Okraševanje tort

Anera L.  

član od: 7.12.2001

sporočila: 82

11. jan 2005 13:04

Lahko se doda glukoze in glicerina da se ne bo razpadala? LP Anera Longin

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

11. jan 2005 13:25

Pozdravljeni! Pri nas se ponovno začenja sezona rojstnih dnevov in s tem so seveda povezane torte. Moram se pohvaliti, da so bile do sedaj še vse torte dobre pa tudi lepe za pogledat. Če mi je že med sestavljanjem kaj nagajalo sem na koncu že tako okrasila, da se ni videlo. Predvsem otroci so imeli posebne oblike torte ali pa vsaj posebno okrasitev in pri tem rabim letos vašo pomoč. Sin ima obljubljeno nogometno igrišče, pa me zanima kako naj naredim gol! Prosim za nasvet! Hvala in lp, Doban Sporočilo je spremenil(a) Doban dne 11. jan 2005 13:26:14

slamca8  

član od: 28.12.2004

sporočila: 51

11. jan 2005 13:36

Doban pozdravljena ! Za nogometno igrišče je najbolje, da stopiš v trgovino Pekarne Vrhnika in kupiš cel komplet figuric + 2 gola cena pa je več kot normalan 800 sit, res da se ne da tega pojesti imaš pa vsaj za spomin in še lepo zgleda na torti.Če pa bi se sama lotila izdelovanja gola je pa stvar malo bolj zakomplicirana saj potrebuješ pripomočke za karamel sladkor, da ga sploh lahko oblikuješ , zato mislim, da je najbolša varianta trg. Pekarna Vrhnika v Črnučah. LP slamca8

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. jan 2005 14:50

Če bi rada, da je gol užiten, ima tule prekmurka en genialen predlog - naredila ga je iz vafljev za napolitanke! http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=3334 Če se ti ne da s tem hecat, pa seveda kupi zadevo, če je veliko RD, je seveda precej lažje... Veri

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

11. jan 2005 15:15

Prosim za slikice, ce je mogoce. julia

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

11. jan 2005 16:23

DRAGA JULIA , žal ni slikic -sem torto nogometno igrišče naredila za kolegico ,je obljubila slikco pa potem iz tega ni bilo nič.VERI ,TI JE ZGORAJ DALA INFORMACIJO ,KJER SEM VES POSTOPEK IZDELAVE OPISALA. POZDRAV Marta

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

12. jan 2005 7:16

Najlepša hvala za predloge, ki ste mi jih naštele res veliko! Naslednji vikend pečemo, pa bom kasneje poročala kako je uspelo, Lp, Simona

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

12. jan 2005 8:25

Mmmm, to pa je tema zame. Že pred časom sem omenila Jerneju, da bi bilo lepo, če bi se dalo na enem mestu videti slike raznih tort, ki so jih ustvarile punce iz Kulinarike, pa iz te moke ni kruha zaenkrat. Zdi se mi, da bi s sliko marsikateri olajšale in pomagale ustvariti vsaj približno podobo izdelka, kakršnega so si zamislile. Opisati postopek že gre, a kaj, ko si marsikdo potem ne zna predstavljati. No, ja, druga resnica je, da je zdaj poleg recepta res možno objaviti tudi sliko, si pač malce lahko tudi s tem pomagamo. Ampak - predstavljajte si, da bi imele svojo galerijo tort.... mmmmmmmm...... Lp, K. P.S. Me veseli, da so med nami tudi poklicne slaščičarke, tako bomo morda izvedele še kakšno skrivnost slaščičarskih mojstrov (mojstric).

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. jan 2005 10:12

Mene pa predvsem veseli, da so te poklicne slaščičarke tako poštene, da po pravici povejo, da doma delajo torte drugače, da so potem boljš, izgledajo pa slabše, sicer bi še naprej rinila z glavo skozi zid - še 1x hvala, slamica - ne veš, koliko sem gruntala, kako vraga lahko človek poje toliko sladkorja v enem kosu (masa ticina)! Oblikovalo se je super, ampak okus - slaaadko! ja, mogoče če bomo vse pridno težile se bo pa dalo naredit eno galerijo tort;) Do takrat pa si lahko organiziramo kake skupne peke ali okraševanja, a ne?:) Počasi se daleč pride:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti