Modificirano rastlinsko olje

ninica-nanica  

član od: 22.12.2004

sporočila: 3

tema odprta - 22. dec 2004 15:55 | ogledi: 1.559 | odgovori: 3

Živjo!

Mi lahko kdo pomaga?! Iščem rastlinsko maščobo - modificirano rastlinsko olje (ang. SHORTENING), pa se mi zdi, kot da v Sloveniji to ne obstaja. Da ne bo pomote, ne iščem margarine (ki ima npr. 70% maščobe), temveč 100% maščobe.

Znan proizvajalec je npr. Crisco, ampak o tem pri nas ne duha, ne sluha...

http://www.crisco.com/about/prod_info.asp?groupID=1

Nina

ninica-nanica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. dec 2004 16:29

Hoj, v merkatorju (hipermarket) vem da majo na oddelku z maslom in margarinami tudi RASTLINSKO MAST. Po mojem je to to, kar iščeš, mislim da je 100% maščoba, vsekakor pa ni margarina. Je v belem papirčku, zavita na isti način kot maslo ali margarina in pakirana v večjih količinah kot navadno maslo - mislim da 500g, nisem prepričana. Gor ej narisana ena zvezdica z učki ali nekaj takega... Poročaj, če boš našla, oK? Sicer pa se vsaj v receptih za jest to brez kakih hudih problemov nadomestit z margarino - vzemi pač tisto z več maščobe, če se ti gre za okus. Če delaš milo je stvar bolj delikatna - takrat ne uporabljaj margarine. Poročaj, če si našla in še je to ok! Veri

ninica-nanica  

član od: 22.12.2004

sporočila: 3

23. dec 2004 18:53

Veri, najlepša hvala za odgovor!!! Sem šla v CityPark in imajo tudi tam rastlinsko mast (Zvijezda). Res je 500g in ni draga (250 sit). Sedaj pa iščem še palmino ali kokosovo olje. Vem, da kokosovega prodaja Oljarica Kranj, ampak le po 25 litrov. Če kdo ve, kje se da dobiti manjšo količino, se priporočam.... ninica-nanica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. dec 2004 13:10

Oj, ninica, glede rastlinskega mila sem ti že na zasebno sporočilo odgovorila. Res je od Zvijezde, sem včeraj pogledala. Če kje najdeš palmino olje, se tudi jaz priporočam, ga tudi že nekaj časa iščem... Za kokosovo olje so na enem drugem forumu imeli nekaj predlogov - evo, našla: tole ti bo pomagalo: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=3483 PS: samo res pazi, da se ti kaj ne zgodi - baza je glih tok nevarna kot kislina... Otroke in domače živali stran pa veliko prostora, nepregorna posoda in veliko ledu! Pa saj upam, da vse to že veš!:) Piši mi, kaj si našla in kako je šlo. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti