Kefir

gad  

član od: 14.3.2005

sporočila: 6

14. mar 2005 22:06

Pozdravljeni! Danes sem se registrirala in že imam vprašanje za vse, ki mi lahko pomagate. Že kar nekaj časa uživam vodni kefir, to je kefir pripravljen iz kristalov. Na dan ga popijem tudi do litra in pol in mi zelo prija. Pripravljam ga pa v posodi iz gline, to je pokončna posoda, podobna amfori. Sprašujem, ali je ta posoda primerna ali ne, ker povsod zasledim nasvet, da se uporablja samo steklena posoda. Sem pa pred časom slišala nasvet, da vse stvari, ki so zdravilne se pripravljajo v temni posodi tako, da svetloba ne pride do vsebine. A je to res? Hvala za odgovor. gad Sporočilo je spremenil(a) gad dne 14. mar 2005 22:07:05

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. mar 2005 11:53

Če ti kefir dela, je očitno kristalčkom ok v tvoji posodi. Če je keramika dobro glazirana, potem verjetno ni bojazni, da bi kaj prehajalo iz gline v kefir (kar tudi ni nujno vedno slabo, samo veš ne, ali je dobro ali slabo, zato je treba bit previden). Problem se pojavi samo, če je glina zelo temna, ker nekatere gline, ki so temne, so temne zaradi različnih železovih spojin, ki lahko reagirajo z glazuro, sploh v kislem. Če imaš rdečkasto rjavo glazirano posodo, pa po mojem ni problema. glede sonca: nekatere stvari ga rabijo, nekatere ne: sirupe iz smrekovih vršičkov daš na sonce, nekatere (v malih količinah kao zdravilne) likerje v senco, ni pravila... Veri

gad  

član od: 14.3.2005

sporočila: 6

15. mar 2005 13:58

Hvala za pojasnilo. Res je, da nekatera zelišča rabijo svetlobo, nekatera ne. Od začetka je bila posoda od zunaj mokra, kot da bi tekočina pronicala skozi posodo. Ta tekočina se je od zunaj posušila in bila temno rjave barve, od znotraj pa glazura barve ni spremenila. Po vsem tem času pa je tekočina prenehala uhajati skozi material, zdaj je pa vse v redu. Kefir pa je prav dober. Ko se naveličam enega okusa, mu že precejenemu primešam kakšno žlico medu ali pa stisnem kakšno oranžo. Vitaminov ni nikoli preveč. Pozdrav! gad

nono  

član od: 29.11.2008

sporočila: 1

19. apr 2009 19:08

Oj. Se oglašam prvič. Dobre zedeve v zvezi s kefirjem. Sam sem ga že gojil in užival pred leti. Sedaj bi ponovno poskusil a je probelm kje dobiti gobice .... Sem iz okolice Postojne, pa če je kdo blizu in ima to doma bi bil zelo hvaležen, če mi odstopi za začetek ... Miran 041 473 462 Hvala. nono

brivc  

član od: 16.9.2008

sporočila: 1

17. nov 2010 17:50

Lep Pozdrav vsem skupaj. Tudi jaz si zelo želim gobico mlečnega kefirja. Je še kakšen dobrotnik, ki bi mi jo poslal po pošti. Sem iz okolice LJ. Kotaktirajte na e-mail. Hvala. brivc

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

6. dec 2010 17:26

Lahko še meni gobico? Prosim!

lesnik

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

10. jan 2011 11:33

Jaz bi tudi prosila, če je ima kdo odveč?

Teka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

10. jan 2011 13:47

Jaz sicer imam nekaj odvečnih gobic kefirja, samo ne vem kako naj bi ga dostavila po pošti?! Po mojem mora ostati v tekočini, to pa bi povzročilo kar nekaj problemov s pakiranjem in pošiljanjem. Ima kdo kakšno idejo? kara

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. jan 2011 15:22

Kara, gotovo imaš kje kakšno majčkeno stekleničko od kakšnih tablet mogoče ali kaj podobno majhnega. Lahko je steklena ali plastična, samo, da ima pokrov.

Notri naliješ čisto malo mleka, le toliko, da zagotoviš vlago, zapreš, temeljito oviješ s folijo za živila, potem pa še kakšno vatko ali peno in v kuverto.  Kar nekaj sem jih na ta način že poslala in so prišle na naslov nepoškodovane.

Ko sem jo dobila sama, je bila poslana v tetrapaku od jogurta. Tega so pa na pošti speštali, tako da sem v roke po podpisu zapisnika dobila razmočeno kuverto in skoraj posušeno gobico. Pa je kljub temu ostala živa in pridelala mnogo naslednikov.

 

Cila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. jan 2011 17:31

kara je napisal/a:
Jaz sicer imam nekaj odvečnih gobic kefirja, samo ne vem kako naj bi ga dostavila po pošti?!
Po mojem mora ostati v tekočini, to pa bi povzročilo kar nekaj problemov s pakiranjem in pošiljanjem. Ima kdo kakšno idejo?

kara

 

Daš v običajno PVC vrečko, gobica naj bo mokra, vse skupaj daš v obloženo kuverto in pošlješ. Če bi bila gobica tako zelo občutljva, da takega transporta ne bi prenesla, potem, verjemi - življenja na Zemlji ne bi bilo. Če si huda pesimistka, oddaj na pošto najkasneje v sredo, da pride pred vikendom na cilj. Verjemi, deluje, preverjeno.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti