Pogostitev

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. feb 2005 20:42

Packa, potrpljenje je božja mast, izvoli, evo ti paštete, njam njam kvalitete:) Pašteta od moje mami potrebuješ: 300 g jetrc 1 čebulo 75 g margarine 2 žlici moke 2 dl mleka 1 jajce 1 ravno žličko soli 1 ravno žličko popra 1 ravno žličko pimenta 1 ravno žličko majarona 1 ravno žličko muškatnega oreška narezana prešana slanina (cca 80 g) Jetrca in čebulo zmelji skupaj v strojčku (multipraktik; jaz sem dala najprej čebulo, da jo je ssesekljal, šele potem jetrca). Maredi bešamel iz margarine, moke in mleka: stopi margarino, na njej razpusti moko, da prevre, ampak ne prežgat, počasi dolij mleko in hitro mešaj, da nastane gosta, gladka bela masa). Bešamel primešaj masi, dodaj jajce in začimbe, vlij v namazan pekač, na vrh pa položi slanino, lahko v obliki cveta, če pečeš v večji okrogli posodi. Peci kako uro pri 200 stopinjah (ventilacijska 180 stopinj). Jaz sem jo naredila ravno danes, da sem preverila recept, sem bila malo trapasta in sem pozabila dat jajce, pa skoraj bi pozabila dat začimbe (jaz, začimbomanijak, is predstavljate???!!!) pa pekla sem toliko, kot je pisalo v original receptu (1 ura in 15 minut) oz. malo manj, pa je bilo že preveč, res pa je bil pekač malo večji kot običajno za paštete in je bila pašteta bolj nizka, pa pozabila sem,d a moram 20 stopinj odvzet, ker mamo ventilacijsko pečico (čeprav desno zadaj še vedno peče precej bolj kot drugje... Ampak kljub temu je bila kar v redu:) Veri

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

7. feb 2005 11:06

Naj še jaz napišem svoj recept za pripravo paštete. Predvsem je prednost v tem, da je ni treba posebej peči, je pa takoj uporabna. 40 dkg jetrc (piščančja ali puranova) 10 dkg slanine (najbolje prekajene) 4 trdo kuhana jajca 3 velike čebule 1 žlička žajblja 1 žlička majarona 1 žlička gorčice 1 mala kisla kumarica sol, poper po okusu majoneze toliko, da z njo določimo gostoto Na maščobi prepraži čebulo in slanino (čebula mora biti zlato rjavo zapečena), dodaj jetrca, majaron in žajbelj in vse skupaj popečeš. Ohlajenim jetrcem dodaš vse ostale sestavine in dobro zmiksaš v multipraktiku. Gostoto reguliraš, kot sem že rekla, z majonezo. Jaz vse skupaj najprej ohladim še v hladilniku (ca 2 uri), če imam še čas, ponavadi je pa že prej zmanjka. Lep pozdrav in dober tek! ZIMA

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

7. feb 2005 17:03

oj mene pa zanima recept za spinačno rulado??? lp mihana

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

10. feb 2005 8:59

Veri, Zima hvala. Ob prvi priložnosti bosta obe pašteti na moji mizi. Komentar pa dobita takoj za tem. Verjamem da bo pohvala. Mihana katera rolada te zanima. Špinačna rolada z lososom, ki sem jo jaz pripravila? PACKA

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

11. feb 2005 12:29

Zima, sinoči sem delala pašteto po tvojem receptu. Vsaj do polovice. Nisem dodala gorčice in kislih kamaric ter majoneze, temveč sem dodala malo bolj ljutih začimb in maslo. Pašteta je bila fantastična in so jo moji gosti sinoči skoraj vso pojedli s sveže pečenim koruznim kruhom. PACKA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti