Mesne rolade !

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 22. dec 2004 8:34 | ogledi: 16.416 | odgovori: 9

Za božično večerjo bi rada pripravila rolade iz puranjega mesa. Ali ima katera kakšen predlog za filo ?

LP,

Klavdija

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

22. dec 2004 10:10

špinačna z jajcem, s šunko in sirom, korenčkova s špinačo... Mateja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. dec 2004 11:16

Mislim da v Srbiji nafilajo take rolade s parmezanom, jo zvijejo in po parisko ocvrejo. Temu recejo karaorevo. To sem pred vec kot 22 leti jedla v Kragujevcu. lp Vesna Vesna Milek Recko

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

22. dec 2004 12:14

Ker je puranje meso suho, mi je všeč kombinacija s sirom in pršutom, na koncu prelito z omako iz smetane. LP, Župca

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

22. dec 2004 12:32

Nekaj idej: 1) nadev iz mandeljnov in zelišč Ohrovtove liste (ali blitvine) blanširamo in jih odcedimo. Odstranimo trše dele. Peteršilj in drobnjak, vodno krešo sesekljamo. Zmešamo z mandeljni (50 g za 4 zrezke). Stremo česen (dodamo zeliščem), primešamo rumenjak, limonino lupino, posolimo, popramo. Na rezine mesa položimo ohrovtove liste (liste obrežemo, če so večji kot zrezki). Meso pokrijemo zeliščnim nadevom (razen ob robovih). Omako naredimo tako, da soku, ki se je nabral pri pečenju dolijemo juho in smetano ter pusimo kuhati, da postane kremasta. Dodamo olupljen narezan paradižnik (ali sesekljan pelat). 2) španski nadev Na vročem olju prepražimo špinačo in česen. Dodamo žličko sladke smetane, pol žličke gorčice, sesekljanih 10 oliv in žlico drobtin. Meso namažemo z nadevom. 3) nadev iz sliv V 8 suhih sliv damo 2 ali 3 mandeljnove lističe. Eno drobno jabolko olupimo, odstranimo peščišče, narežemo na štiri dele. Narežemo na fine rezance. Takoj poškropimo z limoninim sokom. Rezine mesa obložimo z jabolčnimi rezanci in s po dvema slivama. Meso zvijemo, spnemo. Ti recepti so iz knjižice Slastne rulade. Pa še nekaj "klasičnih nadevov": - zrezke obložimo z rezino šunke, na sredino lahko damo npr. korenček, sir, kumaro - list ohrovta + rezina šunke - rezina šunke + čebulni obročki + vložena kumara - na čebuli prepražimo šampinjone, lahko dodamo malo kisle ali sladke smetane - zrezke obložimo s porom in korenčkom Lp.

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

22. dec 2004 15:00

Ojej, mislim da je Reca mislila Karađorđevo šniclo, ki je v originalu svinjski zrezek, polnjen s šunko (slanino) in kajmakom. Naj bi bil samo pečen, čeprav obstajajo raznorazne podvariante s pohanjem, navadnim sirom, pršutom namesto slanine i.pd.. Moj mož še danes sanja Karađorđevo šniclo iz časov svoje vojaščine v Srbiji. Za Puranje rolade pa: speci debele (ne sladke) omlete, nanje položiš potem lahko žličko špinače, dušen korenček, gobe... vse skupaj zaviješ in dobiš lepo pisane zvitke. Lahko pa zrezke (naj jih mesar zelo tenko in čimvečje nareže) polniš z običajno kruhovo filo (z jajčkom namočene žemlje, poper, sol, na kocke narezano slanino malo pocvreš, ugasneš, dodaš še v toplo strt česen in veliko peteršilja. Zrezke samo prepogneš v žepe in napolniš, zapreš z zobotrebci in spečeš v pečici. Zraven lahko daš kakšno omako - smetanovo, gobovo... Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

22. dec 2004 15:16

jaz sicer puranjih ne delam ker je puran precej suh, mam pa recept za telečje ali goveje rulade, katere naredim tako: 4 telečji ali goveji zrezki (fino potolčeni) 4 korenčki 4 trdo kuhana jajca 4 kisle kumarice korenček in kumarice narežem na palčke, zrezke premažem z malo gorčice na zrezek položim trdo kuhano jajce in okoli naložim korenček in kumarice, zašpilim z zoborebci, povaljam na moki, opečem na maslu, preložim v drugo posodo da ostanejo na toplem. Na maslu zarumenim čebulo, dodam malo narezene zelejave (korenček, kolerabica) potenstam, zmešam z paličnim mešalcem (pri meni zelo "secirajo" omako zato se ne sme nč videt :) ), dodam malo črnega vina, in rulade dušim do mehkega. Zraven postrežem ali pire krompir, ali ocvre svalke, ali pa kruhove knedle in zame obvezno skleda solate :) Marjeta Žniderčič

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. dec 2004 16:33

V eni Lisi (mislim da nekje juinja) je nekoč bilo par predlogov - enega sem naredila in nam je bil všeč: bučke in korenje ostrgamo in z nožkom za zelenjavo vzdolžno razrežemo na tanke rezine, ki jih naložimo na zrezek, lahko dodaš še kako omakico vmes in zviješ ter spečeš. Veri

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

31. dec 2009 9:52

Pozdravljene, da ne odpiram nove teme - potrebujem vaš nasvet oz. pomoč. Imam svinjske zrezke, pršut in sir. Rada bi naredila roladice iz tega, vendar mi ni čisto jasno, ali roladice najprej na hitro popečeš na olju in potem v pečico z njimi, da se dušijo ali jih zdušiš do konca kar v ponvi? Pa še to - a paše zraven gobova omaka (iz jurčkov)? Hvala in lepo praznujte! Moycaa

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

31. dec 2009 10:12

Zrezek na rahlo potolci z ene in druge strani, čisto malo posodi (ker je pršut slan), popraj. Na pripravljen zrezek daj rezino pršuta in rezino sira. Lahko zarolaš, lahko preklopiš. Spni z zobotrebci. Rolice povaljaj v ostri moki (lahko tudi v koruzni), na močnejši temperaturi prepraži z ene in druge strani. Sedaj zmanjšaj ogenj, čisto malo podlivaj ter posodo pokrij. Ko misliš, da so mehke, lahko podliješ z malo vina.

Rolice daj iz posode in jih pokrij. Na tej maščobi spraži eno čebulo, jurčke... ko imaš omakico narejeno mesne roladice vrneš v omako.

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti