Pustni krofi

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

11. feb 2013 11:37

Letos sem jih prvič izrezovala (s kozarcem za whiskey, itak) in sem imela dosti manj problemov z oblikovanjem kakšen je bil tudi malo jajčast, ampak sem ugotovila, da mi ta način bolj ustreza, ker je glede na porabljen čas in rezultate najbolj optimalen. Prvič sem tudi uporabila kruhomat za mesenje in vzhajanje testa in sem zelo zadovoljna. Prva runda je bila v petek, druga bo jutri. Bom pa ostala kar pri receptu od Rece, ker so se mi moji krofi v primerjavi z drugimi še vedno zdeli najboljši

JJ

pek multipraktik  

član od: 31.1.2013

sporočila: 20

12. feb 2013 19:56

irena66 po sliki sodeč ni najbolje,  tu gre za več napak olje definitivno prevroče krof pečemo na cca 170 stop.celzija( malo pomoči kuhalnico splakneš pod hladno vodo jo obrišeš in potisneš v olje če prične takoj cvrčat je prevroče če pa se to zgodi tako z rahlega čez kako  sekundo dve je  pa vredu) kakšna je receptura ne vem, lahko, da je odlična, pa je šlo kaj v samem postopku narobe.Vzrokov je lahko več in je težko ocenjevat bi moral spremljat postopek .

pek multipraktik

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. feb 2013 20:17

Ah, takle mamo, lepih krofov v prodaji kolikor hočeš, dobrih precej manj. Domače je pa le domače, tudi če nima menda nujnega venčka. Zanimivo, nikoli še nsiem opazila, da bi kaj vplival na okus.

rimljanka

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

13. feb 2013 7:49

Se strinjam z Rimljanko. Če jih ravno ne nesemo na razstavo, je okus veliko pomembnejši od videza. V trgovinah imajo povsod lepe, ampak po okusu so pa daleč daleč od domačih (kot v receptu od Rece npr.).

pirnica

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. feb 2013 11:17

Zato ker krancelj okrog ni pomemben le iz estetskega vidika, ampak pove tudi, da je krof pravilno vzhajam, puhast in mehak. Po recinem in tanjinem receptu in če rata krofe prav vzhajati  ne vem zakaj ne bi dobil venčka. Sicer sem tudi jaz bolj za dober okus, ampak konsistenca testa in da je krof puhast je pa tudi važna.

pek multipraktik  

član od: 31.1.2013

sporočila: 20

13. feb 2013 12:43

bannanna se strinjam s tabo, venček je pokazatelj kvalite izdelka ,naj bo še tako dobra receptura in če ni pravilno vzhajan tudi okus ni tapravi saj je potem zbito (svetlo pečeno je pocavo ko pa dosežemo pečenost izdelka je pa ta pretemen) krof mora pa biti rahel in pa seveda tudi okusen da ga človek z užitkom poje. Seveda to ne pomeni da tisti manj lepi niso za pojest le ko dobimo obisk se pa radi postavimo s tistimi talepimi da vzbudimo malo zavisti .(Slovenske nacionalne vrednote favšije)

pek multipraktik

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. feb 2013 12:52

Z recinim, tanjinim in podobnimi testi ob pravilnem gnetenju  res ne moreš falit, da ne bi bilo venčka. Tako obdelano testo nima v sebi velikih zračnih mehurčkov, ki bi pri cvrenju obračali ali nagibali krofe. 

Pa tudi če malo kiksnemo pri tekočini: pri predzadnji rundi  sem prepozno opazila, da je pričela posoda v kruhomatu, kjer stepam in vzhajam testo, puščati. Pod njo je bila kar zajetna lužica, a se na krofih manjko tekočine skoraj ni poznal - le nekoliko bolj kompakti so izpadli. Zadnjo rundo sem zgnetla na roko - po tistem videu, kjer svetujejo gnesti 10 minut (no, jaz sem malo manj)  in tudi ti krofi so bili kot običajno: rahlo, dobri, z venčkom. 

Temperatura olja 170 °C je pri meni že skoraj preveč. Bolj mi ustreza 160 - 165 °C, ampak to je najbrž odvisno tudi od posode, v kateri cvremo, koliko toplote zadržuje (cvrem v AMC).

Ne razumem pa, ko berem, da vas veliko cvre krofe po 4 minute na vsaki strani.  Po mojih izkušnjah je 2 minuti čisto dovolj. Le kadar jih že vnaprej napolnim z marmelado, cvrem najprej 3 minute, potem pa še 2, se pravi skupaj 5.  Nikoli niso surovi v sredini. Prenizka temperatura + daljši čas cvrenja = nepotrebno vsrkavanje maščobe. 

Cila

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

13. feb 2013 13:59

Jaz ne gledam kaj preveč na uro, ampak 4 minute je vsekakor preveč. Po mojem res okrog 2 minuti na vsaki strani. Vedno se ravnam po barvi. Do sedaj sem jih cvrla mislim da 5x, pa nikoli niso bili surovi.

JJ

pek multipraktik  

član od: 31.1.2013

sporočila: 20

14. feb 2013 14:30

ja če so mal nižji  (tanjši) se hahko cvrejo tudi malo manj časa, kot npr.flancati.

pek multipraktik

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. okt 2015 8:59

Te dni ponovno preverjeno, kako brez termometra izmeriti, kdaj je olje ravno prav vroče za cvrenje:

v hladno olje vlijte žlico ruma. Olje ob segrevanju garantirano ne brizga (najbrž vpliv alkohola?), le rahlo poklja in ko pokljanje preneha, je temperatura ravno prava. Naprej jo je treba samo še vzdrževati. 

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti