Pustni krofi

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

4. feb 2013 10:36

Tako kot je pač tipično za tole našo malo državico, kjer dobre stvari kar hitro ukinejo, slabe pa dalje prodajajo, me zanima če morda kdo ve, ali se da v MBju dobit PIRINE KROFE?
Lani so jih še imeli pri VESELI HIŠKI, danes pa mi rečejo, da po zadnjih podatkih ne bodo pognali proizvdnje. PA NE SAMO TO!!! TUDI PZ BAGUETTA S POSIPOM (idealne teže 120g- kot je normativ) ni več dosegljiva?!!?? MISLIM. Ja haloooo. Pa morate razumet da sta bila oba produkta zelo prodajana in ljubljena. Sploh ne vem, res ne...
Je rekla prodajalka, da bo malo pritisnila na šefa pa da vidimo...sila dvomim, da bo kaj. Škodaaaaaa

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

4. feb 2013 15:51

Ponavljam vprašanje, ker me odgovor res zelo zelo zanima (in očitno nisem edina):

 

Meni pa nekako ne uspe oblika. Niso lepe kroglice, ampak imajo vsaj na eni strani gube. Kako te gube zgladite?



JJ


 

JJ

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. feb 2013 16:23

Ne znam ti odgovoriti, ker se mi gube še nikoli niso naredile, ko sem delala krofe. So se mi pa že med pečenjem na eni strani razprli in so bili videti kot žaba z odprtim gobcem ...

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. feb 2013 16:42

Ne znam ti odgovoriti, ker se mi gube še nikoli niso naredile, ko sem delala krofe. So se mi pa že med pečenjem na eni strani razprli in so bili videti kot žaba z odprtim gobcem ...

mamamia

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

4. feb 2013 16:50

Mislim tiste gube, ki nastanejo, ko testo razdeliš na posamezne kepice in ga potem v rokah oblikuješ? V bistvu sledi, kjer je bilo testo pretrgano/pripognjeno... Pri tebi ne nastanejo? Je potem problem v testu? Pa sem delala po receptu, ki je požel na kulinariki ogromno pohval, če ne največ.

JJ

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. feb 2013 16:52

S krofi sicer nisem imela problema, ker sem testo valjala, imam pa probleme pri kruhkih, ki mi nikakor ne uspejo biti gladki, ne glede na to, kako dolgo mesim testo. Sem spadajo Bavarski kruhki, bagels...pravzaprav vse, kar je treba na roko oblikovati. 

Tudi jaz bi bila vesela nasveta. 

Vanja

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

4. feb 2013 17:08

JanisJoplin najverjetneje vam moj snavet ne bo kaj preveč pomagal, ker nimam blage veze kako to napisati ampak poskusiti ni greh...

 

Torej; Jaz najprej razdelim testo na ´>>kupčke<<, ki so težki približno 7,5dag...

Potem, jih oblikujem v kroglice in kot nekatere/nekateri opisujete, da se vidi, da je testo bilo zgneteno in, da ni bilo v celoto se jaz tega lotim tako...  Svojo dlan nekoliko pokrčim, da  dobim polkrožno ( tako, kot, da bi prej v roki držala majhno žogo) potem testo obrnem tako, da je tisti, del na katerem se vididijo te linije, ki se kasneje kažejo kot majhne razpoke obrnem proti sebi in testo z vsemi prsti druge roke vlečem proti sebi in tlačim nazaj proti notranjsoti krofa...

Hm.. mislim, da bolj zakomplicirano nebi mogla napisati... ampak se bom potrudla in poiskala kakšno sliko ali pa jo posnela kar sama...

 

Lep pozdrav!

Darija50

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

4. feb 2013 17:09

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

S krofi sicer nisem imela problema, ker sem testo valjala, imam pa probleme pri kruhkih, ki mi nikakor ne uspejo biti gladki, ne glede na to, kako dolgo mesim testo. Sem spadajo Bavarski kruhki, bagels...pravzaprav vse, kar je treba na roko oblikovati. 

Tudi jaz bi bila vesela nasveta. 



Vanja

 

Popolnoma iste težave imam tudi jaz. Za krofe valjam testo, kruhki so pa problem.

pirnica

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. feb 2013 17:10

Mislim da bi nam prav prišel kak video. 

Ko sem par dni nazaj delala bavarske kruhke, sem gubo "skrila" na spodnji del kruhka, zgornji je bil pa "hrapav", kar se vidi tudi na pečenem kruhku. Testo je mašina, kot običajno, mesila skoraj 15 minut in je bilo čisto gladko. 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 04. 2013 17:14

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

4. feb 2013 17:33

 Evo, to sem povzela iz enega recepta: 

Iz testa izrežemo približno 40-gramske kose, iz katerih z golimi rokami oblikujemo krofe. Pri pravilnem oblikovanju krofov, testo obdamo z dlanmi. Nato ga položimo na delovno površino in z nežnim pritiskanjem in krožnimi gibi ustvarimo lepo kroglo z gladko površino. Krofe pa lahko oblikujete tudi tako kot cmoke, in sicer tako, da jih najprej oblikujete z rokami, nato pa jih rahlo stisnete.

Drugače pa na youtubu so samo za ameriške krofke hm..

ali pa to, če še kdo dela na tak način..

 

http://www.youtube.com/watch?v=CD73ogtpqOA

 

Vanja_v_ZDA moram priznati, da res ne vem, zakaj je nasatlo tole...

bom prebrskala in se pozanimala pri svoji tašči, ki na dan speče 5 hlebov..

 

lp

 

 

Darija50

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti