Pogostitev

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

11. jan 2005 10:04

Spohaj cele šampinjone. Speči 3 - 4 palačinke - slane. Na palačinko zloži bolj mehak sir, pica šunko ali prešano slanino. Zavij v rolo, nareži kolobarčke na debelino 2 cm in paniraj (moka, jajce, drobtine) ter speči do zlatorumene barve. Vratovino ali puranje zrezke nareži na dolge rezance (približno 10 cm) ter jih natakni na zobotrebce. Pusti čez noč v marinadi ter jih drugi dan speči kar v voku. To vse se lahko pripravi par ur prej. Pozdravček!

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

11. jan 2005 10:56

Jaz vedno poleg različnih narezkov v rebrasti ponvi popečem melancane in bučke ter jih zalijem s tržaško omako ali pa bučke z baziliko ali pestom. To je tko, bolj za zraven. Lahko pa spečeš tudi burek, jaz se zadnje čase navdušujem nad porovim (skuta in popražen por pa jajce in kisla smetana pa jogurt). Pa obvezno čimveč namazov; na primer liptaver, tunin, avokadov,... Ja, ne vem. Tudi sama sem vsak vikend v dilemi, ko pridejo prijatelji na kozarček ali dva pa vedno, kaj pripravim za zraven. In nikoli ne sme biti dvakrat isto...saj veste, kako to gre. Sicer pa je še kup variant, če se boš odločila za kaj toplega. Hladni narezki res hitro postanejo dolgočasni. LP, Darja

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

11. jan 2005 11:53

Vsem hvala za nasvete. Zanimajo me predvsem stvari, ki jih lahko pripravim v naprej, da nimam takrat ko pridejo ljudje najvec dela. Bom tale vikend probala pitulice in tele palačinke od dragičke, da vidim kako se bo obneslo. Ali lahko ješ to tudi hladno? capala

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

11. jan 2005 12:00

Seveda, moji recepti se vsi lahko jedo hladni. Po želji lahko tudi pogreješ. Pitulice bi jaz naredila - zamesila testo in obložila dopoldan, potem bi pa spekla šele ko so obiski že tukaj. Pri nas pitulice gredo kot po maslu... en pekač pečen - takoj zmanjka, drugi pa še ni pečen... Pozdravček!

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

11. jan 2005 13:42

JULIJA, zahvaljujem se za recept. Odločila sem se, da preizkusim tvoj recept. Javim rezultat. Tudi tvojega čakam Veri, da se ne boš slučajno izmuznila. Hvala, PACKA

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

11. jan 2005 13:58

Zadnjič je sodelavec med drugim prinesel namaz, ki me je navdušil. Tukaj je recept. SLANA SKUTA Pasirana skuta (Vipava) 1 – 2 žlici kisle smetane sol čebulo sesekljamo bučno olje Zmešamo skuto, smetano in sol, da nastane gladek namaz. Razporedimo ga v krogu po krožniku in na sredino dodamo v kupčku narezano čebulo ter nanjo polijemo bučno olje (kar dosti, tako da vse skupaj plava v olju). Jed postrežemo kot namaz s koroškim črnim kruhom. Nekaj podobnega je tudi v bazi, in sicer: http://www.kulinarika.net/zadetki.asp?besede=bu%E8nega&

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. jan 2005 17:11

Kaj pa zloženec iz polnozrnatega kruha, dimljenega lososa, dimljenega sira in skute z zelišči? Pripravi se dan prej, saj mora biti čez noč v hladilniku, nareže se na manjše kose, pa še packarije ni. Če koga zanima recept, ga pošljem. Jed je lepa na oko in izjemnega okusa. Če komu ni povšeči losos, pa lahko polnozrant kruh (kupimo tistega že narezanega na kvadrate) namažemo z različnimi namazi (za belega skuto le s soljo in poporom, za rdečega zamešamo v skuto spasirano rdečo papriko, za zelenega pa šopek zelišč) in zložimo enega na drugega, razrežemo na trikotnike ali kvadratke in okrasimo. Ti grižljaji so zelo lepi na pogled, primerna dekoracija, pa še nekega strašnega dela ni z njimi. Pozdrav vsem, mamamia mamamia

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

12. jan 2005 8:08

mamamia prosim, če mi pošlješ ztale recept za polnozrnati kruh z lososom. capala

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

17. jan 2005 13:44

Jaz sem v sredo začela pripravljat jetrno pašteto po Julijinem receptu. V petek sem jo servirala, a sem jo prej po svojem okusu morala obogatiti z začimbami. Ko sem jo kuhano in uležano v petek popoldan poskusila, sem se skoraj razjokala. Manjkalo ji je ...... ja začimb in pravega polnega okusa. Dala sem jo v multipraktik, dodala paštetne začimbe, masla, konjaka, jo dosolila in dopapricirala. Potem som jo pustila v hladilniku, do prihoda gostov. Bili so navdušeni! Prav tako sem pripravljala šunkine tortice, čebulni ktuh, ocvirkovko, francosko in špansko pito, špinačno-skutino-lososovo rolado, postregla sem pa še z domačim dimljenim sirom in domačim sirom s feferoni. Zabava je uspela. gosti so bili navdušeni, moji pladnji pa hitro prazni. Še dobro, da sem za posladek pripravila milinino torto. PACKA

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

19. jan 2005 16:55

Galja hvala za tele šunkine tortice, mi že dišijo ;o) capala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti