Tunin namaz

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 12. jan 2005 16:17 | ogledi: 8.442 | odgovori: 24

V nedeljo pričakujem goste, ki jih moram seveda postreči. Problem je v tem, da bo precejšnja gneča za mizo in zato bi rabila nekaj takega, kar bi se vzelo v roke. Da ne rabiš ravno krožnica in bešteka.

V mislih sem imela med drugim tudi tunin namaz, ki bi ga v pečici malo zapekla, da bi ratali topli kruhki. Pregledala sem vse recepte za tunin namaz, vendar so skoraj vsi brez komentarjev. tako da ne vem, kateri je zares dober. Če imate večkrat preizkušen recept, nad katerim so gostje navdušeni, bi me zelo razveselili. kot tudi s kakšno idejo, kaj še pripraviti. V mislih sem imela hrenovke v testu, ki jih tudi še nikoli nisem delala. Problem je v tem, da sem "nemesni" tip, gostje pa zelo "mesni" in zato jim moja hrana (kalčki in podobne stvari) ne bi šle preveč v slast.

Mimika

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

12. jan 2005 16:38

Zdravo! Imam en recept, ki je zelo dober in preprost. 3 male tune (rio mare) v koščkih 3 zdenka sirčka 1/2 kisle smetane poper po okusu Tuno in sirček z vilicam pretlačiš, dodaš kislo smetano in poper. In to je to. Poleg lahko postrežete tudi narezano zeleno papriko (zelo paše). Vsi gosti do sedaj so ga pohvalili, tudi tisti najbolj izbirčni. Lp, Nataša modrijan

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

12. jan 2005 17:10

Zdravo. Jaz imam podoben recept za tunin namaz, kot ga je napisala Nataša. Dodam še samo malo česna. Po želji se pa doda lahko tudi malo masla (da se lepše maže na kruh) in pam seveda začimbe po okusu. Namaz lahko naredite v multipraktiku (ali kaj podobnega), da se tuna, sirčki in česen dobro premešajo in da ni vmes velikoh koščkov. Lp,Maja

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

12. jan 2005 17:59

Jaz ga ponavadi naredim nekako takole: 1 konzerva tune 1 žlica majoneze 2 žlici kilse smetane 1 žlička gorčice limonin sok po okusu (manjša limona) malo tabasca, sol, poper, origano in še kakšna zelišča po okusu manjša konzerva koruze Vse skupaj zmešam in to je to. Nam je super! Samo nisem ga pa še nikoli popekla. V tem primeru bi dodala še malo naribanega sira. LP, Darja Darja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. jan 2005 18:27

Kaj pa kaksna sirova plosca, pa malo orehov zraven? V soboto smo imeli tudi mi goste. Med drugim sem naredila nekaksen namaz s skuto. Vanjo sem dala sesekljane zelene olive s papriko, pa crne olive, susene paradiznike v olju, cebulo, kapre, mlete paprike in ostale zacimbe , lahko naribas v trdo kuhano jajce. Lahko naredis preprosto mizo s prigriski, tako recimo s pasteto (domaco jasno), pa kaksne ribe v aspiku, bakalar, kaviar.... Da bos imela tudi ti kaj od vecera. Upam da sem kaj pomagala. Vesna Milek Recko

janmasa  

član od: 12.12.2003

sporočila: 78

12. jan 2005 19:05

JAz predlagam. hladno solato s tuno: 1 tuna (rio mare-vecja) sir narezan na majhne koscke koruza (vlozena) paprika (rdeca ali zelena - za barvo) majoneza(lahko malo razredcena z jogurtom) po zelji pa lahko dodas se kaksno olivo. nam je to super, vedno prvo zgine z mize Ali pa se nekaj toplega za tvoje "mesne " goste - polnjeni kvadratki listnato testo 500 gr sir - malo bolj mocen, pikanten - 250 skuta 150 sunka ali prsut(ce sir ni pikanten) 150 nariban emental 50 4 jajca .. zvaljas testo na vecji pravokotnik - oblozis polovico testa z vsemi sestavinami (skuta, sir, sunka), pokrijes z drugo polovico (kot knjiga) in premazes s stepenim jajcem. Peces na 180 °C, 30 minut. ko je peceno narezes na manjse kvadratke, tako da jih lahko jes z roko. Ta recept je super, ker lahko vse skupaj pripravis vnaprej im v pecici samo pogrejes. Oba recepta sta preizkusena in zelo pogosto uporabljena. lp Masa

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

12. jan 2005 20:29

Delam jo tako kot d., samo, da dam notri še malo na drobno nasekljanega pora ali čebule. Vse res dobro zmešaš, da pride kremasto, razen koruze, ki jo dodaš na koncu. Dobro je, če so kruhki prej popečeni- še topli, ko se namaz maže, da bi pekli v pečici skupaj z nadevom, pa še nismo poizkusili.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

12. jan 2005 21:34

Tudi jaz tunin namaz delam podobno kot Darja, samo da namesto kisle smetane vzamem skuto. Lumpica

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

12. jan 2005 21:40

Predlagam špansko pito.Namesto šunke uporabi tuno iz konzerve.Pito lepo nareži na koščke,gostje pa bodo lahko jedli brez pribora. Tudi sladka varijanta te pite se mi ne zdi slaba ideja. Vesna Leben

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

13. jan 2005 7:38

Maša, polnjnei kvadratki se mi zdijo zelo zanimivi; imam pa vprašanje. Kako se rečejo? Iz izkušen vem, da se listnato testo drobi pri rezanju. Ali ga spečeš čisto malo, da je še popolnoma svetle barve? Mimika

janmasa  

član od: 12.12.2003

sporočila: 78

13. jan 2005 9:37

Mimika testo se vsekakor malo drobi, vendar je premazano z jajcem pa tudi skuta nekako drzi skupaj. Mogoce nimam tezav z rezanjem, ker jih vedno naredim vnaprej, tako da jih se malo pogrejem pred serviranjem - morajo biti topli. Zrezem jih takoj, pecene skoraj do konca, ker se potem pri getju se "skonca". lp Masa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti