sm bla precej v dvomih, dokler nisem tudi sama poskusila, ampak to je res super pogruntavščina...pa še lukenj nimajo... lp majna majna

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

27. jan 2005 15:25

Tudi jaz sem naredila krofe po Tajninem receptu. Malo premalo sem jih pustila vzhajat, zato prvi niso imeli venčka. Mislim pa, da sem dodala tudi premalo tekočine, ker niso bili tako rahli, kot sem pričakovala.. Zgleda, da je bila moka malo bolj suha. Delala sem jih tako, da sem naredila kar klobaso in jo razrezala na približno enake dele. Dobila sem 20 krofov. Gobica

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

27. jan 2005 15:41

Kje se nahaja ta Tajnin recept, ker ga jaz ne najdem?

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

27. jan 2005 16:34

Mufin, link je že objavljen na 1. strani te teme. Pa izvoli še enkrat: http://med.over.net/phorum/read.php?f=21&i=24720& Včeraj zvečer sem jih naredila. Dobri, enostavni, lepi. Navdušena sem nad tem receptom! Tako hitro še nisem naredila krofov! LP, Stanka

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

27. jan 2005 16:51

Galja. krofe najprej naredim, jih malo ohladim, nato pa z brizgalko za krasenje tort, z dolgim,ozkim nastavkom, kremo nabrizgam v krofe. Poskusi, mislim, da ti ne bo zal. LP Marjana

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

27. jan 2005 17:33

Mene zanima če ta puding galeta nabrizgamo tekočega, ali potem ko je že zgoščen? Kaj pa če bi skuhala navaden vanilijev puding in ga zmešala s stepeno smetano pa potem s tem nafilala krofe? Ali krofe filate ko so že čisto hladni, ali pač ko se le malo ohladijo? Kako pa jih shranite za naslednji dan, če jih seveda kaj ostane? Hvala biba

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

28. jan 2005 20:09

Hojla! Modrujan - ce prav razumem , si krofe pustila vzhajat vsega skupaj okoli 45 minuit, se pravi, najprej malo vec kot 20 minut na eni strani, in nato si kroglico obrnila, in jo pustila vzhajat se na drugi strani malo vec kot 20 minut? V olje ste pa verjetno vse polagale krofe tako, da je bila zgornja stran pri vzhajanju potem v olju...imam prav? Hvala, hvala za pomoc! Sem se bolj mlada, a vseeno zeloo rada kuham :) LP Zala

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. jan 2005 21:38

Vse hvalite te tajnine krofe in kako lepo so vam uspeli, moji pa so bili čista k a t a s t r o f a. Delala sem po receptu, še vse sem do grama natančno stehtala, da se bi mi ja posrečilo pa izgleda moja vojna s kvašenim testom še vedno traja. Ratalo je takšno čudo, neke kroglice, ki bi jih lahko uporabili za bejzbol, ko so bile pečene. Ne samo, da ni bilo venčka, zadeve so se, ko sem jih dala v olje (pa je bilo vroče) potopile na dno, kot bi bile kamen. Ko se je zunej speklo, pa je bil notri poc. Romali so direktno v smeti. Ne vem kaj bi bilo lahko narobe ampak se ne dam. V kratkem poskusim še enkrat in ni vrag, da ne bi enkrat ratalo. LP jade

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

29. jan 2005 8:41

Ej, Zala! Jaz kroglic po tajninem, ne po katerem drugem receptu nikoli ne obračam. Zadnjič sem jih vzhajala le pol ure in je bilo super. Jade, res poskusi še enkrat. Če so mojim fantom uspeli, ni vrag.. Tudi sama sem se včasih bala kvašenega testa kot hudič križa. Kruh je bil tako trd, da če bi ga komu vrgla v glavo..adijo ljubezen. Lep dan! Skidali okrog hiše smo že, sedaj je na vrsti že vroč čajči. In le še krofi manjkajo - jih grem kar zamesit.. LP Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti