Okraševanje tort

Zvvr7a  

član od: 5.1.2005

sporočila: 36

tema odprta - 5. jan 2005 20:48 | ogledi: 12.820 | odgovori: 94

Zanima me, če kdo pozna recept za izdelavo mase za dekoracijo torte, ki se oblikuje kot plastelin. Ali se da to kje v bližini Maribora kupiti?

Ali kdo ve, kako se marcipan pobarva belo?

Lep pozdrav!

Zvvr7a

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

5. jan 2005 21:34

Zvvr7a, vprašaj Slamco8, ona to obvlada 100 na uro, kje pa se da dobiti to maso, bi pa bilo najboljše, če vprašaš kje v slaščičarni v Mariboru, mislim, da ti bodo povedali, ali pa v Miklavžu pri Mariboru, tam mislim, da je ena super slaščičarna (Maribor-Ptuj) na desni strani, pečejo super torte, da dol padeš,kaj vse znajo. Mogoče bi se pa dalo dobiti v Intersparu? Če bom imela čas, bom pogledala naokrog in povprašala! LP! Galja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. jan 2005 21:36

Mleti sladkor in beljak, je čisto lahko naredit, pregneti, dodaj res malo beljaka, ker je hitro preveč. Se lepo oblikuje, ampak je grozno sladko. Lahko probaš dat not tudi malo škroba, da ne bo sam sladkor, ampak potem ga boste jedli surovega, če vas to ne moti - trgovinski okraski ga tudi vsebujejo, sempreverila. Nekateri sladkor najprej kuhajo in tako naredijo fondant, tudi ni težko, ampak za začetek alhko samo preglneteš skup in bo ok az oblikovat, boš videla:) Marcipan je bel, če mu daš nenormalno dosti sladkorja, razbarvat mandljev pa ne boš mogla... Če kdo drug ve za kako ne preveč sladko maso ala plasteli (užitno, seveda), pa belo, seveda, se pa tudi jaz priporočam. za obarvane ni problem, bela je pa problem... Veri

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

6. jan 2005 8:01

Masa za okraševanje tort se imenuje tičino.Kupiš jo lahko v pekarni Vrhnika v Črnučah,kjer prodajajo vse za slaščičarje.Mislim,da jo moraš naročit,ker jo dobiš le v velikih količinah. LP jesen

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

6. jan 2005 12:51

Ojla! Tičino maso v manjših količinah (1 kg) lahko dobiš pri mojstru Goljatu iz Škofje Loke, v Pekarni Vrhnika imajo samo večje količine (min. 7 kg). Mojstra lahko pokličeš na tel. (04) 51 32 536, ali pošlješ mail na kulinarika.goljat@siol.net. Veliko kulinaričnih užitkov! Harmonija Sporočilo je spremenil(a) harmonija dne 06. jan 2005 12:51:36

Zvvr7a  

član od: 5.1.2005

sporočila: 36

6. jan 2005 16:30

Vsem se najlepše zahvaljujem za nasvete. Bom jutri naredila torto v obliki pujska (za srečo) pa upam da mi uspe. zvončica

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

6. jan 2005 22:23

Super ideja, tole s pujskom ! Poslikaj jo in obesi na net, da si jo ogledamo LP, V.

slamca8  

član od: 28.12.2004

sporočila: 51

8. jan 2005 15:44

Oj ! Naj vam odgovorim na tale vprašanje o oblikovalni masi . Ta masa se imenuje TICINO masa narejena pa je iz beljaka in sladkorja v prahu.Jaz jo v službi uporabljam za izdelovanje razno raznih otroških figuric za na torto , za izdelovanje vrtnic in pa za poročne torte ( z njo oblečem torto da je lepo bela ) za kaj drugega pa že ne pride več v upoštev , ker je zelo draga.Zvvr7a upam da ti je torta uspela, upam da si maso ticino uporabila pravilno da si pujska naredila iz biskvita in kreme nato pa ga oblekla v maso ticina.Če pa sami doma delate to maso pa nikr zraven ne vmešavajte škroba ali česa podobnega, saj se mora živilo kot je škrob prekuhati ali prepeči, druga stvar pa je da se masa ne bo dala oblikovati ali lepo razvaljati , se vam bo trgala in boste živčnega pokasirale, verjemite sem že 10 let v tem poklicu. Če ima katera kakršna koli vprašanja glede okraševanja tort se lahko osebno obrne na mene se s tem profesionalno ukvarjam. Lep pozdrav slamca8

Zvvr7a  

član od: 5.1.2005

sporočila: 36

8. jan 2005 22:00

Hej! Sem že poskusila z maso iz sladkorja in beljaka, pa sem res živčnega dobla. Koliko pa je cena te ticino mase. V okraševanju in peki tort sem res še začetnica in upam, da mi bo s časoma kaj uspelo. Tudi pujsek je kr uspel, čeprav sem ga namazala z smetano obarvano roza. Lep ozdravček zvončica

slamca8  

član od: 28.12.2004

sporočila: 51

8. jan 2005 22:18

Ojla ! Zvončica, koliko je cena ticino mase ne vem , se bom pa pozanimala in ti bom sporočila, če pa se bo dalo ti jo bom tudi kakšno kilco zrihtala .Kar se pa tvojega začetka s tvojo torto tiče pa svaka čast , da si se lotila tako zahtevne torte , kot je pujsek ponavadi vsi začetniki poskusijo najprej z okroglo torto no tudi jaz sem začela z okroglimi tortami.Za kaj konkretno pa potrbuješ maso ticino ? slamca8

Zvvr7a  

član od: 5.1.2005

sporočila: 36

8. jan 2005 22:35

hej Slmca8, saj je bila okrogla, samo malo sem jo preuredila. Na okroglo sem dalo nosek, uhice in repek, pa je blo ˙. Smo se vsi malo nasmejali. Meni bol leži oblikovanje figuric kot pa peka in sestavljanje tort. Sem za kolega, ki je postal očka naredila okroglo torto na kateri sta bili figurici iz marcipana - nosečnica in presenečen bodoči očka. Marcipan mi ni preveč všeč. Pa še bele barve ni za dobit (mislim vsaj). Je pa fajn za oblikovat. Ticino maso bi uporabila za izdelavo raznih figuric. Kak je pa rok uporabe ticino mase? Hvala ti! pa,pa zvončica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti