Linške rezine

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

tema odprta - 21. dec 2004 19:38 | ogledi: 8.959 | odgovori: 15

Pozdravljeni,

včeraj smo bili študentje na obisku pri naši stanodajalki, in ponudila nam je krasno pecivo - rekla je , da se imenuje Linško pecivo, in da ga dobi vsako leto po kakšno škatlico od prijatelja, ki stanuje v Šentvidu v Ljubljani zraven neke manjše privatne pekarne/slaščičarne in jih vedno prinese od tam....ker te dele LJ bolj slabo poznam, mi bi znal kdo pomagat, kje je ta pekarna?

Drugače pa - to linško pecivo je izgledalo takole: v obliki rezin, prb. 2,5x6 cm, sestavljeno iz dveh palsti krhkega, drobljivega testa rumenkaste barve, vmes med ploščama je bila namazana temno rdeča marmelada, čez zgornjo ploščo pa je bila polita glazura bledo rožnate barve, čez pa so bili le v sredini rezin posuti mleti orehi (mogoče so bili tudi mandlji)....bi katera poznala ta recept ali pa kakšnega podobnega?

Brat me roti, naj mu to pecivo spečem čez praznike, jaz pa tavam napol v temi....Prosim za pomoč!

LP

Zala

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

21. dec 2004 20:46

Nekaj podobnega so imeli včasih v pekarni Gorza,prodajalna na Lj. glavni tržnici.Imeli so še veliko dobrega.Ne vem ali ta trgovinica še obstaja. Vesna Leben

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

21. dec 2004 21:24

To pecivo je res nekaj dobrega, včasih smo ga večkrat kupili, kadar smo šli v Ljubljano. Imena se ne spomnim, kolikor sem gledala na zemljevidu Ljubljane je to slaščičarstvo Barbič v Ulici 15. maja. Če gledaš iz smeri iz Kranja proti Ljubljani je na desni strani Celovške ceste malo od Šentvida naprej. Imajo še druge dobrote ampak tele rezine so res enkratne, sploh tisti obliv na vrhu.

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

22. dec 2004 6:41

Točno drži, kar je povedala Lijana. Malo za avtobusno postajo z gorenjske smeri, čisto ob cesti. Praktično ne moreš zgrešiti. Te rezine so res noro dobre. Si mi naredila take skomine, da se bom na poti domov ustavila tam. Avena

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

3. okt 2005 15:59

Ali je že kdo izvohal recept? Suzi

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

3. okt 2005 16:32

Po mojem bi znalo to biti nekaj podobnega kot linška torta. Bernarda Sporočilo je spremenil(a) terlikar 1 dne 03. okt 2005 16:33:30

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

3. okt 2005 18:52

Tudi jaz poznam te rezine in so res nekaj posebnega. Če ne dobite "originalnih" so zelo podobne linške rezine pekarne Jurček (izgledajo prav tako, narezane so na kocke) iz Domžal. Prodajajo pa jih v večjih trgovinah. lunacka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. okt 2005 19:59

Verjetno bo to podobno kot linški obročki. Jaz jih delam vedno za božič. Imam recept, poiščem in pošljem. Marmelada mora biti ribezova, da je res lepo rdeča (tudi toimam, dela jo moja mama iz domačega ribeza). Mamamia mamamia

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

3. okt 2005 21:18

Evo še recept za linško torto: Testo: 15 dag margarine,15 dag sladkorja,30 dag moke,15 dag zmletih orehov,1 jajce,pol zavitka pecilnega praška,cimet,noževa konica zmleti klinčkov. Premaz:20 dag ribezove marmelade. Vse sestavine za testo umesimo v krhko testo.2/3 testa razvaljamo v velikosti pekača-približno 2 cm na visoko,damo v pekač,namažemo z marmelado in nato pokrijemo z mrežo iz ostale tretine testa.V srednje vroči pečici pečemo približno 45 min.Ohlajeno posujemo z sladkorjem v prahu. Dober tek! Ps:pa prosim poročajte če je to tista taprava zadeva. Bernarda

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

10. avg 2007 15:38

mamamia je napisal/a:
Verjetno bo to podobno kot linški obročki. Jaz jih delam vedno za božič. Imam recept, poiščem in pošljem. Marmelada mora biti ribezova, da je res lepo rdeča (tudi toimam, dela jo moja mama iz domačega ribeza). Mamamia mamamia
Sta mimo že dve leti, ampak te vseeno cukam za rokav in se priporočam za recept! sara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti