Losos

neznan uporabnik

tema odprta - 23. dec 2004 13:08 | ogledi: 4.284 | odgovori: 5

Zivjo,

ker dobim vecjo kolicino dimljenega lososa z Norveske, bi lepo prosila za dobre recepte in ideje, kako ga pripraviti in razveseliti najblizje? Hvala in lepe praznike :)

izziv

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

23. dec 2004 14:13

Jaz ga vsako leto dobim iz Švedske in ga pripravim s polivko: limona, kapre, začimbna mešanica za solato, morda malo popra, rožmarin. Na tanko narežem, ker je masten, prelijem s polivko, zraven priložim orehe, suhe marelice in olive. Na Švedskem sem iz lososa jedla carpaccio - potolčen in polit s polivko za nekaj časa, da je losos polivko vpil in ni imel več tako močnega okusa. Zaradi močnega okusa losos kombiniram še s pršutom, francosko solato in tatarskim biftekom. Po Jemie Oliverju sem naredila tudi losos s porom v smetanovi omaki za predjed, kar bom ponovila tudi letos. Lepe praznike in dober tek, župca

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

23. dec 2004 14:14

Če vpišeš losos v iskalnik, vrže ven kar nekaj receptov in tem. Lp, Janja

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

23. dec 2004 15:51

Jaz koščke lososa vržem na razgreto ponev, rahlo popečem - da spremeni barvo, potem pa zalijem s smetano. V omako dodam bel poper, posolim in prelijem čez široke rezance. LP, PACKA

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

24. dec 2004 9:33

Meni je pa dimljen losos najbolj všeč po Jamiejevi varianti. Svežo kumaro narežeš z lupilcem za krompir na tanke rezine in jih zmešaš s tankimi rezinami lososa. Kislo smetano soliš, popraš, vmešaš sok ene limone ter poliješ po lososu in kumarah. Zraven postrežeš opečen kruh. Odlično! Lp, lisička

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

24. dec 2004 10:36

Čeprav je nekje v globinah tega foruma tole že napisano... Lososa nasekljaš (nekako tako grobo kot orehe). Spečeš slane čimtanjše palačinke, jih namažeš z mešanico lososa in kisle smetane (ostale začimbe po okusu), zviješ, zaviješ v folijo in daš v hladilnik. Preden postrežeš odviješ iz folije, narežeš na cca 2 cm dolge roladke in vsako prešpiliš z zobotrebcem (lahko dodaš na vrh še kaj kislega - mini kumarico, olivo, male koruzne storžke... Postrežeš na pladnju kot hladno predjed ali prigrizek h kozarcu vina. Zvitki v foliji v hladilniku zdržijo 2-3 dni. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti