Kje bi lahko dobil kefir gobico?

miriam  

član od: 16.5.2005

sporočila: 5

22. feb 2011 18:15

Jaz bi tut mela gobico za kefir... Sem jo imela pred časom, pa sem jo med dopustom pospravila v zamrzovalnik. Potem je pa moj dragi lepo hladilnik pucal....pa je šla.... Sem pa v Novi Gorici, če bi kdo poslal... lp m miriam

kozamurnik

sporočila: 2311

23. feb 2011 6:53

Dadaja je napisal/a:
Rada bi se javno zahvalila Fani za poslano gobico kefirja. Res lepo, da so še ljudje,ki stojijo za tem kaj napišejo in svoje obljube tudi izpolnijo. Še enkrat hvala Fani !!! Dadaja
To je star post, pa se vseeno lepo bere. Mnogi bi samo radi gobico, ko jo dobijo, pa niti ne sporočijo, da so jo dobili, da o tem, da bi se zahvalili, ne govorim. Ne govorim na pamet amapk iz pripovedovanja ene gospe, ki jo je poslala veliko ljudem, zapravila najmanj 15 evrov za poštnine in si vzela čas da je vse skupaj pripravila in poslala. Ni lepo, res ne. murnik

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

23. feb 2011 9:00

Danes sem dal eno posušiti, lahko mi pošljete naslove na ZS, pa pošljem po pošti, ko bojo suhe.

peter

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

23. feb 2011 9:34

Se lahko kefirjeva gobica posuši? Ko sem jo dobila mi je bilo izrecno rečeno, da je nikoli ne smem pustiti na suhem. Kako je v resnici s tem?

helgula

šolarka  

član od: 22.2.2011

sporočila: 8

23. feb 2011 9:39

Da povem, kaj se dogaja z mojo prošnjo... Na ZS sem pisala "Elphus", ki mi je že odgovorila. Tako upam,da se jutri srečava in, da bom postala ponosna negovalka gobice. Če ne, bom prosila naprej... Povem jutri, kako je šlo. šolarka

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

23. feb 2011 11:22

helgula je napisal/a:

Se lahko kefirjeva gobica posuši? Ko sem jo dobila mi je bilo izrecno rečeno, da je nikoli ne smem pustiti na suhem. Kako je v resnici s tem?



helgula

Na prejšnji strani - komentar od Fani, citiram:

Drugače gobice posušim, kar tako oprano na papirnati brisački, traja nekaj dni, skrči se in postane rumena. Nato dam v malo oblazinjeno kuverto in pošljem. Suho gobico daš zopet v mleko, menjavaš ga, po nekaj rundah (nekaj dni, mogoče teden ali več, ne vem točno) je kefir "ta pravi". Ne vem, če vedno uspe, vsi moji "odjemalci" mi niso sporočili rezultata, nekaterim pa je zagotovo uspelo.

peter

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. feb 2011 13:07

Meni je posušeno gobico leta nazaj poslala iz Maribora riba-ribica. Še danes delam kefir iz podmladka dotične gobice, okoli delim jo pa tudi non stop, ali svežo ali posušeno. Enkrat sem že mislila, da sem jo pokončala in sem že iskala nove po forumu, pa sem jo odkrila v zamrzovalni omari...

Prav fajn občutek je, ko se spomnim na našo ribo-ribico, vsakič ko pobiram gobo ven iz svežega kefirja.

Loni Makaroni

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

23. feb 2011 13:22

Zahvaljujem se za pojasnilo ibizi. Torej bom tudi jaz gobico posušila. Za pošiljanje in raznašanje okrog bo vsekakor bolj praktična suha. Drugače jo namreč hranim v zmrzovalniku v majhni količini mleka in kot taka ni primerna za pošiljanje po pošti.

Ko bo pripravljena se javim, kdor jo bo želel imeti.

helgula

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. feb 2011 23:21

šolarka je napisal/a:
Da povem, kaj se dogaja z mojo prošnjo... Na ZS sem pisala "Elphus", ki mi je že odgovorila. Tako upam,da se jutri srečava in, da bom postala ponosna negovalka gobice. Če ne, bom prosila naprej... Povem jutri, kako je šlo.

šolarka

Pazite tole, zdaj me bo šolarka osirala tule po kulinariki..... In kar preimenovala me je....

lp

cervus

šolarka  

član od: 22.2.2011

sporočila: 8

24. feb 2011 7:40

Pojma nimam s čim sem vas osirala, razen tega,da sem narobe napisala vaše geslo-za kar se opravičujem! Drugače pa je bilo moje pisanje mišljeno dobro namerno in napisano s hvaležnostjo za izkazano dobro voljo z vaše strani. šolarka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti