Pustni krofi

janmasa  

član od: 12.12.2003

sporočila: 78

25. jan 2005 15:52

Galja hvala. Sem naredila krofe po receptu Tajne (link-prilozen v tem forumu). So odlicno uspeli.Super recept! Samo ni mi uspelo narediti obrocka, ne vem kaj sem naredila narobe. Bomo se testirali, ker so bili vsi navduseni. lp Masa

Zvvr7a  

član od: 5.1.2005

sporočila: 36

25. jan 2005 16:35

Krofi za bolj lene sorte : 1kg Boni moke 5dl mleka 2kocki svežga kvasa 2 žlički sladkorja 0,5dl ruma 5dag margarine ali 0,5dl belega olja v posodo vsujemo moko v katero naredimo jamico. V jamico vlijemo toplo mleko in vanj damo kvas, ki ga posujemo z dvema žličkama sladkorja. Ko kvas vzhaja dodamo še rum in margarino. Zgnetemo in oblikujemo gladko maso. Vzhajati pusti tako dolgo, da se masa enkrat poveča (15 min). Z žlico zajamemo testo in oblikujemo kroglice. Polagamo jih na prej ogreto krpo in jih pustimo še nekaj časa vzhajati (okoli 10 min). V posodo nalijemo za okoli 3 cm olja za cvrtje in v vročem olju zlatorumeno popečemo najprej na eni nato še na drugi strani. Zlagamo jih na papirnate brisače, da se odtečejo olja. Ohlajenim nabrizgamo marmelado ali puding, ter jih potresemo s sladkorjem v prahu. To je to. Bo pa recept objavljen tudi v bazi. zvončica

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

26. jan 2005 10:08

Masa, pa si imela dovolj vzhajano? Ko si oblikovala kroglice še približno 1 uro. Mene pa zanima, če je katera delala krofe že po načinu hladne (nočne) potice. Mislite da se da? Zvečer bi naredila testo in potem bi ga dala čez noč vzhajat, pa bi zjutraj naredila kroglice pa še enkrat vzhajat ali pa da bi že zvečer oblikovala kroglice pa zjutraj samo še v olje. kljub temu, da zelo rada pečem, ampak če je kakšni 2 kili moke pa potem to tako dolgo časa delam. Rebeka

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

26. jan 2005 10:23

Pa še moj recept: 1 kg moke 1 žlička pecilnega ščep soli 6 dag kvasa 6 rumenjakov 1 kisla smetana 4 dcl mleka (za kvasni nastavek meri mleko posebej, ne od tega) 2 žlici sladkorja 4 saharine (ali 5-6 tbl. Natreena) 1 vanili sladkor rum limonina lupina Kvas nadrobi v mleko, pusti vzhajati. Moko premešaj s pecilnim, naredi jamico in posoli po robu. Rumenjake, kislo smetano, 4 dcl mleka, sladkor, saharin in dišave zagrej na cca. 40°C, vmes premešaj in nikakor ne grej predolgo, da rumenjaki ne zakrknejo. Kvasec vmešaj z moko in zalij s prej opisano tekočino. Vmesi mehkejše testo kot za kruh. Vzhaja naj vsaj 2 uri (če gre čez skledo, ga lepo vmesi še enkrat, bodo krofi še rahlejši). Razvaljaj na debelino 2-3cm, pusti spet vzhajati cca. pol ure - vmes si navadno zagrejem olje. Pečem v voku tako, da krof ob dajanju v olje obrnem (prej spodnja plast krofa je zdaj na vrhu). Za minuto vok pokrijem, potem pečem še cca. 1-2 minuti in krof obrnem. Vroče krofe polnim z marelično marmelado oz. ne preveč vroče (še tople) z vanilijevo kremo iz pudinga Galetta. Recept je preizkušen in obročki vedno ratajo (starejše gospe pravijo, da je vsa znanost v času vzhajanja testa). Dober tek. K. Sporočilo je spremenil(a) KatkaD dne 26. jan 2005 10:24:24 Sporočilo je spremenil(a) KatkaD dne 26. jan 2005 10:26:35

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

26. jan 2005 11:16

Katka, a je ta puding Galetta slucajno eden izmed tistih "instant" pudingov - brez kuhanja, samo miksanje v mrzlem mleku? Pa se obnese za polnjenje krofov? Nekako se mi zdi, da se potem, ko krof nekaj casa stoji tako napolnjen s tem pudingom, testo okoli nadeva razpaca ozi. razmoci? Mogoce se motim?! Tale tvoja ideja je res zanimiva! LP Zala

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

26. jan 2005 15:19

Zala, ja, gre za tisti puding brez kuhanja. Nič se ni pacalo, morda bom drugič dala namesto pol litra mleka samo 4,5dcl ali pa še kako kapljico manj. Pa ne zaradi tega, da bi se razmočili - bolj zaradi tega, ko ugrizneš, da ne leze krema povsod ven. Moja dva fanta sta jih na en-dva-tri pojedla enih 10 komadov ..... Polnila pa res nisem čisto vročih, ampak tople (take temperature, da sem jih lahko normalno prijela v roko). Bala sem se namreč, da se krema ne bi sesirila. Ni se. Lp, K. KatkaD

majna  

član od: 30.9.2003

sporočila: 17

26. jan 2005 16:50

Maša venčkov niso imeli ker so bili premalo vzhajani. Iz radovednosti sem tudi sama preizkusila recept od Tajne. Krofi so bili izredno lepi, tudi dobri vendar sem želela bolj okusne, zato sem naslednji dan naredila še en preizkus, olje sem zamenjala z margarino in naredila še nekaj poporavkov in se je obrestovalo, res so še boljši. Postopek dela je isti...samo hajali so mogoče malo dalj ker sem zmanjšala količino kvasa....poizkusite ne bo vam žal... 1 kg moke 8 rumenjakov 8 dag margarine 8 dag sladkorja 6 dag kvasa 1 dag soli 0,5 dl ruma vanilij 5dl mleka sok pol limone pribl 0,2dl lp MAjna majna

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

26. jan 2005 19:50

Tudi jaz najraje delam krofe z Boni moko. So dobri in hitro pripravljeni brez dolgotrajnega stepanja testa. Kar pa se tice vanilijeve kreme, ki jo imamo pri nas najraje pa jo pripravim tako, da v cca 5 dcl mleka skuham dva vanilijeva pudinga in ohladim. V drugi posodi razmeaam cca 15-20 dag margarine in ji dodam ohlajen puding. Na koncu v to kremo dodam ae nekaj zlic (po okusu) sladke stepene smetane. Krema je dobra in dovolj kompaktna za nadev. LP Marjana

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

26. jan 2005 21:56

Dalsi, kako filaš krofe s pudingom? Mogoče prerežeš (kot sendvič) namreč tega še nisem delala! Hvala za odgovor!

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

27. jan 2005 15:02

KatkaD, hvala za nasvet - tudi jaz bom letos poskusila z Galetto in potem ti sporocim (v ponedeljek). majna, zdaj sem se enkrat pregledala link, ki sem ga poslala cisto na prvi strani, kjer je recept od tajne....na tem istem linku je se pred tajno Evita poslala recept za krofe, ki je skoraj identicen tvojemu :) Res zanimivo! :)) Pa se nekaj bi vprasala VSE TISTE, KI STE ZE PEKLE PO TAJNINEM RECEPTU - sele prej sem v navodilih videla, da pise, da po 15-minutnem mesenju testa maso kar zajemamo z zlico, oblikujemo v kroglice in pustimo vzhajat pol ure, nato ocvremo! ali ste vse delale tako? Malo se mi zdi cudno, ker po vseh receptih, ki sem jih videla do sedaj, je najprej celotna masa vzhajala kaksno uro, sele nato so se oblikovale kroglice in nato se je se te pustilo vzhajat, potem sledi cvrenje...zdaj sem pa malo v dilemi!...prosim pomagajte, kler se bom tudi jaz lotila krofov po Tajninem receptu (v ponedeljek)! Hvala ze vnaprej in LP Zala Sporočilo je spremenil(a) _ZALA_ dne 27. jan 2005 15:04:50

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti