Pustni krofi

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

4. feb 2013 20:23

JanisJoplin je napisal/a:

Mislim tiste gube, ki nastanejo, ko testo razdeliš na posamezne kepice in ga potem v rokah oblikuješ? V bistvu sledi, kjer je bilo testo pretrgano/pripognjeno... Pri tebi ne nastanejo? Je potem problem v testu? Pa sem delala po receptu, ki je požel na kulinariki ogromno pohval, če ne največ.



JJ

Tudi meni se je to dgajalo na začetku- sem prišla do spoznanja, ne smeš imeti preveč pomokanega testa,ko ga mesiš in ko je že vzhajalo in ko ga zvrneš na desko, ga nikar preveč ne posipaj z moko in ko oblikuješ kroglice jih kar dobro povaljajaj z eno roko ob podlago in malo pokrči prste, se prav lepo oblikujejo brez vsakih gubic-skratka ne preveč moke.

anibas

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. feb 2013 20:32

Pozabila sem povedat, da testa ne gnetem sama, ampak vržem vse sestavine v kruhomat. Po uri in pol je testo perfektno zgneteno in vzhajano. Malo ga potem še pregnetem z rokami in potem oblikuem kroglice, jih malo sploščim in pustim spet vzhajat. Sem pa enkrat iz razvaljanega testa z obročem izrezovala krofe in so bili tudi ok.

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. feb 2013 6:35

JanisJoplin je napisal/a:

Mislim tiste gube, ki nastanejo, ko testo razdeliš na posamezne kepice in ga potem v rokah oblikuješ? V bistvu sledi, kjer je bilo testo pretrgano/pripognjeno... Pri tebi ne nastanejo? Je potem problem v testu? Pa sem delala po receptu, ki je požel na kulinariki ogromno pohval, če ne največ.

JJ

Sama hlebček iz pol kile moke  razrežem z nožem na 12 ali 16 koščkov (najprej na 3 ali 4, jih pognetem v hlebčke, te pa spet na 4 trikotne koščke). Ob prerezu plast ni pomokana in ko jih oblikujem v kroglico pazim, da staknem nepomokane površine.   Če je kje še kakšna grbinica, jo zravnam s plitvim ščipanjem testa. 

Dobro  je, da je testo dovolj gosto že ob gnetenju in da kasneje ni treba več mokati zaradi gostote testa , ampak le zato, da se krofi med vzhajanjem ne primejo na podlago. 

Recepti od Rece, Tanje Kocjan in podobni imajo pravo razmerje tekočina: moka, je pa sem in tja kakšna moka bolj ali manj suha, to zna delati težave, če še nimate občutka za pravo testo v prstih.  Sama sem imela probleme s Hoferjevo, ko sem jih že pred cvrenjem polnila z marmelado. Kot da bi imela premalo lepka.

Kadar se pa kljub vsemu po cvrenju pokaže kaka grbinica, krof na pladnju obrnem tako, da jo skrijem.  Pa tudi sladkorni posip marsikaj prikrije.

 



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 05. 2013 06:37

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

5. feb 2013 10:34

Najlepša hvala VSEM za odgovore! Nekako sem imela kar na sumu, da gre za preveč moke oz. za preveč pomokano površino in je testo potem presuho, da bi se zgladilo. Hvala tudi za filmčke! Saj v bistvu sem jih oblikovala na pravi način, ampak očitno je res šlo za preveč moke.

Zdaj ste me seveda prepričali, da letos ponovno poskusim

JJ

pek multipraktik  

član od: 31.1.2013

sporočila: 20

6. feb 2013 14:55

krofi

1 kg moka bela lahko samo gladka ali mešano

5 dag kvasa

10 dag sladkorja

8-10 dag masla

4 cela jajca

3-3,5 dl mlačnega mleka

1.5 dag soli

2 vanili sladkorja

pol pecilnega praška

lupina 1-2 limon

malo ruma  vse to zgneteš v gladko mehkejše testo pustiš počivat še enkrat pregneteš

ponovno pustiš malo počivat nato oblikuješ kroglice teža 60-70 gramov in pustiš vzhajat na toplem

ocvreš na olju t. cca.170 stopinj na prvi strani 4 min in na drugi strani 3 min

 

ratajo zmiraj garant vsaj pri meni

pek multipraktik

čoki  

član od: 25.1.2013

sporočila: 90

6. feb 2013 15:04

mišzmoke je napisal/a:

Trije načini oblikovanja krofov, če bo kaj pomagalo:

 

http://www.mojvideo.com/video-pustni-krofi/3e1fd48829 približno 3 minuta

 

 

Prakse s peko krofov nimam, tile linki so mi ostali od lanskega navdušenja

lp



mzm

 

Kakšni lepi krofi!

 

čoki

ČRNICA  

član od: 9.7.2008

sporočila: 85

7. feb 2013 20:23

Pek multipraktik.....imam zelo zelo podoben recept in res krofi so božanski...

Črnica

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

9. feb 2013 18:32

No ja za silo bojo. Mal me je olje hecalo, mislim temperatura.

So pa zelo dobri.

Po receptu od rece.

 

 

 

 

 

 

irena66

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

10. feb 2013 13:04

Pa še moj recept:

1kg moke ostre,katerekoli (hofer, lidl....)

7dag kvasa

7dag margarine

7 dag sladkorja

4 jajca

2 vanili sladkorja

malo soli

limonina lupinica

o,5dcl ruma

mleko po občutku, nekje 3-4 dcl

Nikoli mi niso uspeli, po tem receptu, pa jih delam že nekaj let in imajo vedno;kranceljne;! Delam kroglice, cca 8 dag. Ocvrem jih 4 minute na eni strani- pokrite in 4 minute na drugi strani odkrite.

 

kvačkarica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti