Okraševanje tort

Zvvr7a  

član od: 5.1.2005

sporočila: 36

14. jan 2005 10:04

A mi lahko katera napiše recept za biskvit tort, ki se vam zdijo najboljše. Vem, da jih je v bazi ogromno, samo še nisem nič probala in ne vem kateri je fajn. lep dan zvončica

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

14. jan 2005 10:45

Ojla! Zvončica, oglej si tale forum http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2093 Noa je napisala krase recept za čokoladno torto. Biskvit je res zelo rahel, torta pa daleč najboljša med čokoladnimi. Ko jo še malo okrasim, nihče ne verjame, da je narejena doma. Je ena izmed tistih, ki so zelo dobre in z malo dekoracije tudi zelo lepe. Veliko uspeha in lep pozdrav! Harmonija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. jan 2005 12:44

Zvvr7a, jaz delam biskvite navadno po mojem receptu za svetli ali pa temni biskvit. Poglej, mogoče ti bo všeč, je zelo lahek, ker nima veliko jajc (4 na 200g moke) in nič masti, zato je te torte fino takoj pojest, ker se ne drži dolgo, ampak to res ni probelm! Harmonija, ja s čokolado se res da lepo krasit. Samo jaz bi rada našla ne preveč sladko maso, ki bi jo tudi lahko oblikovala in bi bila pisana - še kaj drugega kot marcipan... Veri

Zvvr7a  

član od: 5.1.2005

sporočila: 36

17. jan 2005 16:30

Pozdravljene Danes sem pripravljala čokoladno torto po receptu, ki mi ga je predlagala harmonija (od Noe) in je res odlična. Za okrsitev sem uporabila tudi malce ticino mase. Oblikovat se je dala kr vredu. Ni pa mi šla nikakor razvaljat. Tudi po posladkanem pulto ne. Na kakšno debelino lahko razvaljaš maso, da se še da odlepit od pulta in prenest v željeno obliko. lp zvončica

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

17. jan 2005 18:46

Tudi sama sem v nedeljo delala torto -knjigo -, pa sem tudi sama imela iste probleme kot zvončica s ticino maso -sem jo dolggggggggoooooooo mešala in pustila čez noč počivati kot nam je svetovala naša "dežurna slaščičarka " ,VSE MI JE RAZPADALO ,sem ob malo živcev...............,POMAGAJTE........ LEP VEČER Marta

Anera L.  

član od: 7.12.2001

sporočila: 82

17. jan 2005 19:11

Kupovni ticino se razvalja lahko. Ste delale same ticino? Anera Longin

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

17. jan 2005 19:17

ANERA , SAMA SEM JO DELALA ,iz beljaka in sladkorja v prahu . LP Marta

Zvvr7a  

član od: 5.1.2005

sporočila: 36

17. jan 2005 19:45

Ja jaz tudi. Bo res potebno kupit in probati. Sem pa iz maribora in mi je do Vrhnike ali Škofje Loke malo daleč. Morda pa nam uspe z več prakse lep večer zvončica

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

17. jan 2005 20:22

Ojla, Zvončica! Kaj pa pošiljka po pošti? Pokliči mojstra Goljata. Glede na to, da je zelo prijazen, se bosta morda domenila za paketek, ki bi ga poslal po pošti. Pokusiti ni greh. Ko sem bila pri njem na tečaju okraševanja tort, smo delali s kupljeno tičino maso in bilo je čisto enostavno. Lep pozdravček! Harmonija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. jan 2005 13:15

Jaz sem jo tudi delala sama in to prvič, pa je šlo vse ok... Bom še enkrat probala, če bojo kaki problemi, se nič ne spomnim, da bi bilo kaj... Razen, da je takoooo zelooo sladka, kar mi ni všeč... Jaz beljaka nisem prej nič stepala, samo razžvrkljala z vilico, bil je direkt iz hladilnika in sladkor iz omare, že malo sprijet v kepice, sme ga morala razdrobit prej. Niti nisem pustila čakat - čeprav je boljše, če pustiš, kar mi je ostalo, se je lepše valjalo (naslednji dan). Ne rečem, da mora bit tako, sploh ne! Samo razmišljam, kaj bi lahko bilo... Kako ste delale ve? Probajte dodat žlico glicerina, da se bo lepše valjalo oz. da bo bolj elastično ali pa žlico medu ali košček stopljenega masla, ne vem, ugibam... Druga možnost je fondant, narediš ga tako, da sladkor (v tem primeru alhko kristalni) najprej kuhate v mali količini vode in potem pregnetete... V tem primeru ni beljakov in se verjetno ne reče masa ticina, je pa precej podobno in se da barvat in oblikovat. Je kdo tako delal? Slamica, kako ti delaš? tako kot jaz? Samo skup zmešaš, pregneteš, daš počivat, pa je, ne? Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti