Kraja receptov

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

7. jan 2011 10:53

Ne morem verjti, o cem ste se tu razpisali! Uporabljate internet, pa sploh ne veste kaj je to!

Tisti trenutek, ko kaj napisete ali dodate na internet, to ni vec samo vase, ampak si to delite z miljoni ljudi po svetu. Kdor se s tem ne strinja, naj se takoj izklopi z interneta in ima racunalnik samo za svoje potrebe!

Nena-morje

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

7. jan 2011 11:13

Kulinarika na svoji strani o pogojih uporabe navaja, citiram:

6. Uporabnik lahko uporablja podatke na Kulinarični Sloveniji le za namen, za katere so namenjeni. Portal Kulinarična Slovenija je namenjen ljubiteljskemu posredovanju kulinaričnih informacij med uporabniki. Strani Kulinarične Slovenije niso namenjene načrtnemu zbiranju podatkov. Podatke, pridobljene na Kulinarični Sloveniji, lahko uporabite le za lastne osebne ali poslovne namene, ni pa jih dovoljeno distribuirati naprej brez pisnega soglasja izvajalcev servisa in avtorjev.

Bi bilo fajn, da tudi uredništvo kulinarike pove svoje. Da ne bodo po neporebnem padale žaljivke.

Vilma

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jan 2011 11:14

Tu se meša več stvari.

Za začetek: eno je oseben občutek, ko ugotovimo, da se nekdo kiti z našim perjem. Mene konkretno ravno blazno ne boli, če me kdo citira brez vira prih kuhanju, pa recimo, če me katera posnema pri oblačenju. in kar je ša takih stvari, kjer naši zamislek nastejo tako, da pač premešamo podatke, ki so ves čas v naši okolici in so vsem dostopni.

 

Sama tudi vsako leto po mejlu dobivam kakšna zbrana dela s kulinarike.net, ker to se bojda strašno kopipejsta. Je pa dobro, da so članice in člani pozorni na to, če se v resnih medijih navajajo recepti z naše strani, pa se to ne omeni. In da reagirajo tako, kot je pred nekaj časa mamaF. 

 

 

 Druga stvar je služba. Ko sem bila mlajša, sem bila blazno počaščena, če je kdo citiral moje zamisli (pa tudi, če ni povedal, da so bile moje). Ampak z leti sem se navadila, da če človek ne komunicira svojega deleža avtorstva pri takih idejah, se zna zgoditi, da ostane hitro obrisan pod nosom. Pred dobrim letom sem tudi doživela, ko je nekdo v službi kopipejstal mojo nekaj let staro zamisel (ki je takrat obstala v elekotrnski komunikaciji, izvedli je pa nismo), jo predstavil kot svojo in potem kandidiral za napredovanje. Mi ni ostalo drugega, kot da sem zavihala rokave in šla v bridki boj....

Da ne govorim o tem, kako je prepisovanje brez navedbe vira v vsaki strokovni komunikaciji nespodobno.

 

Tretja stvar je to, da ko si na netu, si na ogled celemu svetu. In tudi, ko pozabiš, kaj si že vse gor postavil, svet tega ni pozabil. Lahko kdorkoli kadarkoli sname kakšen tvoj umislek, se igra s fotkami in kar je še tega. Jaz sem pre nekaj leti tule nastopila v relativno nerazumljeni poziciji, ko sem rekla, da za božjo voljo, čisto vsega pa tudi ni treba takoj spraviti na splet. Ne objavljajte fotk svojih mladoletnih otrok (ker je to preprosto nespoštljivo), ne slikajte čisto vsakega teglca s posušeno pelargonijo, ne pišite ravno čisto vsega in ne omenjajte ravno čisto vseh, ki jih poznate. Ker si boste čez nekaj let hvaležni za tako samodisciplino. Ali pa se boste tolkli po glavi, ker niste uporabili pravice, da kakšne stvari tudi ne naložite na net.

Vendelina jr.

neznan uporabnik

7. jan 2011 11:35

Moja zasebnost je moja svoboda in moja svoboda je moja zasebnost.

 

No ja, sem pač dobila asociacijo

japaja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

7. jan 2011 11:36

Vilma je napisal/a:

Kulinarika na svoji strani o pogojih uporabe navaja, citiram:

6. Uporabnik lahko uporablja podatke na Kulinarični Sloveniji le za namen, za katere so namenjeni. Portal Kulinarična Slovenija je namenjen ljubiteljskemu posredovanju kulinaričnih informacij med uporabniki. Strani Kulinarične Slovenije niso namenjene načrtnemu zbiranju podatkov. Podatke, pridobljene na Kulinarični Sloveniji, lahko uporabite le za lastne osebne ali poslovne namene, ni pa jih dovoljeno distribuirati naprej brez pisnega soglasja izvajalcev servisa in avtorjev.

Bi bilo fajn, da tudi uredništvo kulinarike pove svoje. Da ne bodo po neporebnem padale žaljivke.



Vilma

Tole je namenjeno zaščiti same kulinarike, kar je prav. Saj se povsod srečujemo s zakoni, pravili. Dober primer je promet, kdo pa tam spoštuje vse kar je napisano? Nekatere stvari so napisane tudi nesmiselno. Cerkev ima tudi neke zapovedi, pa koliko vernikov se jih drži?

Razum posameznika je tisti, ki balansira te stvari v praksi.

Commis débarrasseur

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

7. jan 2011 12:00

zzak1977 je napisal/a:

Saj se povsod srečujemo s zakoni, pravili. Dober primer je promet, kdo pa tam spoštuje vse kar je napisano? Nekatere stvari so napisane tudi nesmiselno. Cerkev ima tudi neke zapovedi, pa koliko vernikov se jih drži?

Razum posameznika je tisti, ki balansira te stvari v praksi.

Commis débarrasseur

 

moje izkusnje so take - tisti, ki se pravil drzi in jih spostuje, pricakuje to tudi od drugih, kdor pa se jih ne, se mu zdijo pa brezvezna.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

7. jan 2011 12:07

Se popolnoma strinjam.

Če pa obrnem celo zadevo, potem je nenazadnje res najbolj prav da je kulinarika plačljiva, da se dodane recepte in fotografije plačuje.

Commis débarrasseur

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

7. jan 2011 12:14

Sem si prebrala temo od začetka. Ne rabim odgovora z uredništva kulinarike. Je Rimljanka vse lepo razložila že na drugi strani.

Pa lep pozdrav in še lepši vikend.

Vilma

Mikser  

član od: 3.11.2010

sporočila: 19

7. jan 2011 13:47

Meni je pa kulinarika.net enostavno in preprosto všeč. Na njej preživim največ časa na spletu in se sploh ne obremenjujem z ničemer. Keep the river going :) Mikser

fotografka  

član od: 1.6.2010

sporočila: 68

8. jan 2011 0:24

Ne strinjam se, da kar daš na internet, pa je od vseh. A če posadim solato v zemljo, je tudi "od vseh"? Sama imam daljši blog na internetu s precej fotografijami in sem bila malo v dilemi, če sploh kaj napisat, objaviti... sploh glede fotografij, ki verjamem, da bi/so koga že zamikale za kakšno odzadje ipd. Odločila sem se, da fotografije za splet vedno pomanjšam, tako da za print ipd. že (skoraj) niso uporabne. Vesela pa sem bila nekaj mailov, s prošnjo za dovoljenje za uporabo oz. so me pod fotografije napisali kot avtorico. Meni se zdi to pošten odnos, če gre to za nekomercialne namene. Komerciala je pa druga pesem... Katerega natakarja pa bo zanimalo, če tam visi tvoja fotka in si mogoče "zaslužiš" eno kavico zastonj... hja?! fotografka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti