Pasji piškoti

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

11. jan 2005 18:46

Ker sem "pasjeljubec", imas se kaksno slicico? julia

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

12. jan 2005 8:24

Glede čokolade. Moj prejšnji pes je bil na čokolado dobesedno nor. A na našo. Ko smo kupili pasjo je ni niti povohal. Pa ne bom rekla, da je bil drugače pretirano izbirčen kuža. Ta zdaj pa je ne mara. Nobene. O, sladkarije bi že jedel, tudi z mize mi jih je že ukradel, če jih nisem pospravila, a čokolada mu ne gre. Nasplošno je ta kuža zelo izbirčen. Najraje bi jedel samo naše ostanke. Celo joto poliže. In če le uspe, sprazni in poliže mačjo skledo, v njegovi pa briketi in pasje konzerve ostajajo, zasmrdijo in končajo v smeteh. Res mi ni jasno od česa živi. Pa mleka poliže kolikor ga vidi. To se gremo pri nas prave skrivalnice. Suzana

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. jan 2005 10:23

Malan, ja saj se strinjam, da je ta tema zelo na meji in ne bi Jerneju nič zamerila, če bi jo "skenslal", no, pa očtno je tudi on imel nekoč psa:) In glede an to da sprašujem po receptih... Torej je tako, kot sem mislila, samo pekočih začimb in soli ne, ostalo pa lahko:) Dobra novica, ker naša psička najbolj obožuje ostanke in te ji torej mirne vesti lahko dam. So se mi vedno zdeli bolj zdravi kot konzerve... Pri nas dostikrat kaj malega ostane, ker vedno naredim veliko jedi, jeva pa dostikrat samo dva - in navadno se napokava tako, da ne ostane za še 1x, ampk bolj malo, da se niti ne splača šparat - idelno za mojo psičko! Čeprav se včasih pritožijo (fant, brat, oče), da tega pa res ne bi smela psu dat - da bi že oni pojedli čez pol ure:) Jaz namreč pri kuhanju uporabljam sol samo za solit krop, v katerem kuham testenine, riž itd... Sicer pa ne, lahko pogledate moje recepte in boste videli, da noben ne vsebuje soli kot sestavino... In je tudi nihče prav nič ne pogreša, ker sem totalno usekana na začimbe:) Pa tudi če bi kdo bil velik ljubitelj soli, dosoli si lahko vsak, odsoli pa noben:) Veri

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

13. jan 2005 10:02

Eh, kot da bi kdo vedel, da počasi razmišljamo o (ponovnem) nakupu kužka. Tole bom sprintala, bo prišlo še kako prav Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

13. jan 2005 10:37

Tudi jaz imam doma požrešno dalmatinko. Niti ne razmišljam, da bi ji kaj spekla. Ponavadi ji kruh razrežem na kockice in posušim pa jih včasih dobi malo za grickat. Sem nekje brala, da je suh kruh dober za pasje zobe. Drugače pa je brikete. Tok požrešnega psa res ne srečaš pogosto. Po mojem bi pojedla tudi skledo zelene solate. Res! LP, Darja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. jan 2005 11:23

Naš Zeus (njegovo drugo ime bi lahko bilo kanta za smeti) poje tudi in ostalo sadje, razen banan, zelenjavo tudi obrajta. Je pa tako vzgojen, da je sposoben tudi po 3 ure stati pred polno skledo hrane in jo čuvati. Drugače bi bil lahko non stop na dieti. To pa smo probali samo enkrat in se je obneslo, jedel je pa kosmiče in zelenjavo. Glede na to, da je reševalni pes, mora imeti primerno kilažo. Tukaj pa je še njegova slikica - Zeus pri svojem drugem najljubšem opravilu, prvo je seveda . http://members.tripod.com/dvrps/20_NOVICE/200_DOGODKI/N Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. jan 2005 11:31

Joj, kok maš luštnega kužka Loni! Naša je sicer pol manjša, mešanka, je pa tudi kanta za smeti, poje ogrizke od jabolka, zelene končke od korenja naravnost obožuje, suh kruh ji damo kar tako, kadar se nam zdi, da je premalo dobila ali če zmanjka posladkov, strašno rada ima naše ostanke, sploh od lepljivih rebrc! Pri svoji 12 letih še lepo gloda kosti in uživa! Enkrat sm ji pa kupila tisto kost iz kže in se je tako vpičila vanjo, da je začela iz dlesni krvaveti, zato smo ji jo morali vzet in ji pusti samo po par minut se igrat z njo; zdaj ji rajši kupim prave kosti:) Veri

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

13. jan 2005 11:58

d., to pa je prima ideja o popecenih kruhovih kockah! Kaj bo nas Carli vesel.... julia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. jan 2005 12:08

Saj mi imamo še eno kanto doma, malo mešanko. Naša dva sckrljanca dejansko dobita za jesti vse, razen krompirja in kruha. Sta pa prav fletna, Tačica ima neizmerno rada sladko, za potico bi naredila vse, Zeus je pa usekan na sadne jogurte in čokolino... Loni Makaroni

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

13. jan 2005 13:04

PSI SO MRHOVINARJI, KAR POMENI, DA JIM LEŽI RAHLO ALI MOČNO (ODVISNO OD NAS) ZAUDARJAJOČA SVEŽA HRANA. VSE DRUGO JE PRILAGAJANJE. SAM UPORABLJAM KUHANO HRANO IN SVEŽO ZAUDARJAJOČO. INDUSTRIJSKA JE SAMO ZA REŠEVANJE ČASOVNE STISKE, KAJTI V NJEJ ZARADI TEHNOLOŠKIH POSTOPKOV NI KORISTNIH SNOVI, TAKO KOT JIH NI V HRANI NAMENJENI LJUDEM. Bojan Kokot

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti