Okraševanje tort

Anera L.  

član od: 7.12.2001

sporočila: 82

18. jan 2005 15:25

Vse bo šlo OK samo v maso probajte dodat glicerina...ali glukozo (tekočo). Anera Longin

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. jan 2005 11:09

Kje lahko kupim tekočo glukozo? Trgovine z zdravo hrano? Glicerin pa v lekarni, ne? Iščem za nek drug recept, ticina mi je ok ratala tudi brez. Veri

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

19. jan 2005 11:27

Tekoca glukoza se prav tako kupi v lekarni. Uporablja se v glavnem za infuzije ali pa pri stanjih izsusitve (driske, bruhanje..). No, sedaj vidim, da tudi za recepte. Tudi glicerin bos nasla tam.. julia

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

19. jan 2005 14:47

Julija pa ti si genij. Velikokrat uporabljam tekočo glukozo v službi za ifuzije, pa mi še ne misel ni padlo, da bi jo lahko uporabila za sladice. Pa sem že tudi jaz študirala kje bi dobila to zadevo. jade

Anera L.  

član od: 7.12.2001

sporočila: 82

19. jan 2005 15:42

Tista za infuzije ni dobra za sladice...je manj gosta, izgleda čisto drugače. Glukozo za sladice sem kupila v Italiji. Podobna je sladu, ampak brez barve. Anera Longin

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

19. jan 2005 16:16

Anera, saj so razlicne koncentracije glukoze. Tudi v bolnisnici.Koliko % pa uporabljas za peko? julia

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

26. sep 2006 20:39

Jst mam tud en predlog kako narditi gol, samo bi bil pa bol okrogel no ja lahko pa tudi kvadratast. Mal sem pozna, sam mogoče bo pa keri prav prišlo. Gol bi čist enostavno nardila lahko iz karamele. Ne bi bil zdej čist takšen kot original, sam mogoče bo pa ideja za kej druzga. Rabiš pa zajemalko, alu-folijo, sladkor pa en lonec. Segreješ sladkor v loncu, da dobiš karamelo, mora biti fajn tekoča. Že prej pa moraš zajemalko oblečt v folijo (pozor: na zunanjem delu NE sme biti nobene gubice). Potelj pa čez poliješ karamelo čez zajemalko, pa rata taka mreža. počakaš da se mal ohladi pa narahlo s folijo dol potegneš. Zlo dobra zadeva za kakšno sadno kupo okrasit, al pa sladoledno kupo. Nekateri pa dajo sladoled kar v karamelino "šalčko". Lp Bernarda85

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

27. sep 2006 13:08

Zdravo! Mene pa zanima kakšno torto mi svetujete za približno 55 ljudi. Sama sem razmišljala, da bi naredila deteljico iz 4 srčkov, vendar v Pekarni Vrhnika nimajo tako velikih srčkov. Rada bi naredila nekaj bolj preprostega, saj je torta za zlato poroko mojih starih staršev, zato bi rada da mi uspe. če bom preveč komplicirala bo prišlo do katastrofe. hvala za nasvete!! lp tamara tamara

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

27. sep 2006 14:15

Kaj pa, če narediš 4 okrogle torte po preskušenih receptih, lahko je vsaka drugačna. Potem pa na prvo napiši njegovo ime, na srednjih dveh 5 in 0, torej 50, na zadnjo pa njeno ime. To ni težko narediti, za prvi vtis je lahko prav prisrčno, v nadaljevanju je pa itak pomembno, da bodo torte dobre. Lahko napišeš tudi samo začetnice imen, če sta mogoče predolgi. Danca

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

28. sep 2006 13:38

Ja, saj nekaj podobnega sem tudi mislila. Samo ne bi rada čisto navadne kroge. Rada bi, da je tudi za pogledat lepo. Preprosto in lepo (saj vem da kompliciram, ampak kaj čmo)! Torte bodo sigurno vsaka drugačnega okusa (čokoladna ali ledena in sadne s skuto ali jogurtom). hvala za nasvete! lp tamara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti