Zamrznjene fige za sladico za jutri!!!!

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

tema odprta - 30. dec 2004 21:52 | ogledi: 10.378 | odgovori: 9

V skrinji imam zamrznjene na kolobarčke narezane fige...pa jih bom kar jutri spravila v promet za novoletno sladičko...ponavadi naredim rahel biskvit in proti koncu peke dodam osladkane fige in zapečem do konca....dobro ampak jutri bi rada naredila nekaj bolj posebnega....predlogi, ideje????

Drugače bom naredila kar tako kot vedno, na koncu bom pa vse skupaj polila z rumom in prižgala....flambirala!

Vseeno če ima kdo kakšno boljšo idejo....čakam...............

ANJA

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

31. dec 2004 8:25

Jaz bi pa na tvojem mestu zmešala mascarpone s sladkorjem in vanilijem, pa malo limonine ali limetine lupine bi dala noter, pa sok od limone/limete, pa mogoče malo nasekljane limonine mete. To kremo bi nadevala v dresirno vrečko pa bi potem na vsak krožnik dala najprej kolobar fige, malo kreme, kolobar fige, malo kreme, kolobar fige in za na koncu spet lepo okrasila z kremo. Na vrh pi vodoravno položila kakšen holip (ampak ne čokoladen, čisto navaden) in potresla z sladkorjem v prahu...mmm... Lp Saša Sasa Aleksandra Venturini

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

31. dec 2004 9:47

Prvič slišim o zamrznjenih figah. Kako to narediš? V jeseni jih imam ogromno, ki mi propadejo. Sem že poskusila z vlaganjem v rum. Tako, tako. Letos sem jih namočila v žganju in naredila nek liker. Tako, tako. Slišala sem že za sušenje, a jih ne maramo. Torej propadajo. Prosim, povej mi, kako jih zamrzuješ in kako so uporabne? Hvala že vnaprej in Srečno!!! Suzana

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

31. dec 2004 14:18

Suzana, jaz jih samo lepo operem, osušim, narežem na kolobarčke in zložim v plastično posodo(včasih sem jih tudi sladkala), dobro zaprem in zamrznem....nobenih posebnih procedur. Vedno sem jih uporabila za razne biskvite ipd. ampak danes bi pa res lahko naredila nekaj bolj prazničnega....ali ima še kdo rešitev???? ANJA

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

1. jan 2005 12:55

no pa sem....kar malo poenostavila zadevo. Fige sem skuhala v rdečem vinu skupaj s sladkorjem, cimetom, klinčki, vanilijevim sladkorjem.....potem pa v skodelice naložila sladoled in prelila z vinsko omako in obložila s figami...zelo fajn! ANJA

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

1. jan 2005 17:49

Hm, ni slaba ideja - tole z zmrzovanjem. samo kaj, ko so meni fige tako dobre, da takoj pojem vse od prve do zadnje - ne glede na količino (seveda če so sočne) ... Žal nimam nobenega posebnega recepta za sladice iz fig (so mi že same po sebi zelo dobre) ... LP in srečno!

ganesha  

član od: 10.2.2005

sporočila: 10

10. feb 2005 13:36

Iz svežih smokev (fige se reče samo suhim) lahko skuhate odlično marmelado, po preprostem receptu 1 kg sladkorja na 1 kg sadja in Želin, čeprav so nekatere smokve, odvisno od sorte, zelo sladke in lahko količino sladkorja zmanjšate za polovico. Lahko jih tudi napol posušite in iz takšnih vkuhate marmelado. Na koščke nerežete smokve, jim dodate sladko, ko zavrejo, na majhnem ognju pokuhate še 10 - 15 minut. Po želji se lahko doda čisto malo ruma, temno čokolado, klinčke.... Preliti v pripravljene čiste kozarce, zapreti in to je vse. Naj vas ne motijo semena, ki pridejo na površje, tako pri smokvah pač je. Je pa to bistveno cenejša marmelada, kot tista SMS Dalmatinska, ki stane v majhnem kozarčku kar precej. Jaz jo dam v skutne cmoke, na skutno torto..., vsi pravijo, da je božanska. LP ganesha

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

10. feb 2005 21:18

Primorke, kako vam lahko ostanejo sveže fige, pa da propadejo itd.... prinesite na Štajersko, se bomo stepli za njih! (ha,ha)!

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

11. feb 2005 8:07

Kot anja, tudi jaz poznam fige v vinu. Naceloma naj bi bile najboljse v portovcu, je pa cisto ok, ce jih skuhas v refosku, dodas rum, sladkor, vanilin sladkor. Naj se dobro segrejejo. Tudi pri nas gredo na mizo z vanilijevim sladoledom, vcasih v skodelicah, vcasih pa v colnicku iz testa za pite ali listnatega testa. Je sicer bolj za okras, komu pa pase pohrustat tudi barcico. TanjaG.

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

11. feb 2005 17:10

Marmelado iz fig sem delala tudi jaz. Je enkratna. Drugo leto jih bom poskusila tudi zamrznit, čeprav jih mi najraje jemo sveže. Štajerke! Moje fige končajo na ljubljanski tržnici. Jih veliko prodamo, a vseh žal ne uspemo. Suzana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti