Svinjski srček

LARYS  

član od: 29.12.2004

sporočila: 36

tema odprta - 5. jan 2005 12:19 | ogledi: 21.249 | odgovori: 16

Lepo pozdravljeni

Rad bi pripravil svinjsko srce pa ne vem kako ?

Ali kot golaž,al pa pražene !

Zanima me,če jih moram kaj prekuhat in če jih lahko takoj posolim,če bi jih naredil pražene ?

Kakšne začimbe pašejo na srček ?

Kako se naredi dober golaž ?

Prosim vas pomagajte mi,ker bi rad presenetil za večerjo !

Hvala

LARYS

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

5. jan 2005 12:30

Zdravo! Pri nas jih je mama delala v omaki. Prepražila je čebulo, dala nanjo narezane srčke in dušila. Šele na koncu je dodala podmet iz malo moke ter smetane. Kolikor vem, je začinila le s poprom. Pri nas teh problemov s srcem nimamo, saj ga pojemo na kolinah - samo kuhanega in posoljenega. LP Tina

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

5. jan 2005 12:41

Jaz sem srce običajno delala v omaki- na podoben način kot Kirsty oz. njena mama, le da sem poleg popra dodala še lovor, malo česna, majaron in malo peteršilja (pač vsak po svojem okusu), podmet pa enak. Soliš lahko takoj, kuhala jih jaz pa ne bi, ker spremeni okus. Pomembno se mi zdi, da srčke narežeš na čim tanjše lističe (kot jetrca), ker je meso zelo čvrsto. Zraven zelo paše polenta (lahko popečena). Za golaže pa imaš polno receptov v bazi. LP, V. Sporočilo je spremenil(a) VilmaS dne 05. jan 2005 12:42:50

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

5. jan 2005 13:27

Ja radim srce na kiselo. Najprije srce skuham, pa ga očistim od opni ili masnoće i narežem na komadiće. Zatim na laganoj zapršci prepržim malo luka i češnjaka i dodam crvene paprike. Zalijem vodom, stavim narezano srce i dodam povrće isto narezano na manje komadiće (mrkvica, celer, peršin, krumpir...) i lovorov list. Paprim i solim prema ukusu i želji. LP! Lidija...

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

5. jan 2005 13:29

Eh da! A zašto na kiselo? Kad je gotovo svatko si u tanjur s jelom (NE u lonac) stavi žlicu octa. Naravno, ako želi. Lidija...

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

5. jan 2005 19:35

Jaz pa očiščenega za nekaj ur namočim v mleku, potem ga pa celega oz. v dveh ali treh delih dušim na čebuli, ki ji dodam poper, majaron, timijan........Ko je zdušeno ga narežem čisto na tanke rezine in dam ponovno v nastalo omako, da se napije soka. Ponudim z krompirjevo polento. Lumpica

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

6. jan 2005 8:04

Lumpica, kakšna je to krompirjeva polenta? Slišala sem že zanjo, zadeve pa ne poznam.. LP, V.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. jan 2005 9:32

Krompirjeva polenta je pa res dobra, moram malo mami namignit. Nekaj napotkov za začetek. Tako so jo delali oziroma jo še delajo v Vipavski dolini. Krompirjeva polenta Sestavine: bel krompir, pšenična moka, voda, sol Priprava: Krompir damo kuhat v vodo, osolimo ga. Kuhamo ga dokler ni popolnoma mehak. Tedaj odcedimo vodo in krompir zmečkamo. Dodamo moko in mešamo kot bi kuhali koruzno polento. Kuhamo jo pol ure, lahko tudi nekaj več. Krompirjevo polento lahko obelimo z maslom, jemo jo lahko z golažem ali kislim mlekom. Ob trgatvah so jo včasih po pisnih virih obogatili s koštrunovino, vendar se nihče od domačinov ne spominja, kako so koštrunovino pripravili. Loni Makaroni

LARYS  

član od: 29.12.2004

sporočila: 36

6. jan 2005 14:52

HVALA HVALA Nisem pričakoval toliko receptov !! Hvala tebi VilmaS , saj sem pripravil na tvoji osnovi !!! Imel sem dva srčka,ki sta bila že očiščena.Narezal sem ju na tanke rezine(še bolj tanke kot jetra). Na vroči masti,ki sem je dal malo več sem prepražil dva čebula (na malo narezana),do rumenega,dal not srčke,jih z 1,5dcl vode zalil in pokril za par minut.Nato sem dodal,lovor,majaron,na lističe narezan stroik česna,malo rdeče paprike,polovico jušne kocke in dušil na malem ognju.Ko so bili že malo mehki sem dodal peteršilj.Ko se mi je naredila lepa omaka in srčki bli mehki (popollnoma mehke smo imeli),sem popopro in solili ter po okusu dodal vegeto,vse pa podmeto z smetano in moko.Bilo je perfektno in žena je rekla,da do nadaljnega jetrca odpadejo. Najlepša hvala za pomoč TINE LARYS

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

6. jan 2005 18:14

Loni, recept je res tak in tudi jaz jo že nekaj časa nisem pripravila. Lumpica

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

6. jan 2005 22:18

Loni, hvala za recept. Podobna je našim krompirjevim žgancem, le da se način priprave razlikuje. Žganci pridejo čvrsti, tako da jih nacofaš v skledo, tole pa verjetno redkeje, drugače bi se pri kuhanju prismodilo. Če sem narobe razumela, me popravite. Bom pa poskusila s pripravo. Larys, vesela sem, da ti je uspelo, da si ženo prijetno presenetil... v mojem okolju je namreč malo možakarjev, ki bi bili navdušeni nad kuhalnico, zato se mi taka obvestilca prav lepo slišijo. Sicer pa tudi na splošno opažam, da je na kul slo kar nekaj odličnih kuharčkov LP, V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti