Pasji piškoti

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

tema odprta - 11. jan 2005 10:47 | ogledi: 26.974 | odgovori: 32

Pozdravljeni ljubitelji domačih živali!

Zanima me, če ima kdo kak recept za pripravo pasjih pikotov, briketov, itd... Vem, da obstajajo o tem knjige, a žal nobene nimam, vem, da psi ne smejo preveč soli, niti preveč sladkorja, pa seveda, da imajo radi meso... Vendar slednje v piškotih verjetno ne pride v poštev, če jih želimo uporabljati dalj časa...

Najrajši bi dobila recepte, ki bi bili:

* bolj ENOSTAVNI (kake mesne žepke verjamem, da bi kužika z veseljem pohrustala, ampak se mi po pravici povedano ne da tok z njimi matrat, da nardi ham in konec),

* TRAJNI, kot npr. briketi, no, ni treba, da tako dolgo, vsaj 14 dni pa,

* po možnosti SUHI, da jih lahko vzameš s sabo na izlet v vrečki, rez kompliciranja,

* hitro gotovi - to je "optional", je pa zaželeno...

* brez konzervansov, če se da

Mislila sem že na krhko testo ali kaj podobnega, ima kdo izkušnje. Saj vem, da cucki vse pojejo, ampak saj razumete... Dober recept za pasje piškote torej:)

Veri

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

11. jan 2005 11:22

Potrebujete: 2 skodelici polnozrnate ali ržene moke eno majhno žličko pecilnega praška eno skodelico kikirikijevega masla eno skodelico mleka Postopek: Pečico segrejemo na 180 stopinj. Posebej zmešamo moko s pecilnim praškom in maslo z mlekom, potem pa še vse skupaj. Testo razvaljamo na pomokani površini na debelino 1 cm in iz njega z modelčkom za piškote izrežemo različne oblike. Piškote pečemo 20 minut, da porjavijo. Nato jih ohladimo in ponudimo svojemu kosmatincu. Pa dober tek vašemu kosmatincu! Lep pozdravček, S.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. jan 2005 11:30

A lahko dam kar navadno maslo ali margarino namesto kikirikijevega? Veri

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

11. jan 2005 12:12

Naš kuža tega gotovo ne bi niti povohal. Mora pa že malo dišati (za moj oksu smrdeti) po nečem mesnem. Anomis, a vaš kuža to rad je? Sweetie

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. jan 2005 12:48

Hvala vsem! Anomis, moja tamala bo to gotovo z veseljem pohrustala, ni nič zbirčna:) Majamarko, tole je pa noro! pr nas dobi psička ostanke, konzervo ali briket, včasih ji tudi kaj posebej skuham, ampak ne pa takole, priznam! 1 1/4 čajne žlice olja po izbiri 150g mletega ali na drobno narezanega pustega puranjega mesa 1/8 čajne žlice narezanega česna 1/8 čajne žlice pekoče paprike v prahu 50g koruznih zrn (če so zmrznjena, jih prej odtajajte) 25 g fino narezanega paradižnika 2 jedilni žlici paradižnikove omake 15 g fino narezane zelene paprike 1/2 čajne žlice narezanega svežega koriandra 50g kuhanega dolgozrnatega rjavega riža 1/2 polnozrnate tortilje 25cm ščepec kalijevega klorida kot nadomestek soli multivitaminski dodatki ali kakšni drugi dodatki (po želji) Pa tole bi jaz z veseljem jedla! Tile mopsi pa kraljevsko jejo! Jedla bo vse, brez skrbi:) obožuje domač tofu in sveže korenje, na primer, da demonsriram:) Po temle sodeč, je lahko pes čisto enko kot ljudje in tudi njihovo piškoti so zelo podobni... jaz se pa sekiram, če jo hranim z našimi ostanki... Zanima me še, če kdo zanesljivo ve - ali za pse res ne smem uporabljati začimb - tukaj jih, meni so pa rekli, da se ne sme... velja to samo za pekoče začimbe in sol? Te itak ne uporabljam dosti... Dobra ideja, da dam namesto vode v piškote mesno juho, da "dišijo". A mislite, da če kake nove, poceni pikotke za pse pogruntam, jih lahko ddam v bazo? (glede na to, da nas veliko ima pse...) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. jan 2005 13:10

Druga dva linka sta tudi super:) Eden bolj ekonomičen (praktično), drugi tudi luštkan, ampak nekaj receptov mi ne odpre (špinačni, konečkovi piškoti,...) Na mopsovi strani sem pa zvedla, da obstaja pasja čokolada! Svašta, fant bo umrl od smeha:) In zihr ji jo bo kupu čez 2 meseca:) Veri

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

11. jan 2005 14:59

Hehe, tale tematika je komaj za kulinariko... pa naj bo, saj pri naši psički tudi vidiš, kako uživa, kadar se kaj bolj dišečega skuha... Na splošno so psi za ostanke zelo zainteresirani, samo pri naši hiši nič kaj dosti ne ostane... Sicer so pa velike individualne razlike, podobno kot pri ljudeh so eni izbirčni in drugi ne, poleg tega pa še stvar navade. Definitivno je treba paziti na sol, zato na splošno rečemo, da psi ne smejo jesti ostankov od naših kosil in večerij, ker vsi preveč vse solimo. Odsvetovane so tudi močne začimbe - torej zelena zelišča so OK, poper in pekoče reči pa ne. No, naša pekoče omakce ne poliže, vsako drugo pa. Tako da vse, kar me v zgornjem receptu moti, je tista pekoča paprika - le zakaj bi jo dajal? Tudi koriander je malo brezveze, še večina ljudi ga ne prenese. Če nad piškotki (recept Anomis) kuža ne bo navdušen, mirno dodaš še malo rjavega sladkorja. Veri, pasjo čokolado imaš na vsaki polici s pasjo hrano, v številnih izvedbah. Večina ima not še koristne vitamine. "Čoko drops" so zelo praktični za v žep (pri učenju, na sprehodu), ker je čoka manj "pacasta" od človeške. Znamka, ki jo jaz kupujem, sploh ni slaba, taka bolj bio (jo seveda je lahko tudi lastnik, če nima predsodkov).

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

11. jan 2005 15:12

Kaj mislis, da kuzki lahko jedo samo cokolado za kuzke ali tudi tisto naso? Sem slisala, naj ne bi bila dobra za zdravje psa, pa ne samo zaradi zob ampak bolj zaradi metabolizma. A kdo ve, kako je s tem? julia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. jan 2005 17:54

Glede začimb vem, da močnioh psi naj ne bi dobivali, sploh soli, popra, curryja in kar je takih izrazitih (zelišča pa sicer lahko), sploh pa ne slanih ostankov hrane. Mi ostanke hrane pomešamo z briketi, ki ji vedno zalijemo z mlačno vodo, tako da se morebitna slanost popolnoma razgubi. Občasmo damo psu tudi "našo" čokolado, ampak bolj poredko, kak keks ali kos potice, krof in podobno pa tudi tu in tam. Je pa res, da naš pes ne sme jesti svinine, niti v briketih, in sploh moramo paziti, da je hrana čim bolj uravnovešena in da vsebuje veliko zelenjave. Zato mu v briekte vedno mešamo riž ali testenine, ribe in zelenjavo, sploh korenje. Bullmastifi so pač občutljivi na prebavilih, ni pa hujšega. Tudi kakšno kost od kotleta je naš Donn že obglodal, pa ni bilo nič, ampak to je tudi največ, kar od svinine dobi. Sicer pa je tudi mi ne jemo preveč krat. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti