Okraševanje tort

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. jan 2005 10:03

Ja, to tudi mene zanima, je to vkuhan sladkor, podobno kot fondant ali kaj drugega? Nisem še nikoli videla... Veri

slamca8  

član od: 28.12.2004

sporočila: 51

10. jan 2005 10:52

Oj ! Anera saj ti lahko torto nafilaš s tako kremo, kot si opisala zgoraj, samo obmaz okoli mora biti z masleno kremo , ker maslena krema zadržuje vlago v torti in preprečuje stik z maso ticina. Rebecca masa ticino se naredi iz beljakov in sladkorja v prahu, če pa želiš lahko za aromo , da ima boljši okus dodaš tudi sok limone. Sladkor dodajaš beljakom tako dolgo, da nstane trda zmes in jo lahko začneš gnesti, nato pa mora ovezno počivati najbolje je čez noč v neprodušni foliji ali dobro zavita v vrečki na sobni tem. in bognedaj v hladilniku, ker potem nisi naredila nič, saj masa zelo rada nase veže vlago, vam dam en primer : če bi imele sladkor v prahu izpostavljen vlagi, bi se strdil kot kamen in z njim si nimamo kaj več pomagat, nastanejo zelo velike trde grude. Pri masi ticino pa bi bilo isto saj me razumete. LP slamca8

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

10. jan 2005 10:59

Hvala za pojasnilo. Me pa zanima se, kako se potem taka torta razreze? Ne postane prevleka iz ticine mase, ce stoji torta v hladilniku, tudi trda kot kamen? LP, R.

Anera L.  

član od: 7.12.2001

sporočila: 82

10. jan 2005 13:09

NE postane trda, razreze se lahko. Slamca8 še ena informacija (te prosim) kaj se naredi s beljakom, se stepe mikserjom ali ročno in še doda sladkor? LP Anera Longin

slamca8  

član od: 28.12.2004

sporočila: 51

10. jan 2005 13:37

Rebecca ne masa ticino se zelo lepo reže na torti ( no včasih je malo lepljiva ), ampak nič zato, saj se predvsem uporablja za estetski izgled torte, ponavadi jo pa nobeden ne poje, ko dobi kos torte na krožnik, saj je zelo sladka in tudi ( vsaj zame ) ne preveč dobra, no saj veste kupljene torte, vedno damo na stran na krožniku masleno kremo, ki jo je za prst na debelo. Anera L. beljaka nič ne stepaš, samo sladkor mu dodajaš ( veliko sladkorja v prahu, da ne bo kakšna kristal sladkorja uporabila ). Vidim, da imate, kar veliko zanimanje glede okraševanja tort ( bi bilo najbolje, da eno torto naredimo skupaj v živo ha-ha ), no saj ni slaba ideja pa še kaj bi vas navadila. Moj fant je bil, ko sva se spoznala , čisti antitalent za torte, sedaj pa mi že veliko pomaga, ko naredim torto doma in mu je to delo tudi zelo všeč saj ni enolično vedno je drugačna oblika torte. slamca8

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. jan 2005 13:48

Slamica8, potem je to čisto ista stavr, kot sem jo jaz delala! Je res enostavno naredit, lepo je ratalo, dalo se je oblikovat, torta je izgledala super, samo to me je motilo, da je tako sladko, zdaj si mi pa še na to odgovorila - da tega nihče ne poje, je samo za izgled... Hmmm, škoda, jaz bi rada naredila torto, ki bo lepa kot iz slaščičarne in dobra kot od doma... Ampak, če bi se to dalo, bi verjetno to že kdo delal... Vseeno bom poizkusila kaj takega izumit:) Če ima kdo izkušnje ali predloge, so dobrodošli... Kaj užitnega dat namesto sladkorja. Veri

slamca8  

član od: 28.12.2004

sporočila: 51

10. jan 2005 14:12

Veri mislim, da to ne bo šlo, saj če bi dali kakršno koli drugo zadevo namesto sladkorja bi se po mojem morala prepeči ali prekuhati, ticina pa se uporablja surova in marcipan tudi, pa tudi rok uporabe je zelo dolg, saj je sladkor naravni konzervans. Včasih ko kakšne zahtevne stranke naročujejo torto jim zelo težko razložim, da torta ne more biti dobra tako kot doma in še lepa po vrhu vsega.Doma za lastno uporabo bisvit namočimo, da kar teče iz torte, sadja nabašemo, da torta komaj skupaj stoji v proizvodnji pa je malo drugače, imamo normative, katerih se moramo držati, zato je torta lahko lepa, dobra pa ni tako kot doma saj je manj sadja in manj sočenja ŽAL , normativov se je trba držati se strinjate !!!!!!!!!!! slamca8

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. jan 2005 15:40

Seveda, seveda, saj bi me iz službe vrgli, če se ne bi - je stavr še malo bolj delikatna kot izgled torte - če se ne držimo (tu) normativov, lahko naredimo kar štalo:) Sem bila po svoje žalostna, ko si napisala, da se to ne poje, po drugi strani pa vesela, da nisem samo jaz tako neumna, da nikakor ne vem, kako in da nismo samo mi tisti, ki puščamo tisti cuker okoli:)... Se pa čisto strinjam, jaz tudi nabašem torto in jo namočim da vse teče... njami! Veri

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

10. jan 2005 16:44

Slamca8 mene pa zanima, katere oblike tort, bi lahko naredila, naprimer da bi spekla biskvit, nato pa s šablono izrezala en motiv. Upam da veš kaj mislim... Enkrat sem tako naredila recimo deteljico, ker imam velik raven pekač in se da pomoje marsikaj narest, zanima me katero obliko bi še lahko naredila? Hvala biba

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. jan 2005 16:55

Po mojih neprofesionalnih izkušnjah lahko narediš praktično karkoli, da le nima pretankih delov, če je torta visoka, ker potem se bojo zvračali, sicer pa sem delal že zajčka, ki sedi, skače, srčke, ptico,... Lahko narediš pravo filigransko torto, samo širina posameznega dela naj bo vsaj 1-2 cm... Slamica bo pa bolj strokovno povedala, da se še jaz kaj naučim, saj boš, a ne? Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti