Pustni krofi

emina  

član od: 15.10.2006

sporočila: 126

18. feb 2012 19:08

Eno vprašanje>:    koliko olja nalijete v posodo v kateri pečete krofe? Danes mi je ena gospa rekla, da ona da za dva prsta olja, krofi so bili pa zelo lepi! Veliki in z lepim obročem

lp!

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

18. feb 2012 20:29

Običajno v receptih piše : "za 3 prste olja". Morda ima tista gospa bolj debele prste....

 

Lisa

Tinky Binky  

član od: 10.3.2012

sporočila: 334

2. feb 2013 17:39

Ravno sem zaključila s prvo rundo letošnjih krofov. Letos sem kupila novo aparaturo za polnjenje krofov, ki se, ravno tako kot testomat, ni preveč obnesla. Čeprav sem uporabila trdo marmelado, le-ta uhaja na dveh koncih aparata, kar oteži polnjenje. S čim pa vi polnite krofe?

Hvala za pomoč.

Tinky Binky

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

2. feb 2013 18:26

V vrečko za smetano dam inox nastavek z dolgim ravnim tulcem in gre dobro. Prej marmeldo zmixam z metlicami in dodammalo ruma.

LP, Saša

Mir in dobro!

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

3. feb 2013 14:33

Jaz vedno delam krofe iz Hit-mix moke, še nikoli se mi ni zgodilo, da mi nebi uspelo!

 

Delamo tudi po tistem receptu, ki je napisan na embalaži od te moke

Testo mesim s pomočjo miskerja in potem še nekaj mintu z rokami( čisto na koncu)

 

Glede poljnjenja imam pa tudi sama težave,ampak se preživi.

 

Lep dan vam želim!

Darija50

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

4. feb 2013 8:26

Meni pa nekako ne uspe oblika. Niso lepe kroglice, ampak imajo vsaj na eni strani gube. Kako te gube zgladite?



JJ


 

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 04. 2013 15:50

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

4. feb 2013 8:38

Ja, tudi mene zanima - isto kot Janis.Joplin -  kako narediti kroglico brez gub. Tile krofi mi parajo živce. Vse sorte sem že poskusila, pa mi ne ratajo tako kot bi morali. Z nobeno rečjo do sedaj nisem imela problemov, ratale so mi že bolj komplicirane reči, krofi pa so vedno poraz.

Sweetie

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

4. feb 2013 9:38

Jaz se bom v življenju še česa lotila pripravljat, česar še nisem, a krofi zaenkrat še niso med zanimanjem za peko. Vem, v kateri pekarni imajo res dobre in dokler je možnost se zapeljat do njih in jih kupit, tudi bom :). Tako da je peka krofov pri meni zaenkrat na off, ne obstaja, če bom kdaj na tem da jih pečem, me pa očitno čaka predhodno branje nasvetov in izkušenj.

Naj vam dobro uspejo! Njam njam! :)

anka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti