Chimichangas(mehiška jed)

raca  

član od: 28.12.2004

sporočila: 2

tema odprta - 29. dec 2004 9:51 | ogledi: 13.070 | odgovori: 3

Bila sem v mehiški restavraciji ,kjer sem jedla CHIMICHANGAS .Vem ,da je to tortilja nadevana z mesom , sirom , papriko mislim da je tudi čebula .Zelo rada bi prišla do recepta !?

raca

poloneza  

član od: 28.12.2004

sporočila: 1

29. dec 2004 13:51

Ravo ta recept iščem tudi jaz. Iz Ljubljanske restavracije Imperio mexicano so lansko leto objavili recept v NOVI sicer za chimichangas s šampinjoni ampak jaz sem vse ostale sestavine vzela nespremenjeno, le da sem namesto šampinjonov dala piščančji file. Bile so 1A. Samo ta recept se je nekje izgubil. Vem točen potek priprave in katere sestavine so potrebne, problem so samo točne količine, tako, da je najboljše narediti malo po okusu. Kupiš že pripravljene tortilije (v Sparu ali Mercatorju). Potem na olivnem olju prepražič čebulo (kar 1 celo) in dodaš zelo drobno nasekljano papriko (svežo)-količinsko toliko kot čebule. To potem nekaj časa dušiš, da se paprika zmehča. Pišančji file narežeš na majhne koščke (lahko seveda tudi mleto meso) in ga dodaš papriki in čebuli. Vse skupaj posoliš in dušiš še toliko časa, da je meso "pečeno". S tem nadevaš tortilje in poleg tega pripravljenega nadeva dodaš v tortiljo še nariban sir (en tak, ki se fino topi-lahko Jošt ali kaj podobnega). Nadevane tortilje položiš va pekač in vsako tortiljo premažeš s posebaj pripravljeno omako (kisla smetana, nacho sir (kupi se v konzervi v Mercatorju), chili v prahu) in daš v pečico še za nekaj časa (to je potrebno zato, da se sir v tortiljah razpusti). Upam, da bo kaj pomagalo. Če pa ima kdo recept, pa se točen recept pa se tudi jaz toplo priporočam. Lep pozdrav, Poloneza. Sporočilo je spremenil(a) poloneza dne 29. dec 2004 20:27:14

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

29. dec 2004 15:02

Ej poloneza, dej napiši ta recept še v bazo, da se tle na forumu v poplavi tem ne bo izgubil!!! Pa kar z vsemi navodili, kot si jih napisala tuki, ker so full dobra - da bomo vsi "začetniki" s chimichangami znali pravilno narediti. Papa!!!! Lp, Tjas Tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti